РЕМОНТ И БРЕМЕННОСТ

  • 5 612
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Започвам тази тема не за друго, а за да ви споделя личния си опит. В ремонт сме от почти две седмици вече /искам да ви кажа, че не сме го започнали заради очаквания четвърти член в семейството ни, а беше заплануван отдавна/ и имам чувството, че съм попаднала в ада. Остави майсторите, които и до днес имат да си довършват някои неща, като забравен комарник на новата дограма или скъсана при монтирането щора. Но мъжа ми така се е изнервил, че едва го трая. Е кой не предпочита в свободното от работа време да си вдигне краката и да седи пред компютъра с часове, да спи до обед и т.н. Не че и в момента не спи, нищо че го чакат още много довършителни работи и в хола ни в момента ни е "бомба паднала". Ама това е, защото снощи боядисва стените до 2.30часа. А пък това го прави, защото няк. часа по-рано отиде да играе карти, вместо да си остане в къщи с нас и аз много се ядосах /понеже работи в петък и събота вечер, а в неделя беше нощна смяна на другата си работа и реши, че му се полага да разпусне навън с приятели, а картите са му страст/. Аз пък, наивницата, не знам защо си помислих, че ще иска след няколкото дни без нас най-после да си остане вкъщи. Скарахме се жестоко /покрай ремонта често ми се случва и ме обвинява, че го манипулирам с бременността си/.  В момента ми адски криво и не знам как ще ми мине деня. Зазъбили сме се от вчера /а както ми тръгне седмицата, така и свършва/. И сега, вместо да се занимавам с приятни неща като гледане на телевизия, шиене на гоблен, четене на книга или др., аз съм се свила в единственото свободно място на дивана в хола и пиша тук /не че и това не ми е приятно, но слънцето така ми е блеснало насреща, че едва виждам какво пиша, защото въпросните щори сме ги откачили/. Та идеята ми беше - ако имате намерение да правите ремонт в къщата си, моля ви, не го правете през бременния период от живота си. Много е натоварващо психиката /яд ме е, че има неща, които ако не бях бременна щях аз да ги свърша/. Чувствам се като някой лентяй. Пък мъжа ми като трябва да свърши сам нещо и направо много се изнервя. Да не си му насреща. Правете си ремонтите в по-удачно време, а докато сте бременни се отдайте на почивка и спокойствие. Дано не съм ви отегчила, че много дълго стана писанието ми. Но наистина ми идва да се гръмна.  #Crazy

# 1
  • Мнения: 452
ти направо токриваш топлата вода ! Joyлично аз се погрижих за ремонтите на всички жилища миналата година все едно знаех ,че тази ще ми е невъзможно  ,все едно бях предчувствала ,че ще забременея .......... и сега съм си много спокойна

# 2
  • Мнения: 1 080
Напълно те разбирам - и ние правихме ремонт, докато бях бременна и беше ужасно - нищо не можех да свърша като хората, мъжът ми беше постоянно изнервен, нещата не ставаха по план, абе......... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако можех да си го спестя - ехеееееее............ Confused Confused Confused

# 3
  • Мнения: 1 958
Милата, много си се изнервила...  Hug

Пази си нервите, ще ти трябват, всичко друго ще се оправи  Simple Smile
Мисли си за хубавите неща които ти предстоят   bouquet

Напълно те разбирам, ремонта е гадна работа...
Но да ти кажа на твое място аз бих прекарвала доста време в разходки, да съм по-надалеч от ремонта, а мъжа ти ще свърши останалото. И не очаквай да стане светкавично, той все пак ходи и на работа  Heart Eyes
спокойно, нещата ще се наредят  Hug

# 4
  • Мнения: 411
Оф,като чуя ремонт ми настръхва косата в буквалния смисъл.Цялата си бременност прекарах така.Понеже малко след сватбата забременях и решихме,че трябва да освежим апартамента с един неголям ремонт.Свекъра майстор,няма да даваме пари за работна ръка,ще работи съвестно и всеки път след работа...мммм китка. newsm68 До тук добре.Започна се ремонта.Всичко се запланува за най-много два месца работа.И всъщност в едната стая сменяхме теракота,направо върху стария и боядисахме стените.В другата стая - избихме терасата и си разширихме стаята,сложихме ламинат и боядисахме.В коридорчето също теракот.Това беше прословутия ремонт който ВНИМАНИЕ!!! отне цеееели 8 месеца!!! smile3555.Беше ужасно.Свекъра не винаги идваше след работа,а някой път предпочиташе да седи повече време на масата с чашка ракия отколкото да си довърши работата. DrunkА ние от една стая се местехме в друга и само като гледах какво е около мен ми ставаше лошо.А миризмата на материали никак не ми понасяше и адски много повръщах.След като приключихме с това,на мъжа ми хрумна,че само кухнята не е ремонтирана - тогава бях в средата на 8-мия месец.Аз,разбира се не бях съгласна  Naughty.Денонощно ми обясняваше,че няма да отнеме много време,че това е повече козметичен ремонт отколкото нещо друго и ще стане бързо.Колко щяло да ми бъде добре и удобно в новата кухня...Аз обаче  Naughty Naughty Naughty Naughty.Как така!Чаках вече да раждам.Мислех,че бебо няма да изчака до крайния срок,имах контракции от края на 7-ми месец и лекаря каза,че може да ни изненада въпреки лекарствата които приемах.
Накрая се съгласих с неохота.Но за свое лично успокоение говорих със свекъра и му казах,ако мисли,че ще се справят за седмица с това,което ми описваха,ще си жертвам нервичките и търпението.Но ако има дори и най-малко съмнение,че няма да стане в този срок по-добре въобще да не започват.Даде ми дума.Така беше.За седмица имах преобразена кухня. PartyВсичко си дойде на мястото.Бебо посрещнахме в преобразен и по-уютен дом. Повече не искам и да чуя за никакви ремонти!!! ooooh!
Та авторката на темата е права!И аз ви го казвам от личен горчив опит.Не правете това вкъщи!!! Laughing

# 5
  • Мнения: 1 367
Изобщо не трябва да се чувстваш като лентяй.Просто сега има неща,които не трябва да вършиш заради бременността си.Нормално е да си изнервена-къщата е като след бомбардировка,карате се със съпруга ти,питаш се защо не прекарвате повече време заедно и защо спи,след като има толкова работа...Причините са много.Няма смисъл да ти казвам да се успокоиш и да не обръщаш внимание на това,защото няма как да стане.Просто избери някакъв момент,в който той е по-спокоен,и поговори с него.Обясни му как се чувстваш и че не го манипулираш със състоянието си,а просто искаш всичко това да свърши,за да ви е хубаво и на тримата вкъщи.Абе...ти знаеш как да го подхванеш.Успех и лека бременност!

# 6
  • Мнения: 3 929
Никак не ви е приятна ситуацията. Но се успокой. Всичко ще мине, ще приключите ремонта, всичко ще се нареди, а ти ще се питаш, защо си хабила нерви залудо. Бушуват хормоните, то е ясно, но не реагирай първосигнално. На мъжете също им става нещо, когато жените им са бременни. Стават объркани, чувстват се безсилни някакси и затова понякога се държат неадекватно. Но за тебе е най-важно да си спокойна сега.
Ние също правихме ремонт, докато бях бременна. Първо трябваше да боядисаме стаяти ни, защото ни предстоеше сватба, а после - и бебенце, а по-късно, всъщност - малко преди да родя, слагахме ламинат и трябваше да се изнесе всичкия багаж от стаята. Никой, ама абсолютно никой не ни помогна. Мъжът ми боядиса стените, премести мебелите, майстор сложи ламината, а подреждането и чистенето след това се падна на мен - бременна в 9-ти месец. Ама не се оплаквам, защото моята бременност беше лека и безпроблемна. Но се дразнех от факта, че никой от свекърите или девер ми не се включиха да ни помогнат. Това отмина с времето и сега даже съм доволна, че се оправихме сами.

# 7
  • Мнения: 91
е позната история все едно аз я разказвам   Wink

# 8
  • Мнения: 728
Охх милата, май на всички ни е позната това с ремонтите, радвай се че  мъжа ти поне работи, че... ние почнахме нашия когато бях в 6-ти месец..та и сега има работи за дооправяне.. Бая основен дойде нашия ремонт. В 6-ти месец кпувахме плочки, вани, прекарвахме нова канализация и т.н (мъжо-на работа и все сика има време, има време ти чак декември ще раждаш), когато бях в 7ми месец ходих да търся като откачена кухни, мивки, врати и прозорци и какво ли още не (мъжо - пак на работа) ... в 8 месец свалях тапети( мъжо в отпуска но пак няма време за ремонт, а пък що се отнася до него-ремонта, тооо има време..чак декември ще раждаш), в 9-ти мъжо боядисва стените след шпакловка.. която ни излезе златна #2gunfire , слагахме ламинат, и сглобявах спални и шкафове (добре че беше баща ми да ми помага за последните), боядисвах прозорци и.. раждах. Е вече чистенето остана за мъжо.. качеството - без коментар. Сега като се сетя колко нерви, рев и викове изхабих.. зле ми става. И за какво..
 Не се впрягай, остави се на течението и толкова.. сега е важен бебчо, ти гледай за него, пък нека мъжа ти гледа за ремонта

# 9
  • Мнения: 452
вие сте направо героини

# 10
  • Мнения: 2 960
вие сте направо героини

 ooooh! направо

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Много ми е познато аз бях в 6м.бременна като започнахме цялостен ремонт, беше ад под небето. #Cussing outНаправо ти съчуствам мила.

# 12
  • Мнения: 8 999
Бременна или не - ремонтите вкъщи си ги правя аз. Изобщо не разчитам на разни мъже. Което не мога сама - викам си майстор. И критика не търпя изобщо - ако на някого нещо не му харесва, отговарям: "Да беше го направил тогава ти по-добре!"
Такива ми ти работи.

# 13
  • Мнения: 840
Ами и ние сме в ремонт вече четвърти месец  #Crazy Ама я караме по спокойно. Аз гледам да се включвам в каквото мога(за сега  ми е лека бременността). Разбира се нещата не вървят много по план, но още със започването на ремонта се бяхме разбрали че няма да си вдигаме нервите излишно. А и ремонта си го правим абсолютно сами, така че когато свършим тогава. Е налага се няколко месеца да живеем в пълна свинщина, ама като свършим всичко ще ни е много хубавичко. Аз по принцип съм фанатичка на тема чистота и подредба и да си призная в началото доста се дразнех  #2gunfire , но сега вече ми е все тая. Чакам да свършим целия ремонт и да си изчистим за да мога вече да купувам неща за бебо Heart Eyes
Така че, моят съвет е да не се впрягаме толкова много в тези неща Stop . Бързо ще отминат и после ще се радваме на постигнатия резултат. Е разбира се ако ремонта е преди бременността, ще е по лесничко, но понякога нещата не стават така както ги желаем Laughing Най-важно е да не се ядосваме излишно защото това се отразява на бебо.
polin_a радвай се на бременността си и гледай малко по-цветно на живота   bouquet Скоро всичко това ще остане в миналото и ще видиш, че всички изхабени нерви са били напразно
 

# 14
  • Мнения: 4 753
Миналата година правихме ремонт чак до осмия месец на бременността ми. Ремонт е меко казано, защото апартамента беше само на тухли. Нямахме никакви проблеми. Явно не е толкова до ремонта, а до човека. Мъжът ми обожава да прави нещо, не се е нервирал, нито е ходил да играе карти... Е, разбира се, не сме правили всичко сами, предпочитаме да платим на майстор и да е направено както трябва. А иначе работа имаше много... направихме основен ремонт на банята (вкл. сменяване на всички тръби), на кухнята, на спалнята и до някъде на едната тераса...  Вече накрая ни беше поумръзнало, но пък големият ми корем ни беше стимул... нямахме много избор...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт