уголемени яйчници

  • 12 315
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
преди година мисед, спешна операция от спукана фол. киста .6мес противозачатъчни ,хламидия ,антибиотици ,много изследвания и ето сега пак уголемени яйчници и пак противозачатъчни .До кога ? Писна ми вече.Явно имам поликистоза без външни белези . Лекаря не ми направи изследвания и смятам сама да ги направя . Има ли лечение ? Вече два месеца кървя в средата на цикъла и не знам кога ще ми е трети ден за да се изследвам. и  кога 21 за прогестерона . Колко месеца спаред вас трябва да пия противозачатъчни ? Може ли да са уголемени яйчниците и да нямам поликистоза .Има ли надежда ?

# 1
  • Мнения: 7 716
Мисля да се консултираш с още един лекар. За да направиш хормоналните изследвания не трябва да взимаш противозачатъчни.

# 2
  • Мнения: 304
Чела съм ,че противозачатъчните  изтъняват лигавицата  .Дали това не е един омагьосан кръг и нищо да не се получи накрая. Харесвам лекаря при който ходя и не искам да го сменям,защото е запознат с всичко още от самото начало . Ходих 2-3пъти  при Даскалов ,но не съм доволна .Много е комерсиален и не е последователен . Дайте съвет за консултация с лекар по тези проблеми в Пловдив.Сега като истинския МЦ ми беше на 01.04. ,а на 12.04. прокървих ,кой ден да смятам за МЦ за да направя изследвания .Уголемените яйчници  значат много фоликули ли  или няма доминантен и някой от тях може да се превърне в киста ,която да се спука или уголемени яйчници е друго . Ако се увеличи дозата на дуфастон , утрогестан или прегнил няма ли да е по -добре? Знам,че не е редно тук да се отговоря  професионално ,защото прегледа е определящ , но все пак вие сте повече от лекари . Естествено е ,че ще послушам лекаря  ,но ако един ми допада като психолог и загриженост  ,то нещо му се губи като специалист.Лекува ли се липсата на овулация и поликистозните яйчници. Колкото повече чета толкова повече си мисля ,че всички болести и аномалии са при мен .Сега се съмявам и за луф синдром ,защото имах мисед и не е бил достатъчно прогестерона .Моля за мнение относно моите съмнения . Кое зло е по малко - липса на ову поради хорманален дисбаланс, поликистоза или луф синдром.

# 3
Не знам специално за твоя случай с подробности но мога да ти споделя моя опит ,ако мога да ти бъда полезна . Аз от две години ме боли ниско долу вдясно ,между другото образувах два пъти функционални кисти но на левия яйчник ,първата лекувах с Дуфастон ,а втората с противозачатъчни ,та мисълта ми беше ,че болката вдясно никой от лекарите при ,който бях ходила не можа да ми определи от какво е .При последния  лекар при който бях ходила ме наплаши ,че десния яйчник ми бил оголемен и поликистозен -но неможа да ми каже на каво се дължи тази болка започна да ми развива теории че там минавали маточни връзки и можело от това да ме боли и такива глупости .Но мен ме притесняваше тази болка и не исках да се примеря с нея .
Реших да взема още едно мнение на друг доктор ,който ме препоръчваха горещо много жени.Отидох при него и му обясних къде точно ме боли човека ме прегледа и ми каза ,че яйчника ми бил оголемен в действителност и ,че това се дължи на възпаление и заради това е кистозен и оголемен .Обясни ми ,че това не е тази хорманалната поликистоза -а е от възпалението .Изписа ми антибиотик и при следващия преглед се бях оправила ,нямаше я и болката.Та мисълта ми беше ,че много доктори преувиличават с диагнозата поликистоза предния доктор ми каза поликистозен яйчник въобще не ми каза ,че ми е възпален и от там идва болката -за мен това си беше жив некъдърник .Иначе не се притеснявай и аз като теб колкото повече чета и се информирам си лепвам ,че всяка една болест я имам и по мен абе такива като нас не стават за доктори Joyаз ако съм доктор ще си лапвам всяка болест от пациентите и на мен май трябва да престанем да си внушаваме ,майка ми ми вика ти по тая логика трябва да си мислиш и че от рак си болна

# 4
та исках да ти кажа с две думи ,че оголемяването на яйчника -може да се дължи и на възпаление -Между другото доктора ми прави изследвания с цирвикален секрет и каза ,че нямам полово предавани болести  и , че това възпаление се дължи на истинка Не се притеснявай вземи поне още  едно мнение - защото понякога от много"къдърни " доктори ,човек може да се докара до психото

# 5
  • Мнения: 304
аз вече съм психо щото пия цепралекс и още едно за тревожност. за съжеление вчера проф. Роглев от Пловдив каза да продължа да ги пия.

# 6
Да ти кажа честно ,че и аз съм отивам натап да си докарам някоя параноя-за съжаление психичното ни състояние оказва влияние и върхи функцията на яйчниците .Лесно е да кажеш на някой успокой се но не е така лесно на практика да го направиш .Добре ,че поне на работата ми сега ни слагат една нова програма та малко с нея си ангажирам съзнанието, иначе и аз съм на път да полудея от мисли и притеснения

Общи условия

Активация на акаунт