Къпане на бебета със сол

  • 6 654
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
  Здравейте, мили мами!

Някоя от вас случайно да е чувала или да си е къпала бебето със сол Confused?Така ми казаха едни приятелки че, тяхната баба ги е къпала със сол за да не се изпотяват а и било хубаво за кожата.

# 1
  • Мнения: 1 477
Чувала съм...обаче никога не бих посмяла да си изкъпя детето със сол...Поредните измислици  newsm78

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
О това със солта свекито ми го обясняваше и препоръчваше  Crazy А аз само казах да, да  и до там  Naughty  Абсурдно ми се вижда да се мие/къпе  бебе   със солена вода  Stop А това за изпотяването е също някаква глупост и приумица според мен  Rolling Eyes


 

# 3
  • Мнения: 554
Не прави тази грешка, моля те #Crazy

 Можеш да прочетеш една статия за солта тук - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/682/84/

# 4
  • Мнения: 9 814
Ако не ставаше въпрос за бебе щях да се посмея.
Да, това е стара практика или обичай, както искаш го наричай, но е вредно и опасно за бебето и може да доведе до много проблем с кожата.

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аман от селянии ooooh!,те и вино са давали сигурно в попарите ама ти недей.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
Вредно е да се маринова, извинете осолява бебе.

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако не ставаше въпрос за бебе щях да се посмея.
Да, това е стара практика или обичай, както искаш го наричай, но е вредно и опасно за бебето и може да доведе до много проблем с кожата.
..... и  някъде из нета бях чела че е вредно и може да доведе до дехидратация  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 164
по добре НЕДЕЙ

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Пак ли ? ooooh!
Боже хора в кой век живеете бе!Каква сол ,какви глупости.Бебето не е риба да се осолява.
Пълни глупости ! Да не си посмяла !!! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 928
Не си прави експерименти  Stop

# 11
  • Мнения: 266
много ми говориха за солта и виното и на мен Joy Joy Joy,и то моята свекърва Shocked,за мен това са отживелици и глупости.някаде съм чела,че солта запушва порите и последиците са ужасяващи ooooh!.има толкова нежни гелчета за баня,а ние със сол да си мием децата newsm78.моя съвет  Hug е да не го правиш

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не отново, моля ви  Praynig

# 13
  • Мнения: 117
по-добре недей да слушаш какво са правили нашите баби Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Чувала съм да, по новините са давали за смъртни случай след къпания и обтривания със сол. Това съвсем сериозно.
Да не говорим колко е вредно и че се прави уж детето да не се потяло като порасне което пък е егати простотията.
Та сол, както и всякакви други подправки по детето не слагам, не го къпя с яйца, шума, не го мажа с мас, олио и кви ли не щуротии, не съм го натривала с ракия, винжо и т.н....и мед на бибата не съм слагала...има достатъчно хубава козметика за целта....стига с тези дивотии....

Общи условия

Активация на акаунт