Панически страх при дете на 2г и 2м

  • 1 048
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Здравейте!
Дъщеря ми изпитва панически страх от автомобили.Още с прохождането си,проявяваше силно притеснение от минаващите край нас коли/въпреки,че сме се движили на тротоар/В началото отдавах страха на несигурността при вървене и я гушках често.Но страха и е като,че ли задълбочен,въпреки постоянните ми обяснения и успокоение.Случва се и докато си играе да чуе работещ двигател,веднага скача притеснено и ако не съм близо до нея се разплаква.От скоро забелязвам,че се притеснява дори когато я разхождам с количка,ако се движим по оживена улица,понякога закрива лице с ръце за да не гледа минаващите автомобили.Доста съм мислила за причината породила този страх,но така и не откривам нещо,което може да го е породило...Постоянно и обяснявам,че се движим безопасно и не бива да се страхува,но няма никакъв ефект.Моля за мнението ви как да реагирам или към какъв специалист бих могла да се обърна,понеже с по-честите разходки в този сезон,имам чувството,че доста се стресира от този страх.
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
В тази възраст се появяват и първите страхове. Ако нещата действително са толкова сериозни можете да се консултирате с детски прихлог, за да се преудолеят преди да са излезли извън границата на допустимите.

Общи условия

Активация на акаунт