Омъжих се за момче от село?!

  • 10 102
  • 142
  •   1
Отговори
Привет, омъжена съм за едно прекрасно момче - най-добрият и най-свестният - нали си е мой Laughing Не си го давам за нищо на света Heart Eyes
обаче, слава Богу , че не живеем там, леле така ли е навсякъде по селата?! Аз неговото семейство го харесвам и дома им на село също -  чист, спретнат, подреден с вкус и уютна атмосфера и с радост ходя там, обаче....
В същата къща на втория етаж живеят негови роднини, чичо и стринка с децата си, и делят един общ двор който формално е разделен само без огради и в тяхната част е обор - мръсотия, разхвърляно и като сметище от купчина събирани непотребни брамбазлъци, които освен че загрозяват гледката и се разнасят и в чистата част на свекървата, лайна от животните по пътеките и т.н.
Пълно незачитане на другата собственост и разполагане като у дома си, всеки влиза и излиза когато си поиска без значение дали не си полегнал #Crazy newsm78
А , възрастната баба по цял ден седи под прозореца и чака да се появи някой като нас през уикенда да ни гепи да си говорим и ако не седнеш до нея , а на уютната беседка и люлка върху райграса, който така старателно поддържаме започва да ни се сърди, че не седим при нея, а на 3 метра по натам - да ама там е чисто и уютно, а ма тя не разбира щото си е нормално  за тях да си живее в обора. Но за мен не е , мен ме е гнус да стъпна там, а като ми се роди и детенце пък съвсем няма да искам то да ходи и да лапа лайната с любопитните си ръчички?!
Пробва се да се отскубна любезно от настоятелните им покани да седя до тях, а не в нашата част, но те си повтарят докато не ми писнат ушите и кандисам да седна до тях, въпреки, че за 5 минути ни се изчерпва темата.
Толкова е хубаво иначе, но заради тях вече не ми се ходи, и тези мокри целувки дето държат да ти лепнат и то непременно те дебнат да е по устата, въпреки че си въртя главата като пумпал за да уцели бузката, а ма не  Mr. Green
Имам вече и  други познати от селото, ле ле, ма то е ужас бе хора, то любопитсво, то клюки, то несъобразителност, чак се чудя моето момче как се е очовечило в таз среда, добре че е отишло рано рано в столицата да се образова и цивилизова Shocked

Бабата се оплаква, че другото внуче се плашело от нея и пищяло като я приближи, еми то и на мен така ми иде, ама нали съм възрастен човек, владея се Laughing
ех, така, исках да ви споделя днешните си впечатления от там Rolling Eyes 

# 1
# 2
  • Мнения: 46 437
Всичко зависи от хората. Такива има и на село, и в града.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Спомниси за един много показателен филм в това отношение - "От нищо нещо". С две думи, в някои села още е така. И в града се среща. Въпрос на манталитет.

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За градско момиче сигурно и много други неща ще са ти чужди и непонятни....нормално е хората да искат да говорят с теб..и считам, че е невъзпитано да не говориш с тези хора, а да страниш от тях...
Всичко останало си е нещо съвсем нормално...в малките общества всеки нов човек трябва да се разучи...не се впрягай толкова...така и така не живееш с тях.

# 5
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
А тия в града дето си хвърлят боклука от балконите.  ooooh!

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
На село е така, никого няма да промениш.

# 7
  • Мнения: 588
Хич не схващам идеята на темата newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 932
А според мен е грозно да говориш така (пишеш), все пак ти си се омъжила за този човек, ако аз бях на негово място и науча че мъжът ми в случая говори така за мен и родното ми място при положение, че когато се е женил за мен е знаел от къде съм, ще се обидя.
Като не ти харесва там , просто не ходи , но за мен не е приемливо да се лицемерничи и злослови така за близки хора.

# 9
За градско момиче сигурно и много други неща ще са ти чужди и непонятни....нормално е хората да искат да говорят с теб..и считам, че е невъзпитано да не говориш с тези хора, а да страниш от тях...
Всичко останало си е нещо съвсем нормално...в малките общества всеки нов човек трябва да се разучи...не се впрягай толкова...така и така не живееш с тях.

Разбира се, че говоря с тях, поздравам ги, питам ги как са и разказвам за себе си като ме питат, ама цял ден да стоя при тях да си говорим ми идва в повече, а те друга работа освен на пейките да седят май си нямат и чакат гости като мен, а аз от тактичност стоя и като река да мръдна, викат Седи, седи да те видим, то ме заболи дупето да седя а и пуквам от скука, само като се скрия вътре  мирясват, но нали за чистия въздух навън отивам, не дават да си седя и да чета книга например:"ела тука да те видим де, какво седиш сама?!" на работо говоря толкова и ми се мълчи, ама няма...

# 10
А според мен е грозно да говориш така (пишеш), все пак ти си се омъжила за този човек, ако аз бях на негово място и науча че мъжът ми в случая говори така за мен и родното ми място при положение, че когато се е женил за мен е знаел от къде съм, ще се обидя.
Като не ти харесва там , просто не ходи , но за мен не е приемливо да се лицемерничи и злослови така за близки хора.

Аз не злословя за близките му, харесвам неговото семейство, но не цялата му фамилия с която няма как да не се виждам щото са в един дворх , и да знаех от къде произхожда, и се гордеех, че той толкова е надскочил средата си, но не съм си и помислила да не се омъжвам за него ако не харесвам родословното му дърво, и просто споделях впечатление?!

# 11
  • Мнения: 4 651
Виж сега, книга си чети като идете с мъжа ти на почивка в Троян (примерно). Селски човек като види опната булка на беседката без работа, значи си почива от домашните задължения и направо си плаче за едно лафче.  Направи си аналогия с твоето кафе с приятелки.

А на село такова нещо като безцелно седене на въздух няма. И предполагам, че докато ти си четеш книгата, твоите свекъри се трудят по къщата и двора, защото той двора приказка не става от самосебе си Wink.

От любопитството на бабите не можеш да избягаш и в града.

И да, селото ражда хора, ако щеше да е тиква мъжа ти щеше да е тиква и в града!

А и според мен се срамуваш от селския му произход,но го приемаш само защото селската къща има вътрешна тоалетна и райграс на двора с беседка като градска вила..... Нецивилизованите му роднини обаче ти развалят картинката и ти напомнят, че мъжа ти все пак е момче от село и голяма част от живота си е прекарал в близък контакт с ония с обора.

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 newsm62 newsm62 newsm62
Момиче за теб работа няма ли ..?Хвани измети пътеките от л.....та,като не ти е приятно да ги гледаш.....трябва и да поработваш като отидеш на село.....,само със седене на ,,припек,,,селска снаха не се става.. Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 2 005
То такива образи има и в града! Не можеш да промениш нещо, на което те така са възпитани! Както мъдро е забелязал Народа: Въпрос на вкус - кучето затова си ближе дупето!  Joy

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Знаеш ли колко любопитни стринки и чинки надничат от балконите в градовете - големи и малки  Mr. Green
Пък какво е зад вратите на апрартаментите - също не знаеш  Mr. Green
В селото всичко е по-концентрирано, пък и възможностите за забавление и развличане на хората не са много,
та се впускат в подобни пиески.

Общи условия

Активация на акаунт