Ваканционна тема - какво да си донесем от БГ

  • 12 161
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
ето темата от миналата година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201070.0

и моят обновен списък засега:
розова вода поне 5 големи шишета + още поне 2 за приятелки
различните ароматни олиа на Икаров - поне 6 шишета, че 5 не ми стигнаха тази година
поне 15 опаковки шкембе чорба на Маги и още толкова гъбена супа

поне 10 романа за синчето от серията "Вечните детски романи", както и малко от БГ класиците, време му е вече да ги почне
учебници за 6 клас за синчето по математика

за таткото разбира се вино и ракия в позволените количества
евентуално пастърма (ние се научихме да си правим, ама все пак друго си е)

глинен сач, че миналата година забравих
и много опаковки таблетки с боровинки, че били полезни за такива слепи като мен, а тук цените им са разбира се до небето

това за сега
но ще се допълва със сигурност

# 1
  • Мнения: 27 524
При нас са книги, книги и пак книги. Всичко останало го продават тук в многото български магазини  Simple Smile
Евентуално за мъжа ми цигари  Crazy

# 2
  • Мнения: X
При нас са книги, книги и пак книги. Всичко останало го продават тук в многото български магазини  Simple Smile
Евентуално за мъжа ми цигари  Crazy

мога само да ти завиждам
тук в лапландско БГ магазини няма
една само една белгийска розова вода, с есенция, не е истинска

иначе и ние влачим много книги, но само за детето
обикновено имаме един куфар ръчен багаж с книги и само мъж ми го обслужва, да не си личи колко е тежък

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и при нас няма бг магазини, незнам защо.
понякога в руските намирам бг стоки, а сирене и кашкавал има по турските.

розова вода има тук и не е скъпа.
аз лекарства си нося, че като знам, че трябва да чакам по 1-2 часа за преглед при доктора и лошо ми става ooooh!
книги също мъкна, ама съм пуснала заявка какво искам и ми ги купуват предварително, че като си ида все са изчерпани Crazy
(споделете някоя нова книга, която да си заслужава Thinking)

всяка година намаляват нещата дето ми липсват и ги примъквам: храна не ми липсва, подправките си ги насях, книгите ги чета на други езици...дрехи отдавна не мога да си харесам.
обувки си купих миналия път Peace

# 4
  • Мнения: 3 491
Ихтиол, книжки за децата (може и преводни), и нова българска литература за нас.

# 5
  • Мнения: 994
книги, лекарства и кръгла тава са ми засега в списъка. в движение може да харесам и още нещо.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И тук няма Бг магазини за съжаление  Sad  и аз се готвя да си взема глинен сач и Маги/всякакви видове/

# 7
  • Мнения: 3 491
А тези, които нямате български магазини, можете ли да пазарувате онлайн в рамките на Европа?
Ние имаме един български търговец, http://www.malincho.com/, който на мене ми върши много добра работа, вече няколко години. Даже и да знам къде наблизо, т.е. на 30 минути с кола, има българско сирене, кашкавал, и тук-таме нещо друго, предпочитам да пазарувам онлайн от него.
Сега виждам, че ще отваря клон в Германия:
http://www.malincho.de/
Може пък да се окаже добър вариант и в Европа.

# 8
  • Мнения: 2 674




Единственото нещо ,което държа да донеса от България това са детските обувки.Всичко друго го има тук.

# 9
  • Мнения: 3 491
Единственото нещо ,което държа да донеса от България това са детските обувки.Всичко друго го има тук.
В случай, че те интересува ... това е фирма за внос на български детски обувки в САЩ:
http://www.shoestorefront.com/BUIKI%20(k2004j).aspx

# 10
  • Мнения: 2 674


Мерси много,блажка.Не са ли малко соленички цените в този сайт?За такива суми мога да си купя и от обикновен магазин.Разбира се "Колев и Колев" с ципче никъде няма да намеря.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А тези, които нямате български магазини, можете ли да пазарувате онлайн в рамките на Европа?


в Германия има няколко онлайн магазина.
има и вина и ракии, както и храни.

виното ми идва малко скъпо newsm78, а от храните почти нищо не ми липсва Rolling Eyes
ракия не купувам, че половинката не пие твърд алкохол Peace

# 12
  • Мнения: 3 491


Мерси много,блажка.Не са ли малко соленички цените в този сайт?За такива суми мога да си купя и от обикновен магазин.Разбира се "Колев и Колев" с ципче никъде няма да намеря.
Соленички са, и аз не съм купувала оттам   Simple Smile. Но просто знам сайта и фирмата, и понеже стана дума за нужда от български детски обувки, не можах да си трая. Току-виж, някой търси точно това.

# 13
  • Мнения: 5 710
Чудесна тема. Моят списък не е дълъг.
- книги
- гювеч
- лекарства, тестове.
- 'глупости на търкалета" - някоя и друга вафла морена, лютеничка хорце, подправки.

# 14
  • Мнения: 3 932
Книги-бг класиците започвам да си ги пренасям малко по малко, детски със стихчета и приказки.
Цигарки...ракийка, едно бг. знаме, каквото ми хване окото... Нямам др. конкретни проекти засега.

Общи условия

Активация на акаунт