Заплаща ли се домашното посещение?

  • 4 898
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте!
Искам да ви попитам наясно ли сте дали се заплаща на личният лекар домашно посещение при спешен случай- преглед на болно детенце? Приятелка днес ми каза,че имало такса 20 лв.Нашата лична лекарка не ми е споменавала за пари.Доколкото знам, децата са освободени и от потребителската такса,но важи ли това и за домашен преглед?

# 1
Тази такса е ако не си осигурен.Личният лекар трябва да дойде на доброволни начала. Mr. Green

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се заплаща  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 362
Мария, проучете въпроса добре, за да сте сигурна.
Спомням си, че когато първата ни педиатърка идваше на посещение на сина ни (беше на няколко дни), всеки път вземаше по 20 лв, освен, че съпругът ми ходеше да я взима с колата. Никога няма да скрия името й - д-р Шаламанова от 3-та градска.
Тъй, че съветът ми е да се поинтересувате каква е истината, защото и моето лично убеждение е, че не би трябвало децата (особено новородените) да дължат по 20лв за домашно посещение!!!

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Нормативно не знам дали се дължи. Самата педиатърка никога нищо не искала, но за мен е редно да се плати- досега съм плащала 20 лв. на посещение.

# 5
  • София
  • Мнения: 448
Току-що разговарях по телефона с експерт от НЗОК.
"Няма такива такси,всякакви плащания са нерегламентирани"
Единствено 2.20 потребителска такса,но децата са освободени от нея.Личният лекар бил длъжен да извършва домашни посещения и те му се заплащат от Здравната Каса.

Благодаря на всички за отговорите! smile3525Бях се притеснила да не съм се изложила пред личната ни лекарка.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 913
По скоро личните се излагат пред пациентите Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
Ако ми покажете лекар, който ходи без пари ще съм силно изненадана. Да, длъжни са, но не не ходят. Може да има и изключения, но аз не съм чувала. Ние си плащаме, когато идва в къщи (но доста по-малко). Не мисля, че жената е длъжна да обикаля по къщите.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 913
Длъжна е да обикаля .Ако започнат да се пускат повечко жалби и да си търсят хората правата със сигурност ще намалеят платените посещения Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 448
Аз нямах предвид да обикаля по къщите,ясно е,че си има кабинет.Просто скоро ми предстои раждане и исках да знам дали трябва да заплатя след изписването за прегледа на бебо. А иначе за синът ми съм я викала веднъж когато получи астматичен пристъп,а Бърза Помощ не идваше. Поисках да си платя за инжекцията Урбазон,но отказа с довода ,че е от спешната чанта.Само да разясня,че ми е съседка.Почерпих я жената,купих и подарък.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 913
Мойта педиатърка,когато дойде за пръв път при бебето след раждането не ми е взела и 1ст.,въпреки че то още не беше здравно осигурено,както си измиват ръцете лекарите.Когато я попитах тя каза,че това посещение се заплаща от Здр.каса и нищо не се дължи по закон за него.Всички други,които взимат пари просто спекулират със ситуацията.Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 448
Според закона,прегледът на новородено и посещението при току-що изписана родилка са безплатни и са в пакета "Майчино здравеопазване"

# 12
  • Varna
  • Мнения: 288
Моята педиатърка никога не е искала пари при домашно посещение.

# 13
  • Мнения: 1 671
И аз никога не съм плащала.  Thinking

# 14
  • Мнения: 541
Лекарката на Симеон също никога нищо не ни е вземала. До сега е идвала 5-6 пъти. Дори малко преди нова година и се обадих за повръщане на детето и какво да правя, а тя направо каза, че ще дойде , не съм я карала и молила.
 Naughty Никога не е искала пари за посещенията си.

Общи условия

Активация на акаунт