Вече не кърмя,а гърдата ми се възпали

  • 411
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
След като не съм вече кърмачка,не знам дали темата ми е за тук,но се нуждая от помощта ви.
Преди 1м.ми правиха операция на ухото(с пълна упойка и престой в болница),след това прием на антибиотик 14дена-това наложи спирането на кърмата ми(гинекологът ме посъветва да я спра с 2хапчета Достинекс)
Вече месец по-късно кърма нямам,но вчера лявата ми гърда се зачерви много и напипвам бучка,днес съм с темп.37,5.
Случвало ли  се е и при вас,какво мога да направя?
(едва утре съм при джипито за напр.за гинеколог,а до тогава не ми се иска нещата да се влошат)
Наистина имам нужда от съвет,за което предварително ви благодаря!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Слагай зелевите компреси - измито и намачкано до леко омекване листо от прясно зелено зеле и сменяш, като започне да увяхва. Нурофен е едно предпочитано в такива случаи лекарство, като се взима по указанията на листовката (не еднократно за температурата, а на 8ч като лечение) - освен противотемпературния ефект има и противовъзпалителен, така че добре повлиява проблема. Но задължително трябва да отидеш на мамолог колкото е възможно по-скоро, дори да е на частен прием, ако имаш възможност за това - маститите не са шега работа дори при активна гърда, а при спряла кърма може да има един куп причини за такъв проблем, които са от компетенцията на лекар. Със зелето и нурофена няма да навредиш - а по-нататъшното лечение ще го назначи мамологът.

# 2
  • Мнения: 728
Хедра,благодаря ти за бързия отговор!

Общи условия

Активация на акаунт