Възпалена пъпка при варицела...

  • 5 459
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Дъщеря ми е с варицела, кара я относително леко, май най-тежко й е, че не може да излиза....
Но една пъпка, всъщност първата, която не приличаше изобщо на варицела претърпя трансформации - първо беше като малко твърдо топченце, зачервено (може би защото я видях по време на къпане), после червенината изчезна. На другата вечер обаче изобщо не изглеждаше така - бяла, разлята в неправилна кръгла форма, с тъмно червена точка посредата. Тази вечер изглеждаше почти така, само че леко потъмняла и цялото място е подуто и твърдо под пъпката.
Това нямаше да ме притеснява толкова, ако не беше мястото на което е - голямата срамна устна. Просто твърде близо е...
На личната не мога да разчитам - тя не иска да дойде, а аз не искам да я водя - все пак е заразна и не смятам за нужно да заразяваме потенциално други деца. Освен това дори да отидем, силно се съмнявам в компетентността й (ще я сменяме юни).
Та след дългия ферман около една пъпка да попитам: Към кого да се обърна? Кожен лекар? И изобщо ще се радвам на всякакви съвети.  Hug

# 1
  • Мнения: 1 942
За кожен сте като начало. Ако той отхвърли вероятността да е от варицелата ще ви насочи за където трябва.  Peace Пиши какво е станало с детенце!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 179
Спокойно, пъпката е тръгнала да зараства - така ще стане с всички избили пъпки впоследствие.

# 3
  • Мнения: 224
Когато стане въпрос за пъпчици при малко дете и то по срамната устна направо ме обливат горещи вълни.Ние до скоро се борихме с гъбички във вид на пъпки точно в тази област,върху устничките и гънчиците.Та затова те съветвам шарката си е шарка,но щом тази пъпка е по различна направи консултация с лекар.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
Може би кожен. btw 1вата варицелина пъпка на Дияна е точно като малко уплътнено топче. Не й пречи, намира се под дясната гърда. Като порасне още малко, и ако се притеснява, ще я заведа на хирург.
направи консултация с кожен или хирург.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 631
И при моя син първите 2 варицелни пъпки бяха такива, само че на гърба. Мисля, че е от варицелата, но я заведи все пак на кожен. Ние само със съвет и успокоение можем да ти помогнем. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт