Петиция - интернет адреси на кирилица

  • 2 640
  • 71
  •   1
Отговори
От днес стартира петиция, която има за цел ориентировъчно да събере мнението на хората в България по въпроса дали биха искали да се въведат Интернет адреси на кирилица, например мама.бг

Ако представлявате дадена фирма, организация, научен институт -- напишете го в полето - ще бъде безценно.

http://petition.uninet.bg

Целта е до 10 май да се съберат колкото може повече подписа, при 5000 ще надминем Русия.

Разпространявайте където можете! Дори в Македония са по-напред от нас в процедурата.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма да я подпиша.
Кому е нужно?

Интересно е как от интернет клуб в Париж, да речем ще стигнеш до  ввв.бг-мамма.ком

Или някак ще задължим всички по света да си инсталират кирилизатори?
Ха.

# 2
Няма да я подпиша.
Кому е нужно?

Интересно е как от интернет клуб в Париж, да речем ще стигнеш до  ввв.бг-мамма.ком

Или някак ще задължим всички по света да си инсталират кирилизатори?
Ха.

Това е само за местна употреба.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е как само за местна употреба?

# 4
Е как само за местна употреба?

По причини, посочени от Reza.

Правителствени сайтове, фирми с бизнес за България, български форуми и т.н

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Твърдо и категорично ПРОТИВ!!!!!!!!!

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мога да приема, че трябва да се сравняваме с Македония. Те се стараят всячески да се самоидентифицират. Не мисля, че уеб адресите на латиница ни заплашват с нещо.

# 7
Не мога да приема, че трябва да се сравняваме с Македония. Те се стараят всячески да се самоидентифицират. Не мисля, че уеб адресите на латиница ни заплашват с нещо.

Никой нищо не ни заплашва.

Такава възможност ще има и след като България е родина на кирилицата, защо да не я използваме?
Да оставим Русия, Украйна и Македония да я реализират, а ние...?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Против. Свикнала съм си с латиницата...не виждам никакъв смисъл от начинанието.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Абсолютно съм против. Само някой невежа, незапознат с програмиране и разработване на Интернет страници може да предложи подобна глупост.

# 10
Абсолютно съм против. Само някой невежа, незапознат с програмиране и разработване на Интернет страници може да предложи подобна глупост.

Предложението си го има от ICANN. (www.icann.org)

Ние предлагаме да го има и за България, а не да стоим и да гледаме отстрани.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Харесвам кирилицата, но ако трябва да отнесем нещата към имена на сайтове, по-добре нещата да си останат на латиница. Иначе би настанал невъобразим хаос. Хората ще се объркват и така. А китайците ако рекнат да пишат имената на сайтовете на тяхната си азбука, съвсем ще я накъдрим.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добре, че руснаците ползват кирилица.
май те ще успеят да наложат замисъла да има уеб адреси на кирилица. Peace


аз съм за!
и съм в чужбина  Wink
щом аз мога да пиша в адресбара на кирилица, какво остава за живеещите в Бг Sunglasses

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Против съм!Като съм в чужбина как да ползвам кирилицата?!Никога не знам от кой и чий компютър ще ми се наложи да набера някой български сайт.

# 14
  • Мнения: 4 841
Харесвам кирилицата, но ако трябва да отнесем нещата към имена на сайтове, по-добре нещата да си останат на латиница. Иначе би настанал невъобразим хаос. Хората ще се объркват и така. А китайците ако рекнат да пишат имената на сайтовете на тяхната си азбука, съвсем ще я накъдрим.

 Peace Адресите на сайтовете определено са едно от нещата, за които е хубаво да има ЕДИНЕН стандарт. Не бих подкрепила подобна петиция и по тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт