Отговори
  • Мнения: 5 370
Днес вече открихме и пролетния сезон по Витоша, обикаляхме по полянки и заслончета.....и какво да ви кажа.....жалка картинка. Хижите и заслоните и прилежашите им кафененца са просто в трагично състояние. Покъртени стени, увиснали пердета, разбити стълбища, носталгично окаяна обстановка от далечното време на соц-а....... А биха могли да бъдат разкошни местенца. Предполагам, че там ношувките са жълти стотинки, но то кой ли ходи....почти не се виждат хора.
Та....кой , всъщност, е отговорен за стопанисването на легловата база по Витоша? На кого принадлежат на практика тези хижички и заведенията към тях? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 094
Някои ги стопанисва Българския туристически съюз, други съответните общини. Някои са отдадени под аренда и ако попаднат на ентусиазирани и читави собственици просперират. Сещам се за хижа Мечит над Говедарци, която е взета от 2 семейства и е на доста добро ниво (за хижа разбира, се - лукс никакъв няма), но има кухня - готви се всеки ден, вътрешна баня (силно да се каже баня - душ в тоалетната - един в дамската , един - в мъжката), които са с топла вода - нещо непознато из нашите хижи. В стаите е чисто, дюшеци, завивки и постилки са нови, няма влага и мухъл, в хижата не се влиза с външни обувки, има и няколко стаички (килийки, по-скоро) за по 3-ма души. Тогава беше сравнително спокойно като ходихме миналия август и ни настаниха двамцата в една тройка да се ширим и интимничим Grinning.
Хижа Мечит е по-скоро изключение за нашите планини - всичко е в по-голямата си степен запуснато, гнусно-мръсно и превърнато в сборище на пиянски конпании.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 17:24 от Bastet

# 2
  • Мнения: 2 197
Ми няма как да станат по-добре поддържани, защото до повечето не може да се стигне с кола. И все по-малко хора ходят. Ние си имаме любима хижа на Витоша, която е дадена под аренда, стаите са поносими (със собствен санитарен възел и постоянна топла вода) и има механа с работеща кухня. Е да, но паркинга е пълен. Никой не ходи пеша както би трябвало. Ние също се качваме с колата. Вярно после може цял ден да обикаляме, но дотам с колата. А тези, в които ходят само старците не могат да си позволят да се поддържат и обновяват - знаеш колко струва чая (забелязала съм, че там всеки си носи храна от в къщи).

# 3
  • Мнения: 5 370
Бото, вие на коя хижа ходите? Чувала съм-а и чела, след сърч в Гугъл ме доведе пак тук Mr. Green -позитивни мнения за "Звездица".

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Боерица не беше много зле...като за хижа де.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 956
То хотелите на Витоша са зле, пък какво остава за хижите  ooooh!  Яд ме е, много даже... Толкова много нови неща могат да се направят, други да се стегнат, но няма с какво.Щастливеца гниеше 15г...и накрая го бутнаха.
И атракции за децата може да се направят, с разрешение от общината, но пак няма кой и с какво...

Общи условия

Активация на акаунт