" Случайни" пълнозърнести ръжени земелки

  • 2 060
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Пълнозърнести ръжени земелки
Тази рецепта " открих" по случайност, но толкова ни хареса, че със сигурност ще я правя пак .
Аз правих тестото в машина за хляб, но по същия начин се меси и на ръка.


1 и 3/4 чаша (cup) вода
1 ч.л сол
2 ч.л захар
5 с.л зехтин
1 и 1/2 чаша бяло брашно
1 и 1/2чаша пълнозърнесто брашно
1 чаша ръжено брашно
2 ч.л суха мая


Смесвате първо морките съставки, после добавяте сухите съставки. Ако месите на ръка измесвате докато се получи гладко тесто. Оставяте да втаса докато удвои размера си и след това разделяте на 20 ( или 25 ) топки, оформяте с брашно и правите разрез с кухненска ножица, за да изглеждат топчетата като земелки.  Поставяте на намаслена тава и печете на 180 градуса за около 20 мин или до готовност.
Сервирайте топли с масло и сирене, подправки по желание.
Да ви е сладко!


# 1
  • Мнения: 3 641
Tandoori , прекрасно звучи, а как изглежда.. Hug
Ще се опитам д а янаправя, но не съм много веща в месенето и незнам какво точно ще се получи.
Нали се пекат в предварително загрята фурна? newsm78

# 2
  • Мнения: 7 091
Tandoori , прекрасно звучи, а как изглежда.. Hug
Ще се опитам д а янаправя, но не съм много веща в месенето и незнам какво точно ще се получи.
Нали се пекат в предварително загрята фурна? newsm78

Да, в затоплена фурна!. Извинявам се, ако има неточности, при мен е 3 ч сутринта и адски ми се спи, утре сутрин ще прегледам рецептата да не съм объркала нещо, че очите ми се затварят Simple Smile Peace

# 3
  • Мнения: 3 641
Благодаря много  bouquet
Много добре си представила рецептата ,просто начинаещи като мен имат понякога беззумни въпроси Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 6 265
Много ти благодаря за рецептата, ще я пробвам в най-скоро време. От миналата седмица търсех рецепта за такива земелки (т.е. исках като тези хлебчета, които правят в Била и Хит).

Може ли само да кажеш мерителната единица "cup" на колко гр. се равнява? Или си ползвам една чаша като мярка за съставките.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Tandoori, много вкусни изглеждат! Ще ги спретна в най-скоро време, ама с малко помощ за месенето де!  Peace

# 6
  • Мнения: 7 091
Кати, по принцип тъй като ще ползваш една и съща мерителна чаша няма много голямо значение, но ето ти тук за справка:
Брашно
1 cup = 110 grams
Бяла захар
1 cup = 225 grams
Масло
1 cup = 225 grams
Течност
1 cup = 240 ml

Само да подчертая, че аз тези земелки от Била и Хит не съм ги яла, защото като бях в БГ Била и Хит нямаше още, та не знам за какви става въпрос и дали тези ще са същите. Надявам се все пак да ти харесат Simple Smile Peace


# 7
  • София
  • Мнения: 6 265
Tandoori , съкровище си ти  Hug Благодаря ти   bouquet

# 8
  • Мнения: 11 607
При първа възможност - ще ги направя и после ще се отчета!

# 9
  • Мнения: 481
А при нас къде се намира пълнозърнесто брашно и някой може ли каже на коя фирма, с каква опаковка е?

Общи условия

Активация на акаунт