Дечицата и майките в блока

  • 2 129
  • 27
  •   1
Отговори
Привет на всички мами ! Имам питане към мамите, които са в майчинство и тези, които скоро са тръгнали на работа.
Така, аз съм в майчинство и си гледам бебонка, най-хубавото време в живота ми. Имам 2 съседки в блока с малки деца, на по 2,5-3 годинки, които тръгнаха на детска, а майките на работа, и едната от тях започна да ме моли вече няколко пъти да и вземам детето от детската,и да се грижа за детето и докато се прибере, когато тя закъснява - мислех, че е единичен случай и първите няколко пъти се отзовавах, разбирах, но това започва да става системно и аз се чувствам като нейна безплатна детегледачка. След време и моето ще тръгне в същата детска градина и се опасявам, че ще ме моли всеки ден като си взимам моето, да вземам и нейното, но нещо не съм много навита да съм и обслужващ персонал (така се чувствам напоследък) и незнам как да постъпя, до сега се разбираме, но ?!........

# 1
  • Мнения: 2 401
Еееегати и нахалството.  Кажи и да си наеме някой, и в никакъв случай не изпитвай неудобство от това.

# 2
  • Мнения: 550
Надявам се,разбираш каква отговорност поемаш взимайки чуждото дете,дори и да имаш уговорка с майката...
Разбира се няма нищо лошо да услужиш един два пъти,на всеки може да се случи! Peace

# 3
да не изпитвай неудобство !!
научи се да казваш НЕ!
като и откажеш твърдо няма да се повтори

ако пак не разбира и тръгне да ти се мазни или кара

тогава и кажи
" Ами ок само че става да взема ,гледам,пазя детенце но срещу едни 100лева!!! Щото спешно ми трябват и ти ми идваш като манна небесна да си ги заработа Mr. Green Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 556
Имам точно 3 близки приятелки, за които съм готова да поема всякакъв ангажимент, вкл. към деца и т.н. И за сестра ми бих направила всичко. Но за съседки и случайни познати - едва ли. Отказваш и това е.

# 5
  • Мнения: 3 929
И ти е неудобно даже?! Тази майка добре ли е? Аз не бих се поколебала да й откажа. Кажи й, че си имаш ангажименти и не можеш да поемеш още едно дете. И етърва ми така правеше в началото. Аз се съгласявах, за да няма обидени, но свекърва ми започна да намеква, че двете деца трудно се гледали и тя явно се усети, че прекрачва границата и спря да ме ангажира.

# 6
  • Мнения: 4 841
Ти сама трябва да прецениш какво е положението на жената, ако е самотна майка, която работи като вол, за да си изкарва своята (и на детето) прехрана е едно, ако закъснява, защото е ходила да пие кафе с приятелки, а мъжа й се подмотва кой знае къде - съвсем друго.
Естествено, какъвто и да е случаят, ти си в правото си да откажеш.
Въпросът е, ако жената е в сериозна необходимост и на теб не ти пречи да взимаш детенцето - отклони я по-меко, защото едва ли го прави нарочно и с цел да те използва. Връщането на работа след майчинството е период на наново утвърждаване, шефовете те гледат под лупа дали няма да се възползваш от положението си и под претекст "бързам за детето" да го ощетиш с някакви кирливи 5 минути от работното време  Tired
Виж, ако е вторият вариант - откажи и по възможно най-твърд и безапелационен начин, защото този тип хора са особено нагли и няма да разбере от намек.

Така че прецени за каква ситуация става въпрос и реагирай нормално и адекватно.

# 7
  • Мнения: 2 309
Абсолютно и аз смятам, че зависи от ситуацията. Ако жената е свестна и има нужда от тази помощ, би ми било приятно да излезна с моето дете до градината, да взема нейното, а после двете деца да поиграят навън или вкъщи. Знам какво е да се съсипеш от бързане, за да не закъснееш. Хваща те задръстване, а ти се побъркваш от притеснение, че ще закъснееш. Ако обаче е от един много неприятен ми тип жени - използвачки, не бих се ангажирала.

# 8
  • Мнения: 370
кофти ситуация.ако ти е неудобно да й откажеш в очите,избягвай я.дано се усети.или пък ако те попита защо я избягваш,това ще е момента да си кажеш каквото те гризе.а тя пък щом не ти е толкова близка,как така решава ,че трябва да й гледаш детето?!! Thinking newsm78

# 9
Ами, аз много добре не я познавам, от година съм в този блок, и само се разминаваме по коридора и градинката и се поздравяваме, в една две приказки си разменяме любезно, но от както съм там тя не е потърсила приятелството ми, в смисъв събират си се група майки , ходят си на кафе, аз бях доста самотна бременна по пейките и си стоях вкъщи, но те не се опитаха да ме приобщат тогава,  а сега ме търсят. Е, и аз не се пробвах да се приобщя, щото ми е неудобно да се натреса на вече сприятелени групички, така ми е неудобно като те седят в беседката пред блока и аз да им се лепна, сядам на друга пейка , ако ме поканят при тях бих отишла, но не се е случвало, а сега ме търсят?! Та, аз не ги знам много , по специално искащата съседка що за птица е, дали наистина има нужда или си живее живота?! Изглежда ми отракана, отворена и бохемка, често прави купони с музика (чувам ги през стените)...

# 10
  • Мнения: 370
еееееее тя пък хем да й гледаш детето хем пък не се опитва или неиска да те покани на кафе или да те прибщи  към компанията си! Thinkingмного егоистично от нейна страна. Naughtyнай-вероятно е някоя използвачкаили по-скоро авантаджийка!неискам да я съдя ,защото нея познавам ,но мнението ми е ,че ако нетие приятно да поставя в такава ситуация като сега или й кажи или я избягвай.то ще си проличи каква е.или ще се фръцне и обиди ,или ще се извини и опида да се реваншира,което не ми се вярва. newsm78това мисля аз.може някой друг да има по-добра идея.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Следващия път като те помоли й
кажи, че чакаш гости например.
По-следващия, че ще излизате.
И така докато я откажеш !
Намирай си оправдания - знам,
че ще измислиш хиляди  Hug
Страшна наглост - думи нямам  Naughty

# 12
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не я учи така,да си и винаги на разположение.Разбирам да ти беше близка поне,а тя не е. NaughtyОтказвай й без да се чувстваш неудобно!

# 13
  • Мнения: 14 654
По принцип такива услуги се заплащат. По едно време и на мен се опитваха да ми натрисат децата си да им ги гледам безплатно, усетят ли, че си склонен да правиш безплатни услуги- няма да се колебаят да те използват. Един път- театър, един път- годишнина, третия път-нещо друго и работата става съмнителна. Сигурна съм, че ще намериш начин да й покажеш, че това няма да продължава, все пак не си по майчинсвто за да гледаш чуждите сополанковци.

# 14
  • Мнения: 409
Ами и на мен ми се случи 2-3 пъти да бъда детегледачка, но започнах да отказвам (hahaha една съседка вече ме поздравява с половин уста ). Според мен си е голям ангажимент и отговорност чуждото дете ... Crazy или поне аз ставам разногледа и се натоварвам допълнително Stop

Общи условия

Активация на акаунт