Голяма каша я забърках, ами сега?

  • 3 606
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте мами,

Моята бебка е на 6 месеца и днес ни дадоха диагноза от разстояние( ние живеем в чужбина, и бг дерматолог видя снимки) -Атомичен дерматит. Цяла нощ седя и чета всички теми във форума за АД и осъзнах че съм направила голяма грешка.
Моето бебе до 5 месец беше на кърма и през тези месеци 2 пъти се обрина по начина по който описват за АД ( ситни червени пъпчици,които се срастват в голямо ярко червено петно с много напукана суха кожа със люспи от горе). След спирането на кърмата започнах да давам АМ " Аптамил". Дойде време за захранването и аз изобщо не се замислих, че трябва да внимавам какво и давам и набързо за около 3 седмици опитахме от всички зеленчуци дето се предлагат на пюре от Хип. Даже от преди 2 дни и дадох местно пюре да пробва и 1/4 жълтък. Поредния обрив дето го има сега е от 2 седмици и този път не минава толкоз лесно както предишните. Преди обривите ги третирах с Мустела лосиона, но този път е по - упорит и доста се разрасна и адски я сърби.
В повечето статии, които прочетох тази нощ пише че АД е вид алергия, а аз преди си мислех че е просто вид много чувствителна и суха кожа, и не обърнах внимание много на захранването. И сега как да разбера от какво е? Забравих да кажа че и вече сме опитали и кашите(бананова и смесен плод) и също плодовите пюрета и сокове.
Как да разбера да ли е от храната този път? Мисля си да не е АБКМ, щото тя обривите ги имаше и докато я кърмех, но пък други признаци за АБКМ няма? Какво да правя? Дерматолога е изписала на свекито някакъв лосион и сироп за пиене,но още не им знам имената( утре по самолета ще ги прати) и  ще знам. Сигурно се питате защо не  споменавам за докторите тук, ами то аз знам от четене само, повече от тях. Първия обрив,когато се появи ни преписаха обикновен лосион, разбира се не помогна,а втория път пак лосион обикновен,но да сме пробвали друг вид,могло и да помогне,а за направление за дерматолог хич дума да не става.

Май доста се поувлякох,но искам с точност да обясня,за да мога да получа по точни отговори, че обикновено от много различни мнения нацяло се обърквам. newsm78, Thinking



# 1
  • Мнения: 362
 Доста неща си дала да опита за 1 месец.Освен да спреш всико и да я оставиш на мляко,да изчакаш да се възстанови кожата и да започнеш отново бавно да захранваш и да следиш за реакции.Когато моя Явор беше на 6 месеца също получи обрив на бузата да ти кажа и досега не съм установила от какво е точно,третирах с мазило изписано от дерматолог,кожата се изчисти,сега се появява понякога,но бързо изчезва.като цяло бъди по внимателна със нещата които й предлагаш да хапва.Аз все още не давам жълтък,риба за да не провокирам отново обриви.
  успех  Hug

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сигурно се питате защо не  споменавам за докторите тук, ами то аз знам от четене само, повече от тях. Първия обрив,когато се появи ни преписаха обикновен лосион, разбира се не помогна,а втория път пак лосион обикновен,но да сме пробвали друг вид,могло и да помогне,а за направление за дерматолог хич дума да не става.

 Не питам, защото идеално знам каква е отвратителната английска здравна система Twisted EvilМоят син също беше с атопичен дерматит(добре, че тогава бяхме в БГ).Но лекарката не ми е споменавала, че е от храна ThinkingНе е налагала и никакви ограничения, или диети относно храните.

 При Александър АД се изразяваше в аленочервени петна(като ожулвания).Педиатърката изписа Елоком, мехлем който е страхотен, но повече от три пъти не се маже с него.Мина му, след време пак се показа малко.Отново го намазахме и тотално изчезна.

 Ти наистина си въвела супер скоростно храните на детето.Като захранваш, недай да въвеждаш повече от две неща седмично.

 Не знам, би ме било страх да лекувам детето си черз диагноза от разстояние.Но още по-ме е страх да го лекува английски лекар.Т.е. хелтвизиторката, или джипито, които се правят на специалисти по всичко.Трябва си специалист, но чаканете е с месеци там ConfusedУспех и дано се оправи детето!

# 3
  • Мнения: 362
 и нашето мазило беше на базата на Елоком но смесено с някаква емулсия за да не е чист кортикостероид

# 4
  • Мнения: 200
Много бързо си захранила,най добре спри всичко и почни отначало,но постепенно - един вид зеленчук - около5-6дена ,полсе друг и т.н

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Даа, голяма каша. Спри захранването и давай само АМ, аз бих давала 1 месец, но и другите да кажат. След това постепенно започвай да захранваш наново. След всяка "нова" храна изчаквай най-малко 3 дни до 1 седчица, това защото вече сте си имали проблеми, и следи за реакции. Ако има реакция, спираш, изчакваш няколко дни и даваш друг зеленчук/плод. Започни от морков и картоф.
Успех и дано се изчисти малкото дребосъче.
Ако се притесняваш питай, затова сме тук.

# 6
  • Мнения: 623
....Спри захранването и давай само АМ, аз бих давала 1 месец, но и другите да кажат. След това постепенно започвай да захранваш наново. След всяка "нова" храна изчаквай най-малко 3 дни до 1 седчица, това защото вече сте си имали проблеми, и следи за реакции. Ако има реакция, спираш, изчакваш няколко дни и даваш друг зеленчук/плод. Започни от морков и картоф.
Успех и дано се изчисти малкото дребосъче.
Ако се притесняваш питай, затова сме тук.
На същото мнение съм.Бих спряла,докато се изчисти обрива и на спокойна кожа,постепенно и бавно отново всеки продукт.
Елоком е с кортикостероиди, знам че при АД трябва внимателно да се подходи със стероидните лекарства,даже някои лекари съветват да не се употребяват.

# 7
  • Мнения: 502
и аз бих спряла захранването. и ние бяхме с атопичен дарматит от новородено- дъщеря ми беше на около 20 дена и доста работи ми изисаха, и при няколко лекаря ходихме. аз по принцип бях много предпазлива със захранването, ходихме и при педиатър гастроентеролог за схемата за захранването. моя съвет е ако може твои роднини в бг да посетят такъв лекар- педиатър гастроенетолог и да обяснят проблема. може и от разстояние да ти дадат съвти, но по-добре специалист да си каже мнението.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Даа, голяма каша. Спри захранването и давай само АМ, аз бих давала 1 месец, но и другите да кажат. След това постепенно започвай да захранваш наново. След всяка "нова" храна изчаквай най-малко 3 дни до 1 седчица, това защото вече сте си имали проблеми, и следи за реакции. Ако има реакция, спираш, изчакваш няколко дни и даваш друг зеленчук/плод. Започни от морков и картоф.
Успех и дано се изчисти малкото дребосъче.
Ако се притесняваш питай, затова сме тук.
напълно съм съгласна  Peace

# 9
  • Мнения: 84
Elokom е за бебета и е много подходящ за случая. може само с 1 намазване да изчезне обрива. Спокойно можеш да пробваш с него, но и с храната МНОГО трябва да се внимава - цитруси, ягоди, горски плодове, грах(бобови изобщо), риба - всичко това в различна степен АЛЕРГИЗИРА - не ги давай до 1 година. С жълтъка също не прекалявай.

# 10
  • Мнения: 51
Купихме билети за Бг за 10 май. Да ли да не изчакам за спирането на пюретата и като си отидем първо да и направят тест за алергии и ако има то тогава да започвам захранването на ново? newsm78

# 11
  • Мнения: 332
ние сме с диагноза АД и вси4ки ме съветват да не правимникакви тестове преди 3-тата година.На диета сме,незнам дали е от нея,но имаме голям напредък Peace

# 12
  • Мнения: 51
Ако всеки един зеленчук или плод се дават савсем по отделно,то защо тогава продават пюрета с минимум 2 продукта вътре и то специално предназначени за захранване. И други майки почват като мен с картоф, морков и после минават на готовите пюрета, то иначе щяха да ги продават по отделно.
 В повечето случаи майки с голям опит споделят че Ад не е алергия към вид храна. Представете си, че почна от начало захранването и например съм стигнала до грах и малката се обрине, аз цял живот ще си мисля че има реакция кам граха,а то може да не е въобще от храната newsm78. За това си мисля че първо един тест да и направя и тогава да започвам от начало. newsm78

# 13
  • Мнения: 332
Ако всеки един зеленчук или плод се дават савсем по отделно,то защо тогава продават пюрета с минимум 2 продукта вътре и то специално предназначени за захранване. И други майки почват като мен с картоф, морков и после минават на готовите пюрета, то иначе щяха да ги продават по отделно.
 В повечето случаи майки с голям опит споделят че Ад не е алергия към вид храна. Представете си, че почна от начало захранването и например съм стигнала до грах и малката се обрине, аз цял живот ще си мисля че има реакция кам граха,а то може да не е въобще от храната newsm78. За това си мисля че първо един тест да и направя и тогава да започвам от начало. newsm78
не са показателни тестовете-в пове4ето слу4аи показват алергия към вси4ко-това съм 4увала още веднъж да кажа.
Колкото до пюретата-ами аз вси4ко си приготвям вкъщи,а плодовите има на Хип само с по 1 плод.
Дали е на алерги4на основа или не е-и аз наистина незнам.Може и с времето да имаме подобрения,но наистина бяхме тежък слу4аи,а сега сме на 8мес и половина и да не викам дявола,но сме добре,захранваме се засега успешно и 4акаме напълното му из4езване Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Няма смисъл от тестове, както са казали момичетата, те не отчитат правилно. След 3-тата  годинка може.
 Мисля, че си мнооого шашната в момента, и се колебаеш много, какво да направиш. Съдя по последния ти пост. Предлагам ти да даваш само мляко и да оставиш организма да влезе в релси и да се поизчисти. Дали АД е провокирано от захранването или не, не знам, но мисля, че трябва да оставиш стомахчето малко на спокойствие. Ако при следващото захранване направи реакция от някой зеленчук например, спираш го и го предлагаш отново след 2-3 месеца. Колко млечни хранения имате на ден? И кога даваш пюрета?
Когато захранвах Ани, правих всички пюрета вкъщи. Купувах само пюрета с продукти, които не мога да си набавя. Давах смесени, след като предварително е яла поне единият продукт в тях. И ако направеше реакция знаех, от кой е.

Общи условия

Активация на акаунт