За "разваления телефон", или просто случка в градината

  • 987
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
Реших да споделя с вас тази случка, защото поне според мен е доста показателна за начина, по който контактуваме понякога. Ето я накратко, разделена хронологично:

Първа серия:
 Една вечер синът ми пита мимоходом:
- Мамо, какво значи "малоумник скапан"?
Обясних надлежно и подробно, накрая - естествено - попитах откъде е чул тези думи. Каза - така го е нарекло момченцето ХИКС. Уточнявам, че това момченце аз не го познавам, защото го водят доста късно, а го взимат към 16,30, така че НИКОГА не го засичам - нито него, нито родителите му; единствено на родителски срещи и тържества сме се засичали, но дори не мога да си ги спомня визуално. На края на разговора (в който НЕ СЪМ коментирала момченцето!), казах:
- Аз не искам ти да употребяваш тези думи, защото ТИ НЕ СИ невъзпитан грубиян, нали?
Така за мен разговора приключи.

Втора серия:
Синът ми отива на детска градина, и дали без повод или при поредно нагрубяване (това няма как да знам), изтърсва на въпросното момченце ХИКС:
- А пък мама каза, че ти си невъзпитан грубиян.

Трета серия:
Момченцето разказва на майка си, че МАЙКАТА НА ИГРЕК го е нарекла "невъзпитан грубиян".

Четвърта серия:
Разлютената майка връхлита в детската градина и вдига лют скандал на госпожата, която е на смяна, къде е била и как е допуснала някаква си да се разправя със сина и, да го обижда и травмира? Заявила, че ще изиска обяснение и от двете госпожи, и то чрез директорката, а с мен щяла да "измете двора", само да ме види. Всички опити на госпожата да обясни, че такава ситуация е ПРИНЦИПНО НЕВЪЗМОЖНА, тъй като аз вода сина си пръв, и го взимам почти последен, така че НЯМА КАК да съм се разправяла със сина и, останали без отзвук. Непрекъснато повтаряла "Искате да кажете, че синът ми лъже?", и накрая отишли при директорката да разясняват ситуацията. След кратък разговор с момченцето ХИКС, то си разказало съвсем чистосърдечно - как нарекло сина ми "малоумник скапан" (тук майката едва не колабирала от ужас  Twisted Evil ) и как на следващия ден синът ми казал, че аз съм казала...
До "разпит" на сина ми не се е стигнало, защото всичко е станало ясно.

Пета серия:
Вечерта госпожата ми разказа за случката с невероятна горчивина в гласа си, най-малкото, защото са поели първоначалния гняв на разлютената майка, и въпреки благополучния финал тежките изречени обвинения са си останали да висят във въздуха. Смотолевила е някакво извинение, което така и не прозвучало кой знае колко убедително, и накрая заключила, че и "малоумник скапан" няма къде другаде да е научил, освен в градината...
Но поне няма да "метат двора" с мен...

Проведох подробен разговор със сина ми, и  разбрах, че момченцето непрекъснато обижда, има доста богат арсенал от грубости, рязък е и никога не казва "моля", "благодаря" и т.н. но те ВЪПРЕКИ ТОВА си играят заедно и "понякога" са приятели...

Оставям без коментар.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
Ох, чак ми стана смешно. То на Вас със сигурност не Ви е било много смешно, де...

Пак добре, че няма да "метат двора с теб" Laughing
Много им се чудя на тези родители, които действат първо сигнално, без да проучат първо нещата. Веднага скандали, чудеса...

# 2
  • Мнения: 3 929
Ние сме още в яслата, но вече се страхувам, какво ще последва в градината. А и наистина с тези "развалени телефони"...Аз съм потърпевша, що се отнася до това, че набедиха сина ми, че бил агресивен, но съвсем първосигнално, защото другото детенце се разплакало, когато детето ми се сблъскало с него, докато тичали, а синът ми не се разплакал, защото по принцип издържа на болка, но всички се "нахвърлили" върху детето ми. Слава Богу, другото детенце казало, какво точно се случило, но болката и обидата от това, че са обвинили детето ти без основание си остава, нали?

# 3
  • Мнения: 17 407
Олелеле, ако трябваше да коментирам всяка глупост, която детето ми научава от градината.... Големи драми, не ми се влиза в подобни истории. МОжеш да се радваш, че синът ти мисли и стига сам до важни изводи Mr. Green
ФАкт е, че децата учат тъпотии едно от друго. НАдявам се бързо да им омръзне, то така или иначе тези думи няма да изчезнат от речника им, защото им предстои и училище, все пак Twisted Evil
Не се ядосвай Hug

# 4
  • Мнения: 4 841
Олелеле, ако трябваше да коментирам всяка глупост, която детето ми научава от градината.... Големи драми, не ми се влиза в подобни истории. МОжеш да се радваш, че синът ти мисли и стига сам до важни изводи Mr. Green
ФАкт е, че децата учат тъпотии едно от друго. НАдявам се бързо да им омръзне, то така или иначе тези думи няма да изчезнат от речника им, защото им предстои и училище, все пак Twisted Evil
Не се ядосвай Hug

Не се ядосвам ни най-малко, за мен случаят е приключен. Реших да споделя историята, заради реакцията на другата майка. Чула-недочула, разбрала-недоразбрала - вдига скандали на госпожите, отива при директорката, отправя заплахи към мен ...
Просто цялата история ме накара да се замисля колко често се борим за "правата" си, без те ни най-малко да са накърнени.
Колко често ръсим наляво и надясно тежки обвинения, без да сме изслушали всички страни и да сме разгледали проблема детайлно.

Представих си, ако другата майка беше пуснала тема "Една майка е обиждала детето ми в градината", колко от последвалите мнения щяха да бъдат:      #2gunfire #2gunfire#Cussing out #Cussing out, и колко от съветите - иди при директорката, напиши жалба, разкатай ги, какви са тия хора, бе!!!
Такива работи си мислех, затова и споделих  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 17 407
О, да, за последното със стрелбите си мноого права. Ама то е тъй - родителите на..хм, как да ги нарека- "по- специалните дечица, лидерчетата", много му знаят реда и все правата си търсят. Ако сте забелязали Wink

# 6
  • Мнения: 1 172
ФАкт е, че децата учат тъпотии едно от друго.
Както и от родителите си. Ако една майка може да застане пред учителката и да обясни как ще "измете двора" с жената,  обидила сина й, то не ми е нужно да гадая колко добре се владее един такъв човек, какъв речников запас има и как го използва.

# 7
  • Мнения: 9 052
след като прочетох действията в епиzод 4 и 5 се чудя какъв ли речник и поведение моеж да притежява детето на госпожата ???

# 8
  • Мнения: 5 877
О, да, за последното със стрелбите си мноого права. Ама то е тъй - родителите на..хм, как да ги нарека- "по- специалните дечица, лидерчетата", много му знаят реда и все правата си търсят. Ако сте забелязали Wink
Забелязала съм  Laughing В групата на дъщеря ми има едно много агресивно момченце. Ама много. В смисъл - дъщеря ми се обува, то минава покрай нея и я удря на отиване, на връщане й сритва якето. Пред мен. Няколко деца има отписани от групата заради него. На съседчето, което беше в същата група, беше ранил очето.
Майката на същото това дете твърди, че едва ли не всички лъжат и всички пострадали деца са персонално виновни. Че учителките го обиждат, като й обръщат внимание на проблема.
Преди седмица отивам да оставя детето и виждам въпросната госпожа накокошинена, чака директорката да й вдигне скандал, защото друго дете ударило нейното.
Двоен аршин отвсякъде.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Анда и ние имаме подобно "зрънце". Опитвала съм някаква комуникация с майката, ама то дървото пО ще ме чуе.
Та аз намирам за гадно не това, че детето е буйно, невъзпитано или каквото е там, а че родителите не искат да го разберат и да си го възпитат.

BirdsFlu - на много още действия ще ставаш свидетел. Важното е, че си комуникираш добре с твоето дете... Продължавай.

# 10
  • Мнения: 25 571
Цитат
Непрекъснато повтаряла "Искате да кажете, че синът ми лъже?",

Аз пък си припадам от смях, когато чуя как някоя майка се бие в гърдите, че детето ѝ никога не я лъже. Фактът, че усеща 90% от фантазиите на детето не е гаранция, че усеща и 10-те % напълно умишлени лъжи.  Mr. Green
Съжалявам за отклонението, случката е типичен пример за майчина заблуда.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт