Не иска да се вози ... само да го нося

  • 1 054
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Какво да правя? Синът ми (1г.1м) бе много кротко дете на разходките ... до скоро. От две седмици е ужас всяко излизане - започва да става от количката/колелото/столче за кола и да се вози прав, аз с една ръка бутам, с другата го държа да не падне, а ако нося и някакъв багаж той е "в зъбите ми". Принуждавам се да го гушна, за да мога да напазарувам или да стигнем там, закъдето съм тръгнала. Ама ми тежи .... нали си е шишко. Като му сложа колана в количката се започва едно пищене, хората наколо ме гледат обвиняващо, а аз примерно пея песничка или пробвам с всички "виж кучето", "я виж гълъбчето" и т.н. начини да му отлека вниманието. Не е въпроса да ходи сам - пускам го, той прикляква и вдига ръце да го гушна, а просто явно по-добре вижда света от ръцете ми, да ама аз вече не издържам. Напоследък е изживяване дори обикновеното пазаруване, камо ли нещо по-сериозно като вършене на работа. Отказах се от колата, защото ще стане нещо сериозно - той си откопчава сам коланите и тръгва да шета отзад по седалките. Дайте съвет, моля ви - предстои пазаруване за празници, а аз вече не си усещам ръцете

# 1
  • Мнения: 3 634
а просто явно по-добре вижда света от ръцете ми

Това е единственото поне за мен логично обяснение.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
освен да пробваш със слинг или кенгуру за големи на кръста което се носи....
или ходете за ръчичка...

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
И ние имаме проблем с носенето - постоянно иска да го нося, пък вече наистина е голям и тежи. Странното е, че като беше бебе въобще не обичаше да го държат на ръце, все искаше да си лежи, сега ни го връща. Иначе в количка засега се вози, но в момента, в който спре - протяга ръце да го гушкам.
Пазаруването си е приключение и при нас. Или трябва да го нося, или го слагам да седне  направо в количката при покупките и ровейки в тях си отвлича вниманието.
Решение засега не намирам, но и не насилвам нещата, мисля, че ще премине и този период.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Сигурно е период някакъв, на тая възраст се бунтуват доста, и ние бяхме така малко след годинката. След време може би ще се успокоят нещата и ще му дойде друго наум.  Wink
Търпение и разбиране. Wink

# 5
  • Мнения: X
Да не те отчайвам, но голямата ми отказа количката точно на тая почтена възраст и от тогава пеш - после имаше един период в колело триколка, седеше си доволно, явно я хващаше мързела, но количка след година и два месеца не сме ползвали, така завиждах на майките с деца на по 2г. в количка. Та това е.

# 6
  • Мнения: 4 753
Брат ми беше същото магаре.... Просто не знам какво да те посъветвам, явно обича допира с теб и го мързи да ходи... Ще питам майка ми как се е справила с брат ми навремето...

# 7
  • Мнения: 1 367
Моят син имаше един такъв кратък период,когато беше много малък.Искаше да го нося и да бутам количката едновременно.Ми...не стана по неговата.  Naughty Аз съм малко спъната  Laughing ,не  мога да рискувам да го изпусна някъде.Така че поплака един-два-три пъти навън и оттогава проблем не е имало.Само да отбележа-как да е не го оставям да плаче,да не кажа никак,но тогава се наложи,заради собствената му безопасност.Та така реших аз проблема,не смея да давам съвети.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Пазарувай, когато тати е в къщи да го пази. Обясни на детето, че ако не се вози в количката, няма изобщо да излиза. И го прибирай обратно, щом почне да прави подобни номера.

# 9
  • Мнения: 1 428
Пробвай с кенгуро.

# 10
  • Мнения: 2 131
Не върши ли работа, ако му даваш солета или бисквита?! Аз така залъгвам Алекс, макар по принцип да съм против подобно "тъпкане" межгду храненията. Макар, че то е относително, де. Една част от солетите са или в количката или извън нея.  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 978
Спокойно, и ние имахмее такъв период преди 4 месеца ще отмине. Идеята за солетки и бисквитки при нас действа.

# 12
  • Мнения: 686
Ами дано отмине този период,защото просто не искам да съм на твое място.Малкия е 7 кг и като го сложа в кенгуруто след 5 мин. ми идва да се сгромулясам от тежеста му.

Пробвай да му сложиш играчки в количката,солети,мека книжка,знам ли да се занимава нещо.

# 13
  • Мнения: 200
И ние сме така.Онзи ден минах Кирков и в двете посоки с дете на ръце.Ще следя темата.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  При нас ситуацията е абсотно същата.Слагам му коланите,за да не се изправя.И да ме гледат обвинително 13 кг,са си голямо предизвикателство.Иначе и аз се опитвам да го разсейвам с "виж кучето","птичето" и други животинки,но не минава номера.Закопчавам коланите и му обяснявам ,че не мога да го нося,нито да се изправя.Повечето пъти помрънква за кратко и се примирява.Имало е разбира се и случаи когато сме се прибирали със страхотен рев.
  Веднъж го сложих в една количка за пазаруване(но не тези в супермаркетите,а имам една малка,с която ходя на пазар) и направихме обиколка на апартамента.Много му хареса.Мисля за лятото да му купя триколка,дано му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт