Зиртек и АБКМ

  • 1 478
  • 14
  •   1
Отговори
  • в белята
  • Мнения: 536
Педиатърката ни изписа Зиртек за АБКМ,а когато отидох и го купих прочетох ,че се използва за  астма и алергии на горните дихателни пътища!!! newsm12 А сега разбирам ,че не може и да се ползва по-дълго от 7 дни!!!Някой ползвал ли го е за такъв проблем като нашият?Предварително благодаря за всички отговори. PraynigЗа сега няма да го давам докато не събера повече мнения.

# 1
  • Мнения: 1 984
напиши повече. на колко е детето? как ви поставиха тая диагноза че напоследък нещо май я раздават само защото си хванал дръжката на вратата? какви са оплакванията? какво лечение е имало досега?
иначе така както си го написала - няма да помогне разбира се. ама ако както предполаГАМ СЛУЧАЯ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА АКБМ е друго нещо.

# 2
  • в белята
  • Мнения: 536
Лени е на 1 годинка и 2 месеца.Диагнозата АБКМ ни поставиха на 6 месеца като бяхме, след като не можахме да овладеем с лекарства диария  ,след захранване с ябълково пюре.Когато ни назначиха прегомин и безмлечна диета всичко се оправи.Малката не яде плодове, защото към тях все още прави обриви в зоната на памперса ,а понякога стигаме и до диария ,която се овладява след като махнем плода ,та затова докторката ни назначи зиртек.

# 3
  • Мнения: 1 984
Лени е на 1 годинка и 2 месеца.Диагнозата АБКМ ни поставиха на 6 месеца като бяхме, след като не можахме да овладеем с лекарства диария  ,след захранване с ябълково пюре.Когато ни назначиха прегомин и безмлечна диета всичко се оправи.Малката не яде плодове, защото към тях все още прави обриви в зоната на памперса ,а понякога стигаме и до диария ,която се овладява след като махнем плода ,та затова докторката ни назначи зиртек.
диагнозата определено не е АБКМ. вероятно е към нещо в плодовете. или някакъв ензимен дефицит. зиртека надали ще има значение. посявка правихте ли? паразитологично изследване?

# 4
  • Мнения: 656
 Thinking
На мен по повод сенна хрема алерголога каза да давам зиртек на детето 2 месеца без спиране...
Но пък не мисля, че щом 6 месеца не е имала проблеми с белтъка на кравето мляко, едно ябълково пюре ще и предизвика АБКМ...
Доколкото знам при силна диария се минава на безмлечна диета. Защо не пробвате с морковено пюре - то би трябвало да запича? В готовите пюрета почти витаги има някакви добавки , собено в ябълковите пюрета слагат допълнително пектин. Домашно или готово си дала?
Поне с дъщеря ми, на която и бяха поставили диагноза АБКМ, беше много сложна на готови храни, от българските никое не отговаряше на диетата и.
Колкото до обрива - синът ми изобщо не е носил памперси, защото получаваше редовно обриви от тях, беше само на памучни пелени...

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 08:30 от на Кронки жена му

# 5
  • Мнения: 752
за да има АБКМ трябва да е направила реакция към мляко. може би детето има някаква друга алергия. малката ми е с АБКМ и реагира на захранването с адаптирано мляко, имаше и други симптоми, но не е това темата сега.
За Зиртека - той е противоалергично. Малката го е пила, защото има алергия и начална форма на астма. НО по някой път педиатърката ни (като чувам и не само тя) го изписва и при разни хреми, настинки и въобще вирусни инфекции. Просто той отбъбвал лигавицата и деца, предразположени към разни алергии се влияят добре. За продължителността - малката го е пила и по 2 месеца.

# 6
  • в белята
  • Мнения: 536
Педиатърката изрично подчерта ,че изписва Зиртека за АБКМ и заради плодовете.Защото само когато ни ниче зъбче имаме хрема ама тя се оправя с малко повече физиологичен разтвор с добавка на морски минерали.
Tonev когато ни поставиха диагнозата лежахме в Токуда близо 3 седмици,не откриха ентеро вируси,но пък я лекуваха с флажил за дисбактериоза. ThinkingСега пием постоянно имунобор биотик.Нали казват че АБМК се израствала на 1 годинка когато се опитах да я захраня с милумил ха тя се изрина  на 6-тия час пак в областта на памперса и никъде другаде.Нямаше диария след това,но пък и аз продължих с прегомина.Миналата седмица една от бабите и беше дала сирене без аз да знам и след 2 часа като трябваше да и сменя памперса беше кръв червена и на места с почти готови рани.Така че съм склонна да мисля че наистина имаме АБМК ,но пък и явно е съчетано и с нещо друго.Но педиатърката каза че е още рано за тестове. Thinking
Иначе яде само домашно приготвена храна,пюрета и даваме на гербер само като е кисела ,че те са й любими.

# 7
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойто дете пи Зиртек близо 3 месеца. Тя е с АБКМ и с АД. Тъй-като на алергична основа получи ларингитен пристъп и се наложи да пие Зиртека толкова време. Колкото до израстването, мойто дете е на 5 годинки и още не е израстнала нити АБКМ, нито АД...... Sad
Затова, може-би е по-добре да го даваш!
Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 984
Педиатърката изрично подчерта ,че изписва Зиртека за АБКМ и заради плодовете.Защото само когато ни ниче зъбче имаме хрема ама тя се оправя с малко повече физиологичен разтвор с добавка на морски минерали.
Tonev когато ни поставиха диагнозата лежахме в Токуда близо 3 седмици,не откриха ентеро вируси,но пък я лекуваха с флажил за дисбактериоза. ThinkingСега пием постоянно имунобор биотик.Нали казват че АБМК се израствала на 1 годинка когато се опитах да я захраня с милумил ха тя се изрина  на 6-тия час пак в областта на памперса и никъде другаде.Нямаше диария след това,но пък и аз продължих с прегомина.Миналата седмица една от бабите и беше дала сирене без аз да знам и след 2 часа като трябваше да и сменя памперса беше кръв червена и на места с почти готови рани.Така че съм склонна да мисля че наистина имаме АБМК ,но пък и явно е съчетано и с нещо друго.Но педиатърката каза че е още рано за тестове. Thinking
Иначе яде само домашно приготвена храна,пюрета и даваме на гербер само като е кисела ,че те са й любими.
милумила определено не е добро мляко. дисбактериоза от какво? какво точно показаха изследванията? клостридии? рано е за тестове. само че понеже прегомина алергизира вече те вероятно ще се позитивират.

# 9
  • в белята
  • Мнения: 536
Чакай малко как така прегомина алергизира?!!!!!!!!!!!! newsm12Та нали е специално предназначено млеко за АБКМ?А пък малката изобщо не искаше да чуе за фризосой пищеше неистово когато се опитвах да и го дам,та каче прегомина остана единствен вариант за храна. Sad
На стерилната урина и посявката от акото не излезе нищо,но докторките се водиха по показателя на киселинността с теста с лакмуса при акото.
tonev ако знаеш при кой лекар да я водя или повече информация моля те пиши ми на мейла за да не задръстваме темата.То се видя че зиртек явно няма да давам.Благодаря предварително за отделенето време и споделените знания. smile3529
Иржи на вас кой лекар ви откри АБКМ и какво млеко пиете?

# 10
  • Мнения: 1 984
Чакай малко как така прегомина алергизира?!!!!!!!!!!!! newsm12Та нали е специално предназначено млеко за АБКМ?А пък малката изобщо не искаше да чуе за фризосой пищеше неистово когато се опитвах да и го дам,та каче прегомина остана единствен вариант за храна. Sad
На стерилната урина и посявката от акото не излезе нищо,но докторките се водиха по показателя на киселинността с теста с лакмуса при акото.
tonev ако знаеш при кой лекар да я водя или повече информация моля те пиши ми на мейла за да не задръстваме темата.То се видя че зиртек явно няма да давам.Благодаря предварително за отделенето време и споделените знания. smile3529
Иржи на вас кой лекар ви откри АБКМ и какво млеко пиете?
причината да несе дава на всяко дете прегомин е именно това че то алергизира... дава се само при доказана АБКМ. не на всяко второ дете... затова и не захранваме със свинско... ако имате обрив, сърбеж, уртикария, секреция от носа, очите имате показания ако не къде го видяха този хистамин?

# 11
Педиатърката ни изписа Зиртек за АБКМ,а когато отидох и го купих прочетох ,че се използва за  астма и алергии на горните дихателни пътища!!! newsm12 А сега разбирам ,че не може и да се ползва по-дълго от 7 дни!!!Някой ползвал ли го е за такъв проблем като нашият?Предварително благодаря за всички отговори. PraynigЗа сега няма да го давам докато не събера повече мнения.
Не може да се ползва по-дълго от 7дни ли.....???? newsm78На моето дете го изписаха да го пие един месец.Но ние сме с алергия.

# 12
  • в белята
  • Мнения: 536
tonev  освен диарията която,не можаха да овладеят със ентерол и хидра сек,имахме зачервено дупе ,което май си беше последствие от диарията,иначе никаква секреция от очите,никакви кожни обриви.Когато ги попитах на каква основа поставят тази диагноза и не се ли правят някакви кожни или кръвни тестове,те казаха ,че е твърде малка и поставят диагнозата изхождайки от наблюдението над детето,тъй като не се повлияла от млекото ал110 и от ентерола, а от прегомина да и дори почнала да качва. newsm78Тогава толкова се бях шашнала от това че малката сваля кг и не се повлиява и от вливанията на аминоплазмал ,че като се закрепи с прегомина изобщо повече не се замислих,но виж сега за зиртека е малко прекалено според мен.Вярно ,че малката не понася повечето видове козметика и се къпем с а-дерма шампоан ама освен на дупето никъде другаде не се обриваме.Що се отнася за алергизирането към бобовите растения мисля,че не е алергизирана ,тъй като вече няколко пъти яде пиле с грах и със зелен боб и няма реакция. newsm78Свинско изобщо не съм й давала,само домашни зайци,пилета и пуйки и то от хора които знам как са ги гледали.

# 13
АКо обривите са областта на памперса - опитай да минеш на памучни гащички и найлонови пелени.

Принципно всяка храна се отразява на урината, някои я алкализират, други я подкиселяват. И това е без да имате алергия към нея.

# 14
  • в белята
  • Мнения: 536
Опитах ме и със пелените bambino mio ,но никакъв резултат. CryНа едната смяна всичко е ок ,а на другата дупето е жар червено.И тъй като не и бяха удобни за ходене ги махнах ме.Само едно кремче от англия ни помага кожата да не стане на рани когато се зачерви жестоко.Интересното е че по съставки е като мустелата и себамед ,които на нас не ни помагат. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт