Емоционалното ..... или рационалното ?

  • 2 207
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

На кое залагате при избора :

Опции:

  • Мнения: 1 212
Имам един въпрос .
Поводът .... банята ми която плаче за ремонт  Cry
Преди близо 2 г правихме частичен такъв, но до банята така и така не се стигна .
Тогава мислех ... ей го на догодина 100% ЩЕ БЪДЕ  Peace
Е, да ..ама не  Naughty
После  си спомних всичкото изтекло време от тогава насам .... пътувахме, емоции, спомени  - не сме се лишавали от нищо почти .
Замислих се , не съжалявам  Peace
Както и да е материално осигурен човек, законът за ограничеността на ресурсите и избора на благата важи в пълна сила и днес  Grinning Peace
Та така ... стигнах до извода , че вероятно сме заложили на емоциите, вместо на здравия разум, на рационалното ...
Това , разбира се е просто пример .... за да ме разберете по-лесно, едва ли всички имат баня за оправяне  Wink
Въпросът ми е ако трябва да избирате на кое залагате  вие ?
Какви хора пишем тук  Wink
 

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 22:17 от Magesta

# 1
  • Мнения: 1 008
След като създадох семейство залагам на рационалното.
Но преди това.... както се пееше в една песен:
"...колко БМВта изпих по тия кръчми..."

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Емоцията ме тресе яко по принцип.
Зависи за какво става въпрос, все пак - тъй като обичам удобствата и лукса, ако е за нещо такова, каквото описваш, едва ли ще го отлагам много във времето.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Винаги избирам емоцията.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз ще изпия бмв-тата. Хич не ме вълнува банята, ако мога за нейна сметка да изкарам добре и да си почина някъде...
Изобщо рационалното се разделя на наложително и глезотия при мен Crazy.
Моментите са важни, ако утре се отида едва ли хубавата баня ще остане в спомените на мъжа и детето...

# 5
  • Мнения: 4 447
Ремонта на жилището винаги можеш да си го направиш.
Спомените от чудесната почивка са веднъж.

# 6
  • Мнения: 824
Първо бих си направила банята и тогава бих се отдала на удоволствията.
Всъщност за мен първото  удоволствие за деня е събуждащата струя на душът.

Не разбирам хората,които живея в бърлоги,а навън са лъскави и първокласни.
ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 448
Ами аз съм си емоция по принцип, но общо взето изпитването на приятни емоции не ми е коствало толкова много пари, в смисъл, че най-ценното е било да съм с готини и любими мои хора , а не толкова къде и какво ще се пие /така, че не съм изпила много BMW-та  Wink/. И втози смисъл нямам конфликт между едното и другото.
Р.Р. И на мен банята ми плаче за ремонт, ама не е защото съм изхарчила парите за ремонт за друго, ами защото не са ми стигнали.  Sad

# 8
  • Мнения: 620
На моменти съм....като прилива и отлива. Crazy
Но пък съм убедена,че при ремонтите временното много често остава постоянно Confused

# 9
  • Мнения: 824
Но пък съм убедена,че при ремонтите временното много често остава постоянно Confused

И аз съм убедена в това.

# 10
  • Мнения: 4 965
Опитвам се да търся баланс, но по-чето емоцията надделява.

# 11
  • Мнения: 1 447
 И преди и след брака винаги съм избирала емоцията и до сега не съм съжалявала
дано и за напред не съжалявам

# 12
  • Мнения: 1 008
Имах един приятел- супер голям прахосник. Наистина парите ги правеше прах.
Веднъж му казвам "Спри се бе човек, верно хубаво живееш, но нали трябва да има и нещо "настрана"!"
А той ми отговаря:
"добре де представяш ли си сега, купувам супер тузарска къща, давам маса пари за дизайнерски мебели и някоя вечер, докато примерно съм в киното и гледам филм, става един пожар и изпепелявя всичко. Докато спомените...Споменът никой не може да ми го вземе!"

# 13
  • Мнения: 2 448
.Споменът никой не може да ми го вземе!"
Спомените са хубаво нещо,но ми се иска един ден да не оставя на детето си само споменът за себе си. Дали ще успея, не знам.

# 14
  • Мнения: 1 242
...Споменът никой не може да ми го вземе!"

А за Алцхаймер чувал ли е? Mr. Green
Наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт