За ритането

  • 2 239
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Усещам движенията на бебето от няколко дни. Прекрасно е. Чудя се обаче дали и при вас е като при мен - цял следобед не е спряло да шава. То е все още много мъничко и миналата седмица на консултацията лекарят ми каза, че общо взето покоя и движенията се редуват долу-горе на 25 минути. Предполагам, че трябва да ме радва това, че е толкова дейно. Разкажете как е при вас.

# 1
  • Мнения: 961
В началото не го чувствах непрекъснато, а само в определени моменти - предимно вечер, легнала.
Постепенно започнах да го усещам в определени часове на деня, например, риташе всеки ден между 14 и 15 часа и вечер.

С напредването на бременността ще го усещаш все по-често и по-силно.
Желая ти лека бременност!

# 2
  • Мнения: 3 634
Риташе ме непрестанно по всяко време на деня и нощта. Ако 15 мин коремът ми не скачаше мислех, че нещо му има. Сега е кротко и спокойно бебе, но само ако съм на един ритник разстояние. Периодично проверява дали спазвам дистанцията.  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 825
Риташе ме непрестанно по всяко време на деня и нощта. Ако 15 мин коремът ми не скачаше мислех, че нещо му има. Сега е кротко и спокойно бебе, но само ако съм на един ритник разстояние. Периодично проверява дали спазвам дистанцията.  Laughing

Много хубаво казано Simple Smile точно същото беше и е при мене Simple Smile

С напредването на бремеността ще го усещаш все повече Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Ох аз пък имам проблем със усещането на бебчо.На видеозона като го погледнем се вижда че шава и че е добре Simple SmileНо като шава аз не го усещам или поне си мисля че не го усещам...Понякога усещам едно като пулс но не съм сигурна дали е то  Embarassed

# 5
  • Мнения: 164
аз го усещах предимно когато бях легнала-казаха ми,че всъщност бебчо рита когато му станело тясно-незнам,но със сигурност при всеки е различно
Ох аз пък имам проблем със усещането на бебчо.На видеозона като го погледнем се вижда че шава и че е добре Simple SmileНо като шава аз не го усещам или поне си мисля че не го усещам...Понякога усещам едно като пулс но не съм сигурна дали е то  Embarassed

няма страшно-не всички бебета са толкова шавливи-имай доверие на лекаря си(ако имаше проблем той щеше да види на видеозона) Peace

# 6
  • Мнения: 452
а от кой месец почнахте да усещате тия движения ? Че аз сега почвам четрътия и съм нетърпелива да ме ритка ?

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Риташе когато си иска - по някога дълго, друг път беше по-мързеливо...

# 8
  • Мнения: 9 814
Започна с ритниците още в началото на 16 г.с., отначало леко, все едно някой те гъделичка. Но в последствие започна доста здрави шутове Laughing. По принцип казват, че през последния месец на бременността движенията намаляват. Но в средата на 9-ия месец малката застана напречно за два дни, заради което постъпих в болница, готвеха ме за секцио. Е, явно се усети навреме, защото отново застана с главата надолу и се роди нормално.

# 9
  • Мнения: 2 897
Много ме риташе, особено нощем. Все не се беше наместил както трябва, все си търсеше по-удобно местенце... Laughing
И сега е като торпедо Grinning

# 10
  • Мнения: 1 103
И ние бяхме активни  preggo

# 11
  • Мнения: 239
Риташе ме непрестанно по всяко време на деня и нощта. Ако 15 мин коремът ми не скачаше мислех, че нещо му има. Сега е кротко и спокойно бебе, но само ако съм на един ритник разстояние. Периодично проверява дали спазвам дистанцията.  Laughing

Много хубаво казано Simple Smile точно същото беше и е при мене Simple Smile

И при мен беше така, шегувахме се със съпруга ми, че ще стане явно или футболист или боксьор  Joy За него си бях една боксова круша, та и до ден днешен така, с разликата, че вече шутовете му започнаха да болят  Laughing Просто няма спиране, адски активно дете, в корема ми си беше същото. Иначе май в 5-ия месец започнах да го усещам.

# 12
  • Мнения: 1 671
Първото дете ме риташе на 2 дни веднъж. Умирах от страх, че нещо му се е случило и правех какво ли не и се молех да ме ритне.
Малката не спираше да рита от 16-17 г.с. Целият ми корем подскачаше и получавах много контракции. И сега не е много мирна  Mr. Green.

# 13
  • Мнения: 165
 И моят бебок риташе много, радвай се, значи всичко е наред! По-добре да рита повече, отколкото да не го усещаш.  jumpuu

# 14
  • Мнения: 4 335
И моят Денис много риташе,резултата накрая беше напре4но разположен с увита пьпна врьв ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт