яде добре,но не наддава добре

  • 1 131
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
здравейте,моят син е на 5 месеца и яде по 160 гр.мляко,пюре и каша без значение.храни се по 5 пъти на ден а днес бяхме на консултация и се оказа,че е наддал едва 370 гр.за цял месец а трябва да е 600гр.верно че е мн жилав и не се спира на едно място но той си хапва доста....незнам на някой случвало ли му се е?

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:53 от darinachristova

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не се притеснявай, нормално е да е така, след като не се спира на едно място. И сина ми не наддава много, а си хапва. Важното е да се чувства добре и да е жизнено  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Нямаш абсолютно никакви поводи за тревога и притеснения  Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
нормално е.Ако наддават по кило,ще станат на топка Crazy

# 4
  • Мнения: 3 634
Ние за 2м не си увеличихме теглото нито грам, а увеличхме храната на 2 пъти. Педито е спокойна, но аз се тревожа.  Thinking

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма място за тревога  Peace

# 6
  • Мнения: 554
И аз се притесних след днешната консултация, но педи каза  да не се притеснявам. За 3 седмици е наддала само 10 гр. и аз останах като втрештена, защото всеки месец до сега качваше по 750 гр., а изведнъж нищо, а и на 9 месеца тежи 9340кг., което е добре. Причината при нас е, че вече се движи много с паяка, което го нямаше предните месеци и е много по подвижна, което води до изразходване на енергия. Педи каза, че е пухкава и след като се храни добре няма място за притеснение.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И ние бяхме вчера на консултация и се оказа, че бебка е наддала само 300 гр. И тя яде пюрета, каши и АМ по 160-170 мл, и е на 5 хранения. Педи каза че е малко, но ........ аз не мисля. Освен това може и млякото вече да не им е достатъчно, нали трябва да минаваме на 2-ка вече. Предполагам и това е от значение  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 062
Изобщо не се притеснявай, моето бебе пък този месец реши, че няма да расте на височина  Grinning. Не мисля, че имаш повод да се тревожиш. А това какво трябва изобщо не е критерий, защото децата са различни знаеш добре. Моето дете е на 9 месеца и тежи 8.180 кг., а на приятелка на същата възраст тежи над 9.500кг. И двете деца са здрави и се развиват напълно нормално, но са различни. А тези препоръки - "трябва да наддава толкова...", "трябва да тежи толкова...", трябва да прави това....", трябва да е дълго детето толкова...." - изобщо да не те шашкат  Hug. Гледай по детето - ако е жизнено, усмихнато и весело значи нямаш никакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 1 428
Щом детето е добре няма защо да се притесняваш.А и защо трябва да нададе 600 гр  newsm78

# 10
  • Мнения: 472
благодаря ви много-успокоих се.да той е едно мн усмихнато и весело детенце.няма да се шашкам.Simple Smile

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз мисля че няма за какво да се тревожиш.

# 12
  • Мнения: 408
Не се притеснявай!Ние един месец наддаваме на кг и един на см,или не е качил изобщо но е пораснал поне 3см или не е пораснал но е качил поне 300гр.Наща лекарка не определя дали е здраво детето по кг ,не му се притеснявай в тази възраст може и да сваля или хич да не качва щом се движи много.Радвай се че папка много ,сега има нужда за да има какво да изразходва!

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и при нас е така с наддаването 400гр а ядем по 160-180 АМ  и 150 пюрета плодово зеленчуково, а сега включваме и каши и кисели, да видим как ще е, иначе пък е жизнена и спокойна за това мн мн не се притеснявам, важното е педи каза че е здрава и наддава макар и по-малко  Wink

# 14
  • Мнения: 1 447

 Явно всяко дете различно качва.Маят син този месец е качил 100гр. и е пораснал само полувин см,а досега винаги е растял с по 4 см педито каза да не се притеснявам дано да е така.

Общи условия

Активация на акаунт