Бременност и Великден???????

  • 2 530
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Майчета,бременна съм 20 седмица и сега една позната ми каза,че бременни не ходели на църква и не боядисвали яйца.Споделете вие каква информация имате и дали не е поредната бабина деветина!

# 1
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Това е пълна глупост, от къде ги чуват и измислят просто се чудя  ooooh!
Питай я да ти обясни защо?

Ходих много пъти на църква, на Великден пак мисля да ходя, а яйца със сигурност ще боядисвам. Crossing Arms Grinning Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 897
Суеверие е.  Peace
Аз боядисвах бременна яйца в четвъртъка преди Великден, а в събота родих едно прекрасно здраво бебе. Между другото имах много бързо и леко раждане.

# 3
  • Мнения: 2 090
Тъкмо писах в другата ти тема-можеш да погледнеш тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282329.0 Peace Hug
И както ще видиш там,аз единствена от отговорилите не съм боядисвала Crazy,при следваща бременност не бих се спряла обаче Hug

# 4
  • Мнения: 7 201
Това е пълна глупост, от къде ги чуват и измислят просто се чудя  ooooh!
Питай я да ти обясни защо?
yes Не вярвам на такива суеверия!

# 5
  • Мнения: 1 671
Явно по Великден се възраждат всички бабини деветини!
Боята за яйца е безвредна и спокойно можеш да си боядисаш яйца!
На църква не се ходи след раждането докато не се чете чиста молитва на 40 ден. Въпреки това мен отчето ме благослови още десетина дни след раждането  Wink. Като бременна си ходих колкото исках на църква.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 897
Няма такова нещо  Naughty ! Единственото, което знам със сигурност, че не се прави според Християнската религия е, че 40 дни след раждането майката няма право да посещава църква. На 40-тия ден тя с бебето отиват там да им се прочете т.нар. Чиста (пречистваща) молитва и тогава тя може вече да ходи на църква. Канонът е свързан с първородния грях и няма нищо общо с кръщавката на бебето впоследствие. А за Великден няма ограничения като си бременна!
Боядисвай смело яйчицата и си изкарай един много хубав празник в неделя  Hug !

# 7
  • София
  • Мнения: 1 522
Цитат
Това е пълна глупост, от къде ги чуват и измислят просто се чудя. 
Питай я да ти обясни защо?

Ходих на църква на Великден и яйца боядисвах миналата година докато бях бременна.


# 8
  • Мнения: 9 973
с тумбака бях първа и на яйцата и на църква

# 9
  • Мнения: 8 999
Не може да си бременна по време на Страстната седмица, това е абсолютно забрането от канона, а ако тръгнеш да раждаш на Разпети Петък, ще се наложи да се въздържиш до съботата.
Дрън, дрън - това са абсолютни тъпотии. Ако наистина има нещо вярно в това, че изобщо някой/църквата  забранява бременни жени да боядисват яйца и да влизат в храма, то бих го определила като поредния опит на религията да навре жената в миша дупка и да я постави в подчинение на мъжкия свят, под предлог, че за разлика от мъжа, тя имала периоди, в които не е чиста.
С радост нарушавам подобни поверия.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 

 Правилно ти е казала познатата ти, не ги слушай тук девойките!

 Освен това в момента в който си направиш теста трябва да се затвориш в инкубатор.9 месеца никакво мърдане от там Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 4 897
Освен това в момента в който си направиш теста трябва да се затвориш в инкубатор.9 месеца никакво мърдане от там Naughty

 Joy Joy Joy Така е, така е!!!  Crazy
Билянка, страшна си  Hug !

# 12
  • Мнения: 1 428
Това са пълни глупости.Миналата година като бях бремена боядисвах яйца.Сега имам едно красиво и здраво бебе  newsm44               

# 13
  • Мнения: 9 814
И аз боядисвах яйца за Великден. Едва сега след три години тук във форума чета за такива суеверия.

# 14
  • Мнения: 6 441
Миналата година боядисвах яйца с огромно коремче.Пак със същото ходих на църкава,но свещеникът май нищо не ми каза  Thinking Пусна си ме човекът  Laughing След 5 дни си имах страхотно бебче  Hug

Общи условия

Активация на акаунт