1-ва година в ДГ - колко често болни?

  • 2 954
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Здравейте,
Дъщеря ми ходи на ДГ и много често боледува. През ноември - два пъти, през декември един, а напоследък за един месец - три пъти, като последените два пъти гнойна ангина и отит, досега непознати болести за нас. УНГ-то й откри хипертрофирала трета сливица и смята, че боледува заради нея и да я извадим. На други места чета, че и без проблеми с третата сливица децата в първата година в ДГ боледуват толкова често, колкото и тя. Чудя се да я вадим ли или да почакаме догодина. Затова искам да ви попитам, колко пъти месечно боледува детето ви или е боледувало през първата година в детско заведение - ясла или градина. И друго - през топлия сезон разредиха ли се респираторните инфекции или не и през кой месец? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 237
И моето боледува много често.Сега си е в къщи след поредното боледуване. Общо взето при нас е така-ходи 2-3 дни и после се разболява.И ние имаме проблеми с трета сливица.Миналото лято тръгна за пръв път на градина,не е ходила на ясла и се задържаше по 1 седмица здрава.Дано да започнат да се разреждат тези боледувания,че вече съм се видяла в чудо.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
seni, хич не се чуди - вадете сливицата. Щом е започнала отити да прави от нея и по-зле може да стане.
Моята дъщеря не боледуваше в началото, като тръгна на градина - за няколко месеца изкара 1-2 вируса. После започнаха проблемите с третата сливица и беше постоянно болна. От честите отити слухът на едното й уше намаля. Извадихме сливицата, но се наложи и импланти в ушите да й сложат, докато се нормализира всичко. Още не съм я пуснала на градина, след като извадихме сливицата, но не мога да си позная детето - разликата е коренна в състоянието й.

# 3
  • Мнения: 1 753
Първата година от яслата.... кошмарна! С двата броя в къщи - от септември до май месец боледуваха или едната или другата или двете едновременно! Почти непрекъснато бяха болни! Каката ходеше на ясла по 2-3 дни в месеца и след това 1 месец се лекуваме в къщи - първо тя, после малката, после аз, щото и аз си карах вирусчетата заедно с тях. Почнахме едно цикълче с антибиотици - бедна ти е фантазията... после открихме хомеопатията и слънцето отново изгря! От миналия септември до днешния момент на двете да им се събират по 5-6 дни да са отсъствали по болест...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Първата година от градината седмица здрава,после две седмици болна.Оказа се че третата сливица много и пречи.Слава богу откакто я махнахме миналата година не сме пили АБ.Разболява се но прекарва много по-леко болестите.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Kаката боледуваше на 3 месеца веднъж.
Малката три пъти в месеца.
Всичко си е до дете. Peace

# 6
  • Мнения: 17 407
НЯма значение сезонът. Да, боледуват си на общо основание повечето, моята беше седмица на градина- две у дома. Пълна такса не платихме миналата година. ИЗбутва се някакси това нещо.
Нати, и през това сте минали, ужас! Дано всичко е наред вече Hug

# 7
  • Мнения: 46 490
Аз бях много болнава, имах проблеми с третата сливица и се родих, след като ми я извадиха  Simple Smile

София е 8-ми месец на градина, 3 пъти й имаше сополи, без нищо друго и веднъж изкара по-сериозен вирус с Т, но се размина без лекарства.

# 8
  • Мнения: 636
Ох, тази трета сливица така не ми се иска да я вадим... но ако продължава така...

# 9
  • Мнения: 9 814
Първата година беше в яслата, разболя се един път през зимата и един път през пролетта. Тази година отново се разболя два пъти и изкара още вирус с повръщане, но без Т.
А относно третата сливица: по-добре я извадете, защото ще ви създава много проблеми и занапред.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
откакто махнахме 3-тата сливица не сме боледували,иначе нон-стоп поне сополи.А веднъж-два пъти месечно по-сериозно

# 11
  • Мнения: 737
И двамата ми боледуваха страшно много.А до преди да тръгнат на градина са били много здравички деца.Но и първата,а и втората година много боледуваха.Ето малкия сега е втора група,а цяла зима изкарахме 2 сед на детска-2 сед вкъщи.Ужас!
В интерес на истината големият ми син вече почти не боледува.
Ама докато израстна и той много ме мъчеше с болести.
Така,че търпение - всичко отшумява с възрастта.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 482
Ох, болна тема, болна!!!
Детето ми изкара ясла - подобавъчно - вируси, болести, лекарства - като по книга.
Мина яслата, викам си "Айде вече сме в първа група, изкарахме една година на болести и вируси, вече трябва да сме ОК"  , е да ама НЕ!!! Дори тази година е ходила по-малко, аз нали от Нова година излезнах по майчинство, та си я гледах повечко, или нарочно е спирах - гледаха ми я в провинцията - положението определено НЕ е по-добре от миналата година, дори имам чувство, че е обратното. ...

НО, от миналата седмица и на нас ни предложиха да изкараме третата сливица, детето не беше ходило две седмици на градина и уж да тръгва на градина - айде възпаление на двете ушета, изпи детето толкова лекарства накуп, колкото никога преди това и последната "диагноза" - да извадим третата сливица. Тея дни ще ходим и надруг доктор да видим ... Дано това да е проблема.

Но, все пак - всяко дете е различно. Обикновено уж да минела първата година на вируси и след това е по-добре. Така че... успех.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Щом е атрофирала третата сливица ще създава само проблеми вместо да има полза от нея.Така,че изобщо не се колебай.Знай само,че дава отражение и в/у сърцето и други органи. Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Maрти през първата година изкарваше най много 2 седмици на градина и се разболяваше. Каквото може да си помислиш беше изкарано- ангини, бронхит, отити и една пневмония. Бях се побъркала. започна да прави чести отити и тръгнах по УНГ доктори. Трета сливица имаше първа към втора степен, течност в средното ухо, набъбнала Евстахиева тръба. За щастие при нас всичко се оправи без операция.

Общи условия

Активация на акаунт