Слънцезащитни кремове

  • 1 174
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте,искам попитам кой от всички видове крем против слънчеви изгаряния мога да слагам на Дани/3мес./Благодаря ви предварително. newsm78

# 1
  • Мнения: 8 917
ползваме Нивеа и мисля,че е успешен избора Grinning

# 2
  • Мнения: 2 807
Миналата година мазах Дани с Vichy фактор 60 - пише, че е за бебета и деца, но от педиатърката знам, че слънцезащитни кремове не се препоръчват преди навършване на 6 месеца...

# 3
  • Мнения: 948
На мен също ми каза педиатърката (тази си знае работата), че преди 6 мес. не се препоръчват такива кремове (без значение фактора).  Бебетата - на сянка и с шапки с периферия.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
силно препоръчително е да се ползват слънцезащитни кремове при новоредените - това беше консултацията от кожния лекар, която получиме ние. Мисля, че всеки трябва да си гледа специалността и да не се опитва да разбира от всичко:-) Нашата кожна лекарка е изключително ерудирана - д-р Ангелова -29-та поликлиника и й се доверявам напълно. Слънчето е толкова вредно и опасно, особено за малко бебе, още повече че според мен стоенето на сянка не винаги предпазва от вредните лъчения. За крем ние ползваме Клоран, а също така ни препоръчаха снцезащитния крем на La Roc

# 5
  • Мнения: 5 228
Аз купих крем на Рок, но не ми харесва особето - вероятно предпазва както трябва, но е много плътен и трудно се размазва, голяма борба пада, докато намажа дъщеря ми, и след това трудно се измива.

# 6
  • Мнения: 285
Ние ползваме на Чико и съм много доволна. Мирише приятно /на море:) / и се понася от кожата чудесно.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Миналото лято имаше тема за слънцезащитните кремове и си спомням, че тогава стана дума за следното:
За бебета под 6-месечна възраст не е препоръчително да се мажат с крем големи участъци от кожата. Причината е, че не е препоръчително бебето да се излага на директна слънчева светлина, което да налага и мазането с крем. Може, обаче, да се маже личицето, ръчичките, голите части на крачетата.... Препоръчително е тялото да бъде покрито с тънка дрешка, вместо да бъде намазано с крем. Но да се отрича изобщо употребата на крем до 6м. е прекалено.
Аз лично досега съм ползвала Бюбхен 30-ти фактор, но това лято смятам да пробвам Виши.

# 8
  • Мнения: 5 539
Ние ползваме на Чико и съм много доволна. Мирише приятно /на море:) / и се понася от кожата чудесно.
И ние ползваме на Чико. Много е гъст и Ева цялата побелява от него Mr. Green Понякога не ми дава да я размажа и си ходи така на бели петна. Обаче съм чувала, че точно такива кремове имат добра защита срещу УВ-лъчите

# 9
  • София
  • Мнения: 1 621
Ние ползваме на Бюбхен 32 фактор и не сме имали проблеми досега, но не съм я мазала преди да навърши 6 месеца,а я криех под гюрука на количката. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 768
Миналото лято имаше тема за слънцезащитните кремове и си спомням, че тогава стана дума за следното:
За бебета под 6-месечна възраст не е препоръчително да се мажат с крем големи участъци от кожата.
Не ми е хрумвало от кога се ползват тези кремове защото когато стана топло миналата година каката беше голяма. бебка я мажа мьничко по нослето и бузките. Дано да не сьм и навредила....
Използвала сьм само Виши 60 фактор за бебета и деца(пьрво за себе си). Не мирише на нищо и е хипоалергичен. Мажа и каката и бебка и себе си (страдам от сльнчев дерматит и само този крем ми помага). Миналата година каката я мазах сьс сьщия на морето и като беше голяма жега навьн.
Други кремове не смея да ползвам че от Нивея и т.н. парфюмирани се обриват.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз ти препоръчвам"Линола фет" крем.Това е антиалергичен крем,съдържащ почти само естествени неща,който предпазва даже от рентген.На Танти й го бяха изписали заради атопичния й дерматит,когато беше на около 4-5 месеца.страшно съм доволна-въобще не е почервенявала,а й цената не е лоша-към 8-9лв.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 291
Аз ти препоръчвам"Линола фет" крем.Това е антиалергичен крем,съдържащ почти само естествени неща,който предпазва даже от рентген.На Танти й го бяха изписали заради атопичния й дерматит,когато беше на около 4-5 месеца.страшно съм доволна-въобще не е почервенявала,а й цената не е лоша-към 8-9лв.
Че той има ли слънцезащитен фактор  #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 215
Аз се извинявам, че така се намесвам, но понеже пуснах точно такава тема в раздела за здравеопазването и никой не ми отговори, та.... защо точно е вредно бебетата да се излагат на слънце?

# 14
  • Мнения: 951
Сали,според мен защото кожата на бебенцата е много много нежна и чувствителна,лесно изгаря и въобще,дори  на възрастните не се препоръчва излагане на слънце.Плюс че кожата "помни" - при едно изгаряне може нищо да не стане веднага,но след време да се появи някакъв проблем,свързан с някогашно изгаряне.

Общи условия

Активация на акаунт