РАЗБРАХ ЧЕ...(ваксина за варицела)

  • 7 507
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
РАЗБРАХ ЧЕ ИМА ВАКСИНА ЗА ВАРИЦЕЛА http://www.puls.bg/cat/91/varitsela_leshenka_issue_254_part_11.html НЯКОЯ МАЙКА ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ПО ВЪПОСА КАК СЕ КАЗВА ВАКСИНАТА И ИМА ЛИ Я НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 09:56 от Reza

# 1
  • Мнения: 514
Аз не знам за такава ваксина!Запис !Ще следя темата!!!!!!!!!!! Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 2 448
Не можах да разбера от статията кои се смятат за рисков контингент, щом само на тях се прилага тук. Ще взема да питам педиатърката ни, че ние не сме карали и ако има шанс да се избегне би било добре.
Брат ми живее във Франция, но и там не практикуват такава ваксина, поне не масово. Защото си спомням, че хлапето му я изкара веднага като тръгна на градина.

# 3
  • Мнения: 1 428
Аз не знам за такава ваксина!Запис !Ще следя темата!!!!!!!!!!! Peace Peace Peace
Peace

# 4
  • Мнения: 4 753
Въобще не четете... Какво страшно има в това:
Цитат
Почти всеки в живота си боледува от варицела. В развитите страни около 75% от населението са преболедували от варицела до 15 годишна възраст и 90% до 25 годишна възраст. Най-често заболяването се развива между 5-ата и 9-а година от живота, но могат да бъдат засегнати хора във всяка възраст. Варицелата протича по-тежко при по-възрастните. Кърмачетата до 6 месечна възраст не боледуват от варицела, ако имат предаден от майката имунитет (през плацентата минават защитни молекули-антитела, които майката е образувала при прекарана в миналото варицела).


А рисковата група са:
Цитат
Варицелата може да се изяви и като тежко заболяване сред контингент от болни с много тежко потисната имунна система, като деца със злокачествени заболявания, болни в интензивни отделения и лекувани дълго време с лекарства, потискащи имунитета.




# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз не бих ваксинирала, знам, че в много страни е от препоръчителните ваксини, както и тези за грипа, в БГ за варицела не знам дали има, но по-добре да си я изкара и да придобие имунитет...
Единственото страшно е ако бременна жена кара варицела, а и за възръсни не е приятна.....но наче не знам какво ви притеснява толкова за децата.......

# 6
  • Мнения: 4 753
Единственото страшно е ако бременна жена кара варицела, а и за възръсни не е приятна.....но наче не знам какво ви притеснява толкова за децата.......

 Peace Точно... това е причина да си я изкарат децата, за да не се шашкат после...

# 7
  • Мнения: 523
Единственото страшно е ако бременна жена кара варицела, а и за възръсни не е приятна.....но наче не знам какво ви притеснява толкова за децата.......

 Peace Точно... това е причина да си я изкарат децата, за да не се шашкат после...
Ей това си мисля и аз , затова бе бих си ваксинирала децата с такава ваксина .

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз съм сериозен поддръжник на масовите ваксинации, но срещу варицела не бих ваксинирала детето си (нито пък себе си, ама съм я карала.). Не мисля, че има смисъл от ваксиниране срещу болести, които не са потенциално сериозно опасни...

# 9
  • Мнения: 994
Тук е задължителна тази ваксина и моите всичките са ваксинирани. Аз съм виждла обезобразено дете в резултат усложнения след варицела.

# 10
  • Мнения: 9 814
Тук е задължителна тази ваксина и моите всичките са ваксинирани. Аз съм виждла обезобразено дете в резултат усложнения след варицела.

Обезобразено в смисъл, с останали по лицето и тялото белези от варицелата ли?
Има много лекарства, които облекчават сърбежа от шарката.
Лошото при варицелата е, че е много заразна.

# 11
  • Мнения: 994
В резултат на варицелата детето беше получило някакво изкривяване на очите и клепачите му бяха подпухнали.

# 12
  • Мнения: 9 814
В резултат на варицелата детето беше получило някакво изкривяване на очите и клепачите му бяха подпухнали.


Рядко срещано усложнение при варицелата: засяга  очите най-често под формата на възпаление на роговицата на окото - кератит, което може да застраши зрението.

# 13
  • Мнения: 27 524
Синът ми също е ваксиниран, тук са задължителни също  Peace

Ваксината се казва Varilrix

# 14
  • Мнения: 994
В резултат на варицелата детето беше получило някакво изкривяване на очите и клепачите му бяха подпухнали.


Рядко срещано усложнение при варицелата: засяга  очите най-често под формата на възпаление на роговицата на окото - кератит, което може да застраши зрението.

Нямам медицинско образование и не знам подробности за случая. Виждала съм детето преди години. Аз дори не знаех, че е усложнение  от варицела, но майката ми каза.

Общи условия

Активация на акаунт