крачета на хикс от коляното надолу

  • 26 155
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте мами, краката на детето ми стават  на хикс от колената надолу. Водих го на ортпед и той каза че това било нормално. Каза ми че се казва целуващи се колена. Моля ви някой от вас ако има детенце с такива крачета , да сподели , дали е нормално ,знаетели от къде мога да прочета по подробно за това. Предварително ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че и краката на дъщеря ми са подобни. Бедрата вървят успоредни, но от коляното надолу леко се раздалечават. Не сме я водили на ортопед, защото свекър ми и чичо й са с такива крака и предполагам, че е наследствено, а и защото не е толкова фрапантно. Иначе ние с мъжа ми сме с абсолютно прави и много добре оформени крака.
Ще споделиш ли какво ти каза ортопедът - така ли ще си останат и може ли да се направи нещо, за да се променят? Изобщо, каквото ти е казал.

# 2
  • Мнения: 686
И на мойто момиче са и така крачетата,както го иписва Нати.Ще следя темата.

# 3
Ами каза, че това било нормално.Към третата година става по изразено и след петата се оправяло,нищо друго не каза.На моя позната племеничката беще със изразен хикс на краката , много криви,в ученичаска въздраст я записаха на плуване и сега момичето е с много хубаво тяло и прави крака. Споделих го това с ортопеда, но той каза , е това се оправяло от асмо есбе си, а не със спорт.

# 4
  • Мнения: 686
Да,но аз често срещам по улиците големи момичета и момчета(май по често момичета)с хикс крачета. Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Да,но аз често срещам по улиците големи момичета и момчета(май по често момичета)с хикс крачета. Sad

Да и на мен ми прави впечатление. При такава форма на краката се получава търкане на кълките в горната част  Rolling Eyes

Ох, дано наистина да се оправя от само себе си  Praynig

# 6
  • Мнения: 123
Какво разбирате под изразен хикс?И на малкият ми син крачетата от коляното надолу леко се раздалечават.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм наясно с проблема, само споделям.
имам приятелка, която е била със същия проблем като дете.
майка й я е записала на балет. сега има прави крака Laughing

незнам дали е от балета или сами се оправят, според приятелката ми е от балета Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Какво разбирате под изразен хикс?И на малкият ми син крачетата от коляното надолу леко се раздалечават.

Този термин го научих от тази тема, но явно така се наричат краката, които се раздалечават настрани от коляното надолу, т.е. това разбираме.

# 9
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
преди 3-4 седмици имаше предаване по BTV на тази тема.Ортопедът,когото бяха поканили,каза че е нормално при малките деца да има изкривяване на краката на "Х" или на "О".Било свързано с растежа на краката.И до 5-6 годинка не може да се определи дали ще се наложи лечение или не.Затова по-добре да изчакаш до тогава и ако се наложи вече да заведеш детето на лекар.

# 10
И на мена така ми каза ортопеда ,че след петата година трябвало да се оправи от само себе си.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
нормално при малките деца да има изкривяване на краката на "Х" или на "О".

Аз като малка съм имала изкривяване под формата на "О", но сега имам прави крака.

# 12
  • Мнения: 686
преди 3-4 седмици имаше предаване по BTV на тази тема.Ортопедът,когото бяха поканили,каза че е нормално при малките деца да има изкривяване на краката на "Х" или на "О".Било свързано с растежа на краката.И до 5-6 годинка не може да се определи дали ще се наложи лечение или не.Затова по-добре да изчакаш до тогава и ако се наложи вече да заведеш детето на лекар.
А ,каза ли ако не се оправят до тази възраст,в какво се състои лечението?

# 13
  • Varna
  • Мнения: 288
Големият ми син е с хиксовидни крачета.Водила съм го на ортопед и диагнозата му е "супермобилен ставен синдром".Той наистина си е доста гъвкав.Според нашия лекар ще се оправят от само себе си.Препоръча колкото се може повече ходене бос,за да заякнат връзките.В някакво списание бях чела,че Жени Калканджиева е имала такива крака,но като дете е носила някакви шини на коленете(или нещо подобно).Доколко е вярно незнам.Факт е обаче,че има възрастни хора,които имат такъв проблем.Явно не винаги се оправя от само себе си.

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
за лечение не се сещам.Честно да ти кажа не обърнах много внимание на предаването. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт