Психотест за кандидатстване в Симеоново

  • 48 333
  • 15
  •   1
Отговори
Моля да ми дадете някакъв сайт, а и ще се радвам да цитирате конкретни въпроси за тест.Помогнете!Лека вечер! Hug

# 1
  • Мнения: 5 790
Продаваха до скоро едни книжки точно с такива тестове. Имаше ги на Славейков.

# 2
  • Мнения: 3 376
Не мога да ти помогна със сайт,просто те съветвам да се подготвиш много добре,защото така те омотават,че...Особенно разговора с психолога-ако трябва си обработи всичко-поза,къде ще си сложиш ръцете,поведение и т.н.,че човек в притеснението си прави какво ли не.

Повечето хора подценяват психотеста,но според мен това е най-трудната част.

# 3
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
кандидатствай другаде

# 4
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Държала съм такъв психотест. Доста е натоварващ. Бяха около 100 въпроса и имаше такива, които бяха еднакви, но зададени по друг начин с цел да те пообъркат и неволно може да дадеш различни отговори на един и същи въпрос. Помня, че един от тези въпроси беше за това, дали като дете съм била физически малтретирана или нещо подобно. После имаше и някакви логически задачи с цифри. За определено време трябваше да се направят едни изчисления, нищо сложно, но като си там се пообъркваш малко. Желая ти успех и се опитай са бъдеш спокойна! Аз преминах такъв тест успешно, защото успях да се държа спокойно. Peace

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 15:49 от luska

# 5
  • Мнения: 1 226
И аз го държах, но беше отдавана.Въпросите бяха около стотина.Уловката беше, че един от номерата липсваше.Напр. от 46 въпрос, следващия е 48.А отговорите ги пишеш на друг лист, в който 47 фигурира.И ако не обърнеш внимание, съответно си разсеян.Хващат те веднага.Не  ечак толкова трудноу но са подвеждащи.Трябва много да внимаваш.Например питат те "Спите ли спокойно" отговаряш естествено - Да.А след малко."Сънувате ли кошмари? и т.н. и т.н.
Или пък."Доволен ли сте от сексуалния си живот" - Да
"Имате ли любовник"
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
Никъде не можеш да намериш тези тестове, защото се подготвят ден преди самия изпит. Моята кума беше психолог в Института по психология на МВР и те провеждаха изпитите в Академията. От нея знам, че всичко се подготвя часове преди самия изпит. Така че просто отиди и отговаряй искрено на въпросите. Успех!

# 7
  • Мнения: 329
http://www.psychology.mvr.bg/Information/default.htm тук случайно открих примерни тестове и задачи. Кандидатствала съм две години подред там, но така и не ми стигна бала. Местата бяха малко, а връзките големи...Тестовете са доста и са ограничени с време, за всеки отговор, но дори и да пропуснеш някой едва ли това е най-фаталното, по-скоро въпросите уловки, както  ти бяха писали.

# 8
  • Мнения: 2 386
Кумата ми не издържа психотеста, още ме е яд.
Още повече ме е яд, че Симеоновската школа ни измъкна под носа магистърския план на специалността и сега магистратура има само там, но как  се стига до нея е друга бира. Confused За икономическа психология говоря.
Психотестове имам на хартия няколко, но съм само с лаптоп в Бг няма как да ги сканирам, съжалявам.

# 9
  • Мнения: 2 697
Най-важното на личностните тестове като този в МВР е да проявите концентрация, бързина и най-важното - да сте искрени. Доскоро там специално в МВР ползваха адаптация на теста MMPI - мултифакторна оценка на личността, сега подготвят втората му, по-нова версия.

За всички интересуващи се, тестът е професионален и няма да го откриете в книжарниците Wink

# 10
  • Мнения: 5 026
Подгответе се с "връзките" повече и по-малко с психотеста    Wink

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
За връзките съм съгласна и аз.През 1998 г.кандидатствах там,минах всички изпити успешно, но нямах връзки.Местата бяха много малко,бях от резервите, но никой от приетите не се отказа.Тази година случайно се запознах с бившия ректор по това време и той ми каза, че ако тогава сме се познавали съм влизала без проблем.За изпита трябва да си спокойна, няма нищо страшно.

# 12
  • Мнения: 4 916
Не разбрах дали питаш за писмения тест или за разговора с психолог. Но важното е да не се плашиш и притесняваш. Нито теста е труден, нито разговора с психолога - толкова страшен.

# 13
  • Мнения: 2 697
Не разбрах дали питаш за писмения тест или за разговора с психолог. Но важното е да не се плашиш и притесняваш. Нито теста е труден, нито разговора с психолога - толкова страшен.

Така си е - личностните тестове не са тестове за интелигентност все пак Wink

# 14
  • Мнения: 4 916
Не разбрах дали питаш за писмения тест или за разговора с психолог. Но важното е да не се плашиш и притесняваш. Нито теста е труден, нито разговора с психолога - толкова страшен.

Така си е - личностните тестове не са тестове за интелигентност все пак Wink

Абсолютно  Peace

Сетих се още нещо - във въпросниците на 1-ви кръг има едни въпроси, които целят да хванат доколко "социално пожелателен" е човек. Въпросите са от рода "Някога откраднали ли сте нещо?", "Лъгали ли сте някога?" - повечето хора се подлъгват и в стремежа си да се покажат в добра светлина, биха отговорили нещо от рода "Кой? Аз???? Ама, моля ви се, никога не съм правил такова нещо, абсурд!!!" А това чисто технически няма как да е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт