За пресните плодове???

  • 2 187
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здраейте момичета,
Вебка е вече на 8 месеца, но още не съм й давала никакви пресни плодове. Бихте ли ме насочили кога и с какви плодове да започна?
Благодаря ви! Simple Smile

П.П. тези дни й дадох за пръв път сокче на Хип, но не знам дали този сок се води преработена храна или не

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз засега от пресните плодове давам само банани, а от пюретата на Хип - ябълка и круша. Друго не давам, защото сина ми е с АД и внимавам. Сок след годинката  Peace

# 2
  • Мнения: 195
аз давам доста отдавна-около 7-я месец. Ядем ябълки, круши, банан, грозде, манго, авокадо, пъпеш. Всичко подходящо за тази възраст. Сокове не пием-само вода.

# 3
  • Мнения: 27 524
Пресни плодове може след 6 навършени месеца  Peace
Подходящи са: ябълка, банан, круша, манго, папая, грозде, пъпеш и авокадо.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 973
аз като пасирам не ще да яде-пищи и реве Sad

# 5
  • Мнения: 2 908
Аз започнах да давам на 6 месеца-сезонни плодове,сега е пролет,идват хубави плодове-череши давах миналата пролет,има ябълки,после ще има сливи,грозде,банани има целогодишно,круши,пъпеш,диня.

# 6
  • Мнения: 3 634
Като казвате пресни, сурови ли имате предвид?

# 7
  • София
  • Мнения: 15 216
Да.
Пресни=сурови.

# 8
  • Мнения: 1 006
След шестия месец започнах да му давам пресни- банани,ябълки,круши.

# 9
  • Мнения: 1 449

8 м. е чудесна възраст за въвеждане на сурови плодове. Това са препоръките в доста схеми на захранване.

Първите пресни плодове трябва да бъдат нискокиселинни и слабоалергизиращи:
- ябълка (сладка)
- круша (сладка, не много твърда)
- грозде (обелени зърна)
- банан (да не се прекалява с количеството, съдържа хистамин)
- авокадо (съдържа много мазнини, зависи кога и как се предлага)

Може също, с условности:
- череши (тежки за стомахчето поради ципата, фибрите и пектина – може след 10 м., зависи от детенцето)
- манго (полезен, но средноцелулозен плод - може да се отложи за 10 м.)
- пъпеш (участва в кръстосани алергии, най-вече поленови, при фамилна обремененост - след 1 год.)

Важно е пресните плодове да се консумират до 15 мин. след разрязването, пасирането и т.н. – иначе по съдържание на витамини ще се доближат до консервираните.

# 10
  • Мнения: 756
Пресни плодове може след 6 навършени месеца  Peace
Подходящи са: ябълка, банан, круша, манго, папая, грозде, пъпеш и авокадо.  Simple Smile

да това са , но как давате тази ябълка сурова -настъргвате ли я или я обработвате на праа преди това

# 11
  • Мнения: 27 524
но как давате тази ябълка сурова -настъргвате ли я или я обработвате на праа преди това

Пасирана по принцип. Остава малко тричава обаче и синът ми по-късно я прояде. Но който дава сокчета е добра  Peace

# 12
  • Мнения: 195
аз я стържа на дребно.

# 13
  • Мнения: 756
блонди , извинявай за тъпия въпрос , но как е пасираш в суров вид ли- нешо не ми е ясно

# 14
  • Мнения: 27 524
Сурова, да. Така пасирах всички пресни плодове, само дето някои малко се втечняват от това, но не пречи. Ако не са сурови, то вече няма да са пресни плодове  Simple Smile Нарязваш я на парчета, да не са големи и после с пасатора. Става лесно и бързо.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт