Правилна походка

  • 3 932
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте бг-мами,

Искам да споделя с вас за проблема си, който на някои от вас може да се стори странен, но все пак ще се радвам ако някоя от вас ми даде съвет към кой трябва да се обърна.
От скоро започнах да се вглеждам в походката си и забелязвам че е доста променена. Да ... ще кажат някои, какво толкова - Да ама не. Чувството че ходиш по различно от другите е много неприятно. Започнах да излизам уикендите с мъжа ми и да се опитвам да ходя "правилно" , но нещо-нищо нестава. Промяна няма, а и немога да определя кое ми е точно различното.
Моля ви, посъветвайте ме към кой мога да се обърна за консултация.

# 1
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Вгледай се в начинът си на живот, особено ако често си в седнало положение или стоиш в определена позиция дълго време. Трябва да те види човек, който се занимава с корекции на гръбначния стълб (хиропрактик), най-добре се консултирай с джипи-то си.

# 2
  • Мнения: 365
Малко не ми стана ясно.
Ти бременна ли си? Ако е така, промяната е нещо напълно нормално. Ако не си - иди се прегледаи за изкривявания в гръбначния стълб. Промяната на походката, както и на стойката, може да се дължи и на психологически причини. Бъди малко по конкретна, в какво се изразява промяната.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Походката също така зависи от обувките, които се носят. Има разлика в походката с обувки на висок ток и обувки на равна подметка.

# 4
  • Мнения: 2 386
Трябва ти преглед при специалист, за да изключи разни сколиози, кифози и т.н.
Ако прекарваш много време обездвижена може да имаш отслабен мускулен корсет -тогава тялото лесно се..ъм..накланя, например към рамото на която си носиш чантата. Може още да имаш коремче, да си леко приведена и т.н. Решението в такъв случай (а и в горния) е физиотерапия и подходящи упражнения за новоизграждане на корсета.  Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 535
За правилна походка...една дебела книга на главата и вървиш с нея, докато не спре да пада ...Гледаш да не кривиш краката нито навън нито навътре. Ще се справиш
Успех!!!   bouquet

# 6
  • Мнения: X
Не знам какво имаш предвид под "правилна" походка, обаче е факт,че за всеки човек това си е характерно нещо Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 176
Правилната походка включва изправен гръбнак.
Възхищавам се на жените, които дори седнали са изправени.
С кой да се консултираш са ти препоръчали вече. Успех.

# 8
  • Мнения: 7 186
И аз не разбрах какъв точно е проблема с походката ти.
Ако досега си ходила "правилно" и от скоро забелязваш проблем, явно трябва да се консултираш с лекар. Пък и по принцип, ако нещо те притеснява в походката.
Баща ми едно време ме караше да ходя с дебела книга на главата, както е писала и Bubuto Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 535
Баща ми едно време ме караше да ходя с дебела книга на главата, както е писала и Bubuto Simple Smile

И определено има ефект нали  Mr. Green

# 10
Благодаря на всички постнали  Hug
Бях бременна преди 3,5 години Simple Smile
10 месеца след като родих , тръгнах на работа и моят любим ми подари Пежо 206 за да ходя на работа. Познайте дали ходя пеша. Както се казва , в тоалетната не ходя с кола.
Та имам чувството, че всичко е от тази кола и обездвижването ми.
Принципно незабелязвам някакви гръбначни изкривявания , но знае ли човек, ще гледам да си запиша част при лекар следващата седмица .
благодаря за постовете още веднъж !

# 11
  • Мнения: 630
да, най- добре се консултирай, но вероятно наистина проблема е в обездвижването. Също така след раждането много неща се променят. И моята походка сякаш е променена. Някак по- изморена е сякаш Rolling Eyes Намери време за повече движение. А в къщи с книгата на главата и точилка на гърба Grinning

Общи условия

Активация на акаунт