Солени кошнички

  • 16 430
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
От едно време имам прекрасни спомени за едни малки, вкусни кошнички. Преди година бях питала за рецепта и откъде кошнички, така и не намерих, но ги префасонирах в хартиени формички и станаха. Изпробвах три рецепти и само третата стана добре, ето я и на вас, ако някой си пада по тях  Simple Smile

Малко пакетче масло (около 80гр)
4 с.л. прясно мляко
1/2 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
250гр брашно

За плънката - 3 яйца и 300гр натрошено сирене

В съд се прибавя към млякото солта, содата и стопеното масло. Постепенно добавяте брашното до получаване на меко тесто. Облепвате отвътре металните (ако имате) формички, ако не - става в хартиени, сплесквате топчето на ръка и после постилате вътре. Пълните с плънката. Най-вкусни стават и с ким, който обича, аз нямах и определено липсва. Слагате по 3-4 зрънца отгоре, преди печенето. Печете в предварително загрята фурна на 180-200 за вентилатор и 220 за обикновена. Като поизстинат ги вадите и това е   eat


# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Блонди, много апетитно изглеждат!  Peace

# 2
  • Мнения: 11 747
ооо, страшно ги обичах като малка! Пусто, че няма кой да ми направи... Crossing Arms

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Леле, Блонди, кога успя да ги извъртиш сега тези вкусотии преди Великден, тамън се засилих да ги правя, но нямам сирене, извара може ли? Не че имам и нея де ooooh!

# 4
  • Мнения: 27 524
Леле, Блонди, кога успя да ги извъртиш сега тези вкусотии преди Великден, тамън се засилих да ги правя, но нямам сирене, извара може ли? Не че имам и нея де ooooh!

 Laughing Може, но трябва да сложиш повече сол и повече от 300гр извара, иначе ще станат безвкусни  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 814
Блонди, върна ме години назад.  bouquet Записвам си рецептата и още утре ще ги направя. Много ти благодаря!   Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
Ето и снимки на моите кошнички: тук, тук и тук. Сложих шарена сол вместо ким и прясното мляко го замених с кисело. В пълнежа също сложих малко млекце и брашно.
 Блонди, хиляди благодарности за рецептата още веднъж!  bouquet

# 7
  • Мнения: 11 747
аз рецептата си записах и определено скоро ще ги направя, но нямам ни метални формички, такива, ни тавичка с дупки за мъфини ли е, що е, ни нищо. Първо ще трябва да измъдря, да намеря да купя нещо, че тогаз.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 814
pina, ще станат и в чашки за крем карамел, ако имаш такива. Peace

# 9
  • Мнения: 11 747
pina, ще станат и в чашки за крем карамел, ако имаш такива. Peace

и такова нямам, но ще се огледам по домашните потреби, все някой подходящ съд ще се намери. Дори от фолио може да има.

# 10
  • Мнения: 1 174
Върнахте ме в годините на моето детство.Майка ми има такива формички и ще си ги направя скоро.Блонди,благодаря за рецептата.

# 11
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Eх, Блонди, Блонди, голяма си изкусителка.

# 12
  • Мнения: 11 747
утре ще ги наглася тия кошнички, дано нещо не се размине  Crazy

# 13
  • Мнения: 27 524
Eх, Блонди, Блонди, голяма си изкусителка.

 Flutter Flutter Flutter

 Laughing Тези дни иде нещо още по-специално, но сега нямам време, а утре заминавам, другата седмица   Simple Smile

# 14
  • Мнения: 481
Ммм, помня ги тези кошнички на мама. Задължително с ким  Simple Smile. Бяха много вкусни и мама трудно успяваше да опази част от тях за празника, когато бяха за специален повод. Иначе, маман имаше едни такива малки къдрави метални кошнички, специално купувани за таквиз вкусотии. Помня още как, аз, брат ми и сестра ми, следим зорко процеса на изваждане на сладките от формичките, молейки се в тази тава "брака" да е по-голям  Laughing.
Благодаря за рецептата и за спомените, Блонди   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт