какво правят кумовете

  • 6 081
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте всички,
моля помагайте, братовчедката на мъжа ми и бъдещият й мъж ни поканиха за кумове. Ние страшно много се зарадвахме, защото  много ги обичаме, поканата им значи много за нас. Обаче - представа си нямаме какво правят кумовете.Те не искат да ни притесняват и само казват - нищо не трябва да правите, но аз съм сигурна, че кумовете си имат задължения. За наш срам ние не сме се женили в църква и нищо не знаем. Моля, споделете вашия опит

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 и аз скоро питах Wink

май трябва с тях да се разберете какво очакват те от вас.
доколкото разбрах в църквата не правят почти нищо, май държат свещите, при някои венчавки са слагали короните, при някои не.
за гражданския ритуал незнам...

ние май от нашите кумове ще искаме да се кипрят на снимките Joy

иначе при традиционна сватба имаше някакви танци с пиле и с торта... това ние няма да го правим.
та си зависи от сватбата Wink

# 2
  • Мнения: 577
И аз избегнах много `ритуали`.Но първото за което се сещам е ,че кумата купува булченския букет ,какъвто тя си избере и хубав подарък.Моята сватба бешееееееееее ехеееееее,но кумовете ни подариха, комбайн`Мулинекс`,който -----меси,реже,пасира,сокоизтисквачка..........не го използвам сега,но когато малкия се роди ми вършеше идеална работа.Времената се промениха доста.Разни хора ----разни идеали.Нооооооо ако сега имам повод да направя добър подарък на някого бих подарила сам.билети и 3`4`5-дневна екскурзия до Мароко например.  Wink

# 3
  • Мнения: X
Много риатуали и много традиции има с главни геори - кумовете Peace Накипряш се и каквото ти кажат това правиш Hug
като начало освен традиционните подаръци които си разменяте с кумовете, се разберете дали ще купувате още нещо. Казаха ми че булото, букета, обувките, чантата и ръкавици ако има ( демек аксесоарите), се купуват от кумата. Ние обаче не ги обременихме с това и си накупихме всичко. Както желаете.
Ако ще сключват църковен брак - трябва да си намерите кръщелните.
В ресторанта вече има много риатуали свързани с кумовете но затова хич не се притеснявай - на момента когато водещата ги обяви, просто следвате инструкциите.
И ръченицата с пилето и тортата де Hug
Това се сещам.

# 4
  • Мнения: 236
мерси момичета, и аз четох за ритуала с пилето и малко се напрегнах, щото този тип ритуали не са ми по сърце. Иначе за подаръка и на мен ми се ще да е нещо по-нетрадиционно, техника се купува лесно, сега се напрягам да измисля нещо различно и приятно. Ако някой се сети за още нещо - пишете, ще съм ви много благодарна!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 320
Кумата трябва да купи шампанското и чашите за гражданския брак. Тези, незнам как се казват, дето се метат със жито, бонбони.... Булченския букет също се взима от кумата и когато отидете да вземете булката и го носиш. На самата сватба кума трябва да има бъклица с ракия, с която се ходи да се взима булката. Друго, което трябва да купите е личния ви подарък към младоженците. Ти не искаш техника и според мен не е подходящ подарък това, освен ако самите те не искат нещо такова. Добър подарък според мен да им подарите почивка в някой спа хотел със всичките му там процедури. Хубаво е и различно!
Другото е разните му там обичай, които може да се разберете с младоженците, кои да има и кои не. Примерно моята кума отказа да играе ръченица с пилето! И ние бяхме предупредили за това.

# 6
  • Мнения: 541
мерси момичета, и аз четох за ритуала с пилето и малко се напрегнах, щото този тип ритуали не са ми по сърце.

Другото е разните му там обичай, които може да се разберете с младоженците, кои да има и кои не. Примерно моята кума отказа да играе ръченица с пилето! И ние бяхме предупредили за това.

Нашата кумица също ни предупреди, че неможе да играе и да не сме правили такива неща.
Но ние бяхме извикали професионални танцьори за ръченицата с пилето. Всъщност  предупредихме таньорите, че само те ще танцуват на кумовете, но  кумицата няма да стане и да не я мъчат Simple Smile

# 7
  • Мнения: 818
Запис,предстои ни да ставаме кумове.
Да попитам-за цьрковния брак кумата купува ли нещо?

# 8
  • Мнения: 363
кумата купува букета на булката, украсява със захар кристалните чаши на младоженците

кума държи реч в ресторанта /която написах предварително/
пък като пийнах, взех от диджея микрофона и аз дръпнах една напълно импровизирана реч

ръченица с пилето не съм играла Simple Smile

предупреди кума да каже, че шампанското е горчиво, като го питат, а не като бившия ми: хубаво е  Joy Joy Joy
разменяте си подаръци, та се питайте кой какво иска най-добре

сигурно има и още ритуали по различните краища на Б-я
но ти не се притеснявай - първо гледат булката, после младоженеца, после кума и накрая кумата  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 9
  • Мнения: 236
A, това за шампанското е много ценно-ще гледам да го подсетя. Олекна ми, не е чак толкова сложно, колкото си представях. Сега ще се съредоточа върху подаръка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт