Изписаха ми Ригевидон.

  • 10 212
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте, ето какъв е моят проблем. Един месец пих Ясмин, изписаха ми ги защото имам поликистозни яйчници, сътветно нередовен цикъл. Но откакто ги пия, имам постоянно кървене. Днес след съвет с доктора, ми бяха изписани Ригевидон. Някоя от вас пила ли ги е. Какво може да ми кажете за тях като странични ефекти- има ли ги , няма ли ги... Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 492
Аз съм пила от тях около година, но вече ги спрях...нямах никакви странични ефекти, добре се чувствах с тях с изключение на това, че нямах никакво либидо... Embarassed Mr. Green но по принцип то и  от други видове противозачатъчни, който съм пила също ми липсваше либидото... Crossing Arms така поне е при мен...
Зависи вече на теб как ще ти се отразят...индивидуално е! Rolling Eyes

# 2
аз съм ги пила 3 години. след като родих и спрях да кърмя реших да ги продължа, но на втория месец получих кръвоизлив. гинеколога каза че хормоналните им нива вече не ми били подходящи. каза ми да мина на регулон и се чувствах страхотно, но до миналия месец, пак получих кървене. явно при мене рано или късно все на това ме избива....

# 3
  • Мнения: 402
Благодаря ви за отговорите, ще видим и аз как ще съм, че с този Ясмин се оказах в цикъл цял месец #Cussing out. Дано тук да не стане същото, аз всъщност за пръв път започвам да пия противозачатъчни.

# 4
  • Мнения: 307
На мен също ми изписаха Ригевидон. Lora30 , ти пиеш ли ги? Имат ли странични ефекти като напълняване и гадене ?

# 5
  • Мнения: 729
Аз съм ги пила доста отдавна.Много напълнях от тях.

# 6
  • Мнения: 402
Да, пия ги вече втори месец и се чувствам супер, нямам странични ефекти, даже  имам чувството, че поотслабнах малко, но това е основно защото намалих още повече храната. Та идеята ми е, че не ми влияят негативно, а дори с външна помощ се получават и положителни ефекти Wink. А като се има предвид как ми се гадеше и ми се виеше свят от Ясмина, сега просто не разбирам, че пия противозачатъчни. Аз лично съм много доволна.

# 7
  • Мнения: 17 546
Пих Ригевидон дълго време точно за регулиране на МЦ. Не мога да кажа дали е от него, но напълнях и получих разширени вени. Спрях го преди три години и от тогава всичко е наред с цикъла. Поне за това помогна!

# 8
  • Мнения: 18
пила съм ригевидон в продължение на 4-5 год. и нямаше никакви странични ефекти. сега съм с бебе на 4 м. и още кърмим, но после ще ги пия пак доволна съм

# 9
да се включа и аз то тази тема. Преди доста време лекар ми предписа тези хапчета. Тогава бях на ... години. Пих ги пробно един месе. Нямах оплаквания и ми каза да продължа с тях. После ги бях спряла. Просто не исках да ползвам предпазни средства, такава беше причината. Но дойде време отново да ми потрябват. Отивам на лекар "Може ли да пия противозачатъчни" Жтговор "може". Да уточня, че сега съм на 35г. Никакви изследвания, никакви разговори (все неща, за които четем из форумите, че трябва да се правят). Изписа ми Ясмин. Ужас. Такава тежест в краката усещах! Едвам ходех. На своя отговорност си купих пак Ригевидон и нямам оплаквания. Е, килцата са ми в повече, ама те са така и без хапчетата  Laughing

# 10
  • Мнения: 1
здравейте. досега не сам пила никакви хапчета .взех си ги от аптеката в която се посаветвах и ми ги дадоха .посаветвайте ме .

# 11
  • Мнения: 17 546
Е, като си ги взела вече, какво да те съветваме!? Съвет, какво противозачатъчно да пиеш, се иска от гинеколог и то след преглед, а не от продавача в аптеката или от форума. Peace

# 12
  • Мнения: 3 157
Бижу,по-спокойно,жената не иска да и изписваме хормони във форума,а отзиви кой как се е почуствал след приема на конкретно лекарство.
На мен ясмин също ми беше изписан от лекар след преглед,но хич не ми понесе добре-виеше ми се свят и ми беше почти постоянно лошо.Смених си ги на своя глава(като продавач в аптеката) с Ригевидон и с тях се чуствах много добре-без абсолютно никакви проблеми цели 2 години.

# 13
  • Мнения: 17 546
Бижу,по-спокойно,жената не иска да и изписваме хормони във форума,а отзиви кой как се е почуствал след приема на конкретно лекарство.
Може би като продавач в аптека ти се виждам неспокойна, но не е така! Или там и състояния се определят след поискан (или непоискан) съвет? Laughing Аз така и разбирам въпроса, така и отговарям. Адвокат не е поискала. Peace За противозачатъчни е поискала съвет в аптеката и си е взела Ригевидон след получения съвет да си вземе него, доколкото аз схващам.  Thinking Не прочитам никъде да пише, че пита как се чувства някой след прием на Ригевидон. Как мислиш, с колко диоптъра са ми се увеличили лупите?
Много обичам някой да ме съветва, без да съм го молила за това!  Peace

# 14
  • Мнения: 90
Аз също съм доволна от Регивидон. Ползвам ги няколко години и не съм забелязала някакви странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт