Неистов глад за сладко-как да се спася????

  • 9 046
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Мами,на моменти ме хваща непреодолимо желание за сладичко-и после се чувствам толкова гузна,защото иде лято,а аз....дебеланка Cry Понякога си мисля може ли да има връзка с неминуемия стрес и нерви покрай дребонски? И как да се самовъзпра???
Помагайте,плс........ Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 077
Наскоро в темата за разделното хранене една мама сподели,че при неистов глад за сладко винаги помагат  стафидите-аз пробвах и повярвай ми,наистина засищат Wink

# 2
  • Мнения: 201
Аз от известо време се спасявам с някоя сушена слива, фурма, кайсия или стафиди. Лъжичка мед също ми върши работа. Иначе си умирах за сладичко, но от два месеца съм на абсолютно въздържание, така не съм си калявала волята досега. И сякаш вече привикнах, не ме изкушава даже и любимия шоколад. А преди и през нощта съм ставала да си хапна нещо захарно.

# 3
  • Мнения: 6 472
Ако можеш яж плодове (пресни и сушени). Ако не се удържаш само с тях, поне набивай неща, които не са комбинация от въглехидрати и мазнини. Мен като ме хване тоя период и ям примерно мармалад от шипки или конфитюр от ягоди.
Поставяй си и някакво ограничени на количеството. На мен в момента много ми се яде тахан с мед и всеки път преди да го докопам, си отсипвам определено количество (около 50 гр). Така няма вероятност да прекаля с прекалено с количеството.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз ям банани или пия мляко.Това, когато съм на диета де.Иначе просто си купувам един огромен шоколад и си полягвам с книжка в ръка  Wink

# 5
  • Мнения: 2 609
Честно да ти кажа точно два месеца след раждането(май и ти си в този период) се чувствах като теб.Умирах за сладко,тъкмо се бях утървала от килограмите от бременността...и започнах да качвам Embarassed Embarassed Embarassed,сега немога да ги смъкна ooooh!
Не искам да те плаша,но ако можеш,спирай,не повтаряй моята грешка newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Ще се справиш като хапнеш МАЛКО от сладичкото! Така ще си доволна и няма да фиксираш съзнанието си върху "забранената" храна. А като не го мислиш няма да ти се яде.

# 7
  • Мнения: 431
И аз мисля, че е по-добре да си хапваш по-малко от сладкото, щото иначе все за него мислиш Grinning Значи аз от раждането до към 3 месец имах зверско желание за сладко - и набивах шоколад и сладкиши като невиждала, после лека полека взе да отминава. Временно е, няма страшно Laughing

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наскоро в темата за разделното хранене една мама сподели,че при неистов глад за сладко винаги помагат  стафидите-аз пробвах и повярвай ми,наистина засищат Wink
Аз бях мамата която сподели това WinkМоже всякакви сушени плодове,особено смокините са много полезни.А колко са сладкииииииииииии ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 534
Хапвай мед тогава , аз така правих , по буркан за четири дни . Гонеше ме същия неистов глад за сладко , без значение какво . Това със стафидите не е лоша идея , ако ти свърши работа обаче , пробвай ...

# 10
  • София
  • Мнения: 743
Аз съм така цял живот Mr. Green и съм установила, че със заместители като стафиди, мед или други подобни не става номерът, защото главата, дето си е навила, че иска сладко не мош я излъга. Вземи си хапни нещото, което ти е най-любимо(шоколад Линд при мен), без да прекаляваш в особено големи размери Laughing, но само него и след това изчакай 3 часа преди да ядеш друго. Иначе рано или късно след като изядеш боклуците, пак ще стигнеш до заветното шоколадче или каквото е там.

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 15:57 от anicat

# 11
  • Мнения: 2 596
Ами аз се спасявам като си хапна  newsm44

# 12
  • Мнения: 5 647
Като ми се яде сладко си хапвам. Не си заслужава, заради чувството за вина да се тормозя. В крайна сметка по-добре е да се хапне нещо следко, след като ти се яде, отколкото да се тормозиш.

# 13
  • Мнения: 7 430
Като ми се яде сладко си хапвам. Не си заслужава, заради чувството за вина да се тормозя. В крайна сметка по-добре е да се хапне нещо следко, след като ти се яде, отколкото да се тормозиш.

И аз така - вече повече от 6 месеца продължавам ли продължавам да си хапвам, просто не могаааааааа Naughty
Както беше написала някоя мама - и да хапна нещо друго, после пак опирам до сладкото  Embarassed Embarassed Embarassed за това си хапвам без свян smile3503

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не обичам да ям сладко, но за шоколадец душа давам. И колкото повече ям, толкова повече ми се хапва.  Rolling Eyes Но му намерих цаката.  Тайната е в "малките неща" - навсякъде продават отделно бонбончета или мънички шоколадчета (ама много мънички, не от 50 грама, още по-ситни - 15 грама). Аз си купувам по едно на ден и в никакъв случай не се запасявам вкъщи. Като Райд съм - унищожавам до крак ( в случая - до троха). Открих също, че едно мъ-ъ-ъничко шоколадче ми стига, да ям повече си е чиста лакомия.
Ако пък решиш да отказваш сладкото, ако издържиш десетина дена без хапчица, после всичко сладко ти се струва отровно.   #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт