антибиотик при бременни в първи месец

  • 1 269
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 12
здравейте момичета  имам проблем заедно с хубавата новина за нашето бебе получих и възпаление на гърлото много сериозни /ферингиалната тръба /ми е много възпалена .Досега се лекувах с чай,мед със сода  мажех на гърлото джипито ми изписа тантум верде ,правих си инхалация с чай от лайка ,непосредствено стова смучех стрепсилс ,по-кисно ми исписаха и биопарокс но вече 4 ден и нищо ,имам страшни болки .Джипито ми каза че ако и до утре нямам промени ще ми изпише антибиотик Оспамакс Помогнете ми с някой съвет  Cry

# 1
  • Мнения: 8 934
Понякога през време на бременността се налага да се приемат антибиотици. Чела съм, че обикновено изписват точно този на бременни. Мисля, че трябва да се довериш на доктора си. А защо не се консултираш и с гинеколога си?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 056
По-лошо е ако не лекуваш инфекцията. По-опасно за плода.
Довери се на докторите и ако трябва потърси още едно лекарско мнение. Случват се такива работи. Стискам палци скоро да се оправиш!

# 3
  • Мнения: 26
Здравей qni4ka, аз сега сам в 20 г.с. и до момента за жалост пих 2 пъти антибиотик ( поради подобни вирусни причини) - изписа ми го гинеколога, първия път - Augmentin, a после Duomox, и двата са все от типа на пеницилина т.е. като Ospamox, увериха ме че това се пие при проблеми по време на бременност и че нямат отношение към плода, така че по-добре взимай мерки докато не е станало по-страшно. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 447
Няма нищо страшно този антибиотик го изписват много често на бременни,но за твое успокоение се консултирай
и с гинеколога си.Пожелавам ти бързо оздравяване и лека бременност

# 5
  • Мнения: 53
qni4ka на мен ми се наложи да взимам антибиотик в самото начало на бременността ми. И то на 2 пъти. Не се притеснявай няма проблем. Лекарите все пак знаят какво е най-добре за бременните жени. Аз много се притеснявах да не му стане нещо на бебчо, но сега като го гледам на ехографа си е здрав и няма никакви проблеми  Simple Smile
Желая ти бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 1 085
Довери се на докторът ти Peace

# 7
  • Мнения: 2 152
В началото на 4-ия месец се разболях и бях на 5 дневно лечение с Оспамокс
Сега имам здрав и мноооого палав син Laughing

Успех Hug

# 8
  • Мнения: 679
И аз пих Оспамокс - бях 6-ти месец, имах страшно висока Т - 39 градуса, че и на горе  ooooh! По-късно - мисля 8-ми месец и Аугментин пих. По-добре се лекувай на време, за да не стане по-голяма беля.
Моя позната пила антибиотик, че имала Т и мислела, че е болна, пък тя била бременна, има си здраво детенце, така че ... Успех и бързо оздравяване. Спокойна и лека бременност и на финала здраво и красиво бебче   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт