Рекламираната боя с тефлон?

  • 18 658
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 861
Някой има ли вече отзиви за рекламираната напоследък боя с тефлон newsm78? Предстои ни пребоядисване на кухнята и с тези малки ръчички, които пипат навсякъде ми се ще да вярвам на рекламата  Simple Smile. Днес се замъкнахме до Бриколаж и Практикер консултантите супер незаинтересовано вдигаха рамене  #2gunfire. На гара Пионер също не бяха чували за нея  Thinking.
Доколкото помня името и е Декоратор и е на Мегахим- Русе.
Ако някой има някакво инфо, включително и от къде може да се купи да сподели  Hug

# 1
Здравейте всички. Четох, че използват тефлоновите добавки, защото като материал тефлонът има много нисък коефициент на триене и на практика не задържа частици. т.е. повърхностите се замърсяват по-бавно и могат да се почистват и мият лесно. иначе съм я виждала в "Практикер".

# 2
  • Мнения: 8 999
И аз скоро пусках такава тема, но никой не се отзова с компетентно мнение. Ще взема да се обадя във фирмата, за да поискам повече информация. На рекламата звучи интересно, но по-интересно е какви са характеристиките й.

# 3
  • София
  • Мнения: 313
Идеята за боята с тефлон е прекрасна, но от друга страна, нали доказаха преди време, че тефлона е канцерогенен (мисля, че не бъркам)  Thinking
Аз не бих рискувала да боядисам с такава.

# 4
  • Мнения: 1 165
И аз се интересувам от тази боя.По принцип се бях спряла на боите на Levis, но щом я има в Практикер като се прибирам ще мина да поразпитам

# 5
http://money.ibox.bg/news/id_369443220

"Той има много ниска степен на химическа активност, което го прави изключително безопасен." - се казва в тази статия. 

А токсичните газове се отделят само при нагряване от 260 градуса нагоре, което едва ли ще ти се случи вкъщи. Ето какво казва Уикипедия по въпроса:
"Safety

While PTFE itself is chemically inert and non-toxic, it begins to deteriorate after the temperature of cookware reaches about 500 °F (260 °C), and decompose above 660 °F (350 °C).[12] These degradation products can be lethal to birds, and can cause flu-like symptoms in humans.[12]

By comparison, cooking fats, oils, and butter will begin to scorch and smoke at about 392 °F (200 °C), and meat is usually fried between 400–450 °F (200–230 °C), but empty cookware can exceed this temperature if left unattended on a hot burner."

# 6
  • София
  • Мнения: 861
Благодаря за изказаните мнения  Hug.
Купихме боята, наложи се да отидем чак до склада им на гара Искър. Казаха, че продукта е от един месец на пазара, но за сега малко магазини го зареждали. Явно още няма търсене  Thinking. Предлага се само в бяло, но разбира се може да се тонира.
Бака от 15 кг струва около 40лв. Надявам се инфото да е полезно, ако някой друг се интересува.  Peace
Отзиви след като боядисаме  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 8 999
vicks , а дали в големите магазини като Практикер и Мосю Бриколаж не се продава?
Аз се обадих в завода на Мегахим. Бяха много любезни, обясниха, че след изсъхване остава един тефлонов филм, който се почиства много лесно при механично изцапване, а по принцип не задържа мръсотия и прахояк /не се очерня, както става при обикновените бои/. Боята може да се тонира, подходяща е за вътрешни стени, не запечатва стените, т.е. дава им възможност да дишат, за разлика от фасагена.
Мъжът ми ме натиска утре да купуваме боята, а много ми се искаше да е такава, но изобщо не знам къде е гара Искър /аз съм шофьорът в семейството/ и хич не ми се разкарва по непознати дестинации.

# 8
  • Мнения: 1 165
vicks, чакаме отзиви.Аз имам още няколко седмици докато купя боята изасега съм се спряла на Levis, но ако останете доволни поне на пръв поглед от тази, може и нея да взема

# 9
  • София
  • Мнения: 861
В неделя /на Цветница/ бяхме в Бриколаж и Практикер. Понеже и ние не знаехме как точно изглежда въпросната боя, питахме консултантите - или бяха супер незаинтересовани #2gunfire, или супер некомпетентни Tired. Боя Декоратор имаше, но не видях на нея да пише "тефлон" Thinking.
Гара Искър е сравнително близо до Практикер Peace. Но понеже не съм аз семейният шофьор ще ми е трудно да дам подробно описание на маршрута. Ще накарам довечера съпружието като се върне да даде  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 861
Адреса е "Кап. Неделчо Бончев" 10 - индустриалната зона на гара Искър.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=d4343fc05b2aa99461a4c982ebccde … me=&grid=m15k
От Цариградско шосе посока Дружба, по пътя за летището, минаваш под надлеза - т.е. под бул. Христофор Колумб, на кръстовището на Искърско шосе направо, има изкачване, след което в ниската част от дясно е Неделчо Бончев. На 200-300м в улицата е № 10, вътре е цял комплекс от складове на различни фирми. Питайте охраната за склада на Мегахим, ние го познахме по боите отвън.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 19:35 от vicks

# 11
  • Мнения: 3 830
Брейййй, не мислех, че е нещо кой знае какво тази боя, ама като Ви слушам Вас... Thinking

След известно време да споделите впечатления Wink

# 12
  • Мнения: 2 891
Интересна ми се вижда тази идея. Ще чакам отзиви от боядисалите.

# 13
  • Мнения: 8 999
Да допълня информацията: от вчера този латекс се предлага вече и в Практикер! Тичай, народе, че не остана!
Аз лично ще се занеса дотам днес, за да разуча и закупя. Боята се тонира на място.

# 14
  • Мнения: 22 859
Да допълня информацията: от вчера този латекс се предлага вече и в Практикер! Тичай, народе, че не остана!
Аз лично ще се занеса дотам днес, за да разуча и закупя. Боята се тонира на място.
БайБиби,вече боядисахме къщата на майка ми,много ме е яд.Кажи отзиви,като боядисате,защото после ни чака още един ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт