Зелен боб

  • 12 815
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Какво да се сготви с буркан зелен боб?  newsm78
В готварската книга намерих само рецепта за спагети с боб, паниран и на кюфтета... а аз си го представям някакси на манджичка..

# 1
  • Мнения: 5 001
Задушаваш 1 глава лук наситно,5-6 скилидки чесън,1 морков(нарязан),3-4 картофа.Прибавяш 1 лъжичка червен пипер и доливаш водичка колкото да покрие зеленчуците.Като поомекнат моркова и картофите добвяш изцедения зелен боб,1връзка копър,2-3 домата от консерва или 1 с.л. дом пюре.Доливаш водичка колкото искаш да е соса и като поври около 10 мин. за сгъстяване(по твой вкус гъстота) се слага размито във водичка брашънце.

# 2
  • Мнения: 125
Задушаваш 1 глава лук наситно,5-6 скилидки чесън,1 морков(нарязан),3-4 картофа.Прибавяш 1 лъжичка червен пипер и доливаш водичка колкото да покрие зеленчуците.Като поомекнат моркова и картофите добвяш изцедения зелен боб,1връзка копър,2-3 домата от консерва или 1 с.л. дом пюре.Доливаш водичка колкото искаш да е соса и като поври около 10 мин. за сгъстяване(по твой вкус гъстота) се слага размито във водичка брашънце.
И аз така го готвя,но и аз само си го ям.
Преди две седмици ходихме на гости в Солун.
Бяха зготвили зелен боб .Беше превъзходен,но те готвят с много качествен зехтин.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Може и телешко със зелен фасул, много е вкусно!

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
освен яхнийката дето Мастера написа, правя салата от зелен боб

бобът се изцежда, залива се със сос от кисело мляко и квасена сметана / майонеза, сол и черен пипер.
аз слагам и наситнен лук, но той е по желание.

обичам зелен боб със сос от сметана и топено сирене.
това става обаче само за гарнитура към месо, птиче обикновено.

ползвам го и за уока като готвя зеленчуци с ориз

# 5
# 6
  • Мнения: 78
Аз правя мусака с кайма, като тази с картофите но вместо тях слагам зелен боб. Заливката е същата с яйца и кисело мляко.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря на всички!  Hug Решено е. Ще правя яхнийката на TheNMaster. Дано се получи, че какъвто съм готвач...  Joy
Страх ме е да експериментирам с мусака и салати, че мъжа е малко капризничък.

Биляна, трябва да кажеш рецептата на това с телешкото, че имам доста буркани от зеления боб.  Wink

# 8
  • Мнения: 2 199
Аз го обичам с ориз на фурна  Crazy

# 9
Зеления фасул е чуден зеленчук, с който могат да се приготвят много гозби. Ето малко снимков материал от мен:

Супа от зелен фасул


Агнешка супа със зелен фасул


Чорба от зелен фасул по селски


Зелен фасул с доматен сос


Телешко със зелен фасул


Каша от зелен фасул с моцарела


Зелен фасул с млечен сос


Зелен фасул по селски


Зелен фасул с яйца на фурна


Зелен фасул яхния


Бобена снежанка

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
Да се отчета - яхнийката стана чудесна.   chef  И мъжът ми я хареса.  Wink

bordovsky, всичките ти ястия изглеждат толкова апетитни   bouquet

Продължавам да си искам рецептата с телешкото, че както казах имам още буркани и смятам след Великден да сготвя точно това.

# 11
  • Мнения: 5 001
saxophone ,много се радвам,че ви е харесала.....А с телешкото или каквото и да е друго месо(свинско,пилешко,заешко.....) просто първо запечатваш месото(слагаш го във загрята мазнина и го обръщаш от всички страни да си промени цвета) ,после слагаш лука(месото става по-вкусно когато е задушено с лука).Вариш докато стане месото,после както вече си знаеш....Не е сложно....

# 12
  • Мнения: 1 352
Точно щях да предлагам зеления фасул с яйца на Бордовски и гледам, че и той се присъединил към нас.
Привет  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 9 973
saxophone ,много се радвам,че ви е харесала.....А с телешкото или каквото и да е друго месо(свинско,пилешко,заешко.....) просто първо запечатваш месото(слагаш го във загрята мазнина и го обръщаш от всички страни да си промени цвета) ,после слагаш лука(месото става по-вкусно когато е задушено с лука).Вариш докато стане месото,после както вече си знаеш....Не е сложно....
а аз правя със свинско Wink

# 14
  • Мнения: 1 117
зелен фасул с телешка кайма  Sunglasses
задушаваш малко лучец, морков, нарязани, добавяш каймата, разбъркваш я хубаво, слагаш фасула, (може и замразен да е, ако е от консерва е почти готово), при почти готовност добавяш малко нарязани доматки или доматено пюре, накрая подправяш с черен пипер, риган, чесънче, пресен магданоз.
Вкусно е с кисело мляко в чинията.

Общи условия

Активация на акаунт