Dermatix гел и кърмене

  • 1 075
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Моля за съвет!
Вчера бях на контролен преглед след раждането и гинеколожката ми изписа Dermatix гел за заличаване на белега от секциото. Гела е скъп-струва 74,40лв.тубичката, иначе бил много добър. Някой ползвал ли го е? Имате ли отзиви и най-вече може ли по някакъв начин да навреди на бебето при кърмене?
Ще съм много благодарна на всички, които ми отговорят.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Като състав не би трябвало да пречи на кърменето - силиконов гел е и доколкото виждам от оскъдната инфо по въпроса, не прониква в кръвообращението, т.е. няма как да стигне до детето въобще.

# 2
  • Мнения: 1 896
Да, съвместим е с кърменето, както вече е писала Хедра. Гинекологът ми го беше споменал след първото секцио и каза че се говорят невероятни суперлативи за него, че напълно изличавал белега. Но каза също, че той лично не вярва на всичко това 100%. А аз пък не го пробвах заради високата цена и защото не съм сигурна че искам напълно да ми изчезне всеки белег от раждането.  Grinning

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм го ползвала-белегът си зараства и заличава от самосебе си,но щом ти го е изписал гинеколог сигурно няма проблем да го ползваш  Peace

# 4
  • Мнения: 700
Ползваме го за синът ни,откакто навърши годинка,заради белег от изгаряне-опари се на печката.Безвреден е.Но май е доста прехвален.Вече 4 месеца го ползваме,белегът е доста заличен,но не на 100%,а е доста по-безобиден от този,който остава след секцио.Но пък ползвай го,по-бързо ще се заличат следите с него.Доста е икономичен,ще го ползваш поне половин година,за която определено ще има ефект.

# 5
  • Мнения: 511
Аз го използвах и си кърмех без проблем.Чудеса не очаквай,трябва си време за заличаването на белега,а и зависи от кожата,шева и т.н..Моят не е изчезнал,но определено е променен-избледнял ,"събрал се е", но не съм сигурна,че е от Дерматикса. newsm78Иначе стриктно си измазах две тубички.

# 6
  • Мнения: 153
Много ви благодаря за отговорите. Ще започна да се мажа. Ако има резултат ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт