Радвам се, когато ...

  • 2 803
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Можете ли да продължите мисълта ми? Нека вписваме нещата, които ни радват. Нека се опитваме да бъдем оптимисти, добри, мили, коректни, съобразителни и да виждаме хубавите, красивите, стойностните и добрите неща, които ни се случват, заобикалят или за които мечтаем. И това, въпреки всичко. Какво ви радва? Почвам да си мисля, че си задаваме този въпрос твърде рядко. За някои си мисля дали си го задават въобще. И на мен ми се вижда по-лесно да задам въпрос като какво ви пречи, какво ви дразни, от какво се възмущавате, какво ви обижда, какво ви натъжава, от какво ви боли, какво ви разплаква и т.н. и т.н. и на мен ми е по-лесно да ви отговоря на тези върпоси и имам чувството, че няма да мога спра да си отговарям. А защо не - какво ви радва? Нека мислим по-често за нещата, които ни радват и стимулираме положителните емоции у себе си и другите. Думите понякога не са достатъчни, така че ако можете да завършите мисълта от заглавието на темата със снимка, направете го и така. Можем ли?

... вижадам децата усмихнати!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 043
... на хора и животни, които са страдали, им се случи нещо хубаво.
...успея да намеря подходящ подарък за близък човек.
...времето е хубаво, а аз съм свалила някое килце и се чувствам готино в нова дрешка  Wink
Засега се сещам за такива неща, без да изпадам в по-големи обобщения.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Радвам се когато
-  пътувам   car003
 - ям вкусна храна несготвена от мен   eat
-  намеря интересен събеседник, който чете  smile3529
-  ме вземат за 10 години по-млада и ми искат лк, за да ми донесат водка  beer
-  ми върви бизнеса  coolcool
-  си купя дънки 26 номер и ми стават   261uu
-  че живея сносно в България и не ми се налага да мия чинии в Испания  1dishes
-  направя нещо за приятел без той да разбере  spoko
- и още много други  

# 3
Радвам се на много неща: че съм жива, че обичам, че ме обичат, на пролетта, на празниците, на разходките, на хубав филм, на моето внуче, на топла дума от приятел, на хубав подарък. newsm78

# 4
  • Мнения: 2 309
...когато детенцето ми ме изпрати с усмивка на работа, .......се прибирам у дома след дълъг ден или от път......, е събота сутрин....., съм на зелена тучна поляна......, има цветя вкъщи......, чуя готина песен......, се виждам с приятели...., когато ме гушкат пухкави детски ръчички........., постигна някоя своя цел....,когато пия рано сутрин кафенце на терасата си...

# 5
  • Мнения: 1 336
*когато чуя "мами бичам те" и най - милото дете се гушне в мен  Heart Eyes
*когато всички сме здрави
*когато усетя нощем как някой ме гушка и милва докато спя и ме завива  Heart Eyes
*когато чуя брат ми, който е с 10 години по-малък ми да ми казва "за годините си изглеждаш доста запазена"  Joy
*когато на работното ми място чуя "много те ценим"
*когато в пристъп на лудост мога да си пазарувам глупости без да разбия семейния бюджет
*когато пътувам извън бг само със съпруга ми  Heart Eyes
*когато приятелите ми са щастливи  Hug
*когато мога да помогна на човек в нужда ....

# 6
  • северно море
  • Мнения: 321
Радвам се,4е имах възможност да помогна на близък 4овек Heart Eyes

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Радвам се, когато мога да дам пари или да помогна с друго на беден човек.
Когато децата чуруликат около мен.
Когато съпругът ми ме погледне с оня негов поглед отпреди 10 години, от който ми става ясно, че съм най-обичаната жена на света.
Когато науча, че някой е постигнал нещо, което много е искал.
А най-много ще се радвам, ако по света няма войни, глад и страдания, както е сега.

# 8
  • Мнения: 125
Радвам се когато виждам усмихнати и щастливи хора.
Радвам се когато децата ми и близките са здрави.Тогава забравям или по-леко понасям незгоди ,безпаричие и др.

# 9
  • Мнения: 1 062
Радвам се когато:
... чуя смеха на децата си
... съпругът ми се обади по-телефона, когато не е в къщи и ми кже "здравей, обаждам ти се само да ти кажа, че те обичам"
... ми се обади някой близък просто за да чуе как съм
... вечер легнем четиримата на спалнята и се гушкаме, целуваме и играем
... с някое мое действие накарам някой да се усмихне и направя денят му малко по-хубав
... мога да накарам някой да се почувства по-обичан
... имам силата да преодолея трудностите и да съхраня оптимизма и добротата си
Радвам се за много неща, но най-вече за това, че намерих щастието и любовта и всичко това даде живота на двете ми деца.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 17:37 от mile_vale

# 10
  • София
  • Мнения: 1 529
 Преди малко се зарадвах на цъфналото каменно цвете в саксията.
Пролетта също ме радва,свежия въздух след дъжда,синьото на небето,сънената физиономия на внука.... ,като се замисля,а бе намирам си на какво да се зарадвам. Ама всичко е спонтанно...

# 11
  • Мнения: 2 131
Радвам се, когато всички около мен са здрави.
Радвам се, когато с малкия играем на гоненица и виждам как му грее личицето.  Hug
Радвам се и на много други неща.  Hug
Хубава тема, поздравления за авторката! Фанита ни напомни, че трябва по-често да се усмихваме!

# 12
  • Мнения: 23
Радвам се , когато ми се усмихне непознат по улицата, когато видя прохождащо детенце, когато чуя детски смях, когато мъжът ми се прибере с цвете без повод, когато пеят птичките сутрин като отивам на работа, когато видя цъфнало цвете, когато се обадят приятели и кажат: "Хайде! Идвайте!", когато звънне телефона ми и е дъщерята, когато мога да помогна на някой дори и малко...........
Абе , радвам се на безброй неща.
Сега ,след като се прибрах мокра от дъжда , се радвам че съм у дома на сухо!  newsm44
 

# 13
  • Мнения: 112
Радвам се ,когато любимите ми хора са около мен. family

# 14
  • Мнения: 2 723
Радвам се, когато ...

... просто гледам децата си;
... синът ми се суети около малкото си братче... няма нищо по-мило на света  Heart Eyes
... се сетя колко много приятели имам;
... родителите ми се правят на маймуни покрай дребните  Mr. Green;
... взимам детето си от ясла и той се затича към мен с разперени за прегръдка ръчички;

Общи условия

Активация на акаунт