свекърва ми развали сватбата!

  • 33 967
  • 403
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Не мога да не се оплача много ми е болно,но станалото станало.
Моята свекърва развали сватбата на първородния си син.Трябваше да се състой на 03.05.2008
На 23.04 след обяд с моя приключихме със всичко около сватбата и много се зарадвахме,но не за дълго.
Искам да кажа че ние живеем с тях(свекаи свеко)и същата вечер отидохме до кумовете и както си седим те звънят по телефона и свека вика като истерична,направо голяма излагация пред кумовете!!!
Тя вика да си тръгваме от там веднага за да говорим!Ние съответно ставаме и се прибираме!!!
Аз си влизам в стаята а моя отива при тях в кухнята и както си оправям документите се отваря вратата със всичка сила и кой да видя свека и започна така ,,Откакто си дошла само раздори затова ела веднага в кухнята!!!Да ви кажа аз изобщо не съм ги обиждала!!!
Така и продължава,,ако не дойдеш в кухнята няма да има сватба защото който държи парите той поръчва музиката,,
И в същото време влиза моя и се нахвърли срещу нея започна да я блъска и да и вика да не се разправя с мен дойде и баща му
който се обърна и ми каза ,,ти не си живяла в семейство и не знаеш как да се държиш,, майка ми е женена разведена!
Тези хора са направо луди аз до сега не съм виждала такива хора!
Искам също да кажа че те ме познават от 11 години и сега установиха че не ме искат една седмица преди сватбата!
Но нали свека вади парите и тя поръчва музиката!

# 1
  • Мнения: 1 849
Съжалявам за това което ти си е случило.
Но ако искаш този мъж да ти е съпруг, направете си малка сватба, дори само подписване, направете нещо щуро с което да я запомните и спрете да живеете при мама и тате. Иначе малко по малко ще ви вгорчат отношенията.
Ние със съпруга ми така постъпихме, платихме си всичко сами, направихме си сватба такава каквато ние си искахме и си беше супер. На роднините не им хареса, нямало алкохол, нямало народна музика ... Какво ми пука това е нашата сватба. През всичките шест години ни е било много трудно да се справяме сами, но отношенията ни са много по-здрави. Препоръчвам ти го! И не им се връзвай на свекърите, прости им и давай напред без да те интересува кой какво мисли и какво е направил!
Успех!

# 2
Много съм горда, ако ми кажат такова нещо, ще си изтегля заем и ще си платя сватбата! А на нея ще кажа, че вече аз поръчвам музиката и ако иска да присъства да се извини подобаващо. Гадно е да си финансово зависим, но в крайна сметка си има граница, вие не сте им подчинени, а роднини, и ще им бъдете най-близките хора, когато останат сами, стари и безпомощни и няма да могат и един хляб да си купят!
Хубава сватба и да оправите търканията без викове! Peace

# 3
  • Мнения: 25 568
Така и не разбрах каква е причината за скандала?  newsm78
Явно свекърите ти са афектирани от нещо и то не е гостуването ви при кумовете, явно са искали да говорят с вас и да изяснят нещата, мъжът ти е отишъл, ти си се фръцнала и не си благоволила да отидеш да разбереш какво става (или знаеше и затова си траеше?)...
Какви раздори се дължат на твоето присъствие и изобщо, като си казала А, кажи и Б, и разкажи смислено цялата история. Пък тогава ще оплюем дружно когото трябва.   Laughing

# 4
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не те нападам, но за 11 години не можахте ли да се отделите с твоичкия и не разбра ли тя що за човек е - та да и повериш сватбата си? Повечето точно така мислят, който плаща - той поръчва музиката и си избиват собствените селски комплекси на гърба на децата си. Но да ти кажа една сватба семейство не прави. Аз си подписах тихо и кротко с моичкия, без роднини и тупурдии, ако се наложи пак така ще постъпя, и то не щото някой не ме е искал примерно. Просто си мисля, че трябва хората сами да си поемат масрафите, за да няма после мерене на п...ки, кой какво е дал, направил и т.н.... А и някак по-комфортно се чувствам когато няма начин някой да ми намила ако реши, че ми е вдигнал сватбата, отгледал децата и ...... Май повечето конфликти са там, където хората не са самостоятелни. Успех, каквато и сватба да направите ще сте щастливи ако се обичате, подкрепяте и далеч от родата  Naughty.

# 5
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
 HugМисля, че каквото и да е имало не е това начинът да се изясняват нещата! Ако се обичате истински изнесете се оттам на квартира и си подпишете с приятели и с твоята майка, ако тя те подкрепя и забравете за свекърите! Ако се нуждаете от заем ,по -добре е да си помогнете с него за квартирата и за самостоятелен живот , отколкото са пищно тържество, за да им натриете носа! Така бих постъпила аз. Hug

# 6
  • Мнения: 641
Как' Сийка е права. В един скандал има две гледни точки.
Ти разказа само половината. А каква е причината ? Все нещо е станало.Все с нещо си предизвикала тези емоции. Нещо си казала, направила.....
Сцената като цяло е грозна, но в кой ли е вината? Ние това не знаем.

И си мисля, щом приятелят ти е на твоя страна ще се справите и без тях.
Излизате на квартира и така се запазва добрия тон.

# 7
  • Мнения: 1 008
Как' Сийка е права. В един скандал има две гледни точки.
Ти разказа само половината. А каква е причината ? Все нещо е станало.Все с нещо си предизвикала тези емоции. Нещо си казала, направила.....
Сцената като цяло е грозна, но в кой ли е вината? Ние това не знаем.


Peace И защо се наехте да правите сватба, когато самите не сте готови да поръчвате музиката?

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
Хубаво е да споделиш, какво е провокирало свекърва ти, за да те нападне така. Защото със сигурност нещо се е случило.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пък ще си позволя да те изкритикувам малко.

Самия факт, че приемаш да живееш под един покрив с тях води до логичния извод, че волю или не, вие всички ставате едно семейство, или домакинство, както повече ти харесва. И факта, че малко или много разчитате на техните финанси, само по себе си означава, че не можеш да се дистанцираш от това, което се случва в този дом. Свекърва ти ви вика, защото има проблем. Ти отказваш дори да я изслушаш, а какво остава за вземеш участие в разрешаването му. Може проблема да е само в нейната глава, и дори и да е така трябва да я изслушаш, и да се опиташ с думи или действия да я успокоиш и убедиш, че проблем няма.

И още нещо, приеми го като благопожелание към предстоящия ти брак -

Съвместният живот преди всичко е философия и компромис   bouquet!

# 10
Не мога да не се оплача много ми е болно,но станалото станало.
Моята свекърва развали сватбата на първородния си син.Трябваше да се състой на 03.05.2008
На 23.04 след обяд с моя приключихме със всичко около сватбата и много се зарадвахме,но не за дълго.
Искам да кажа че ние живеем с тях(свекаи свеко)и същата вечер отидохме до кумовете и както си седим те звънят по телефона и свека вика като истерична,направо голяма излагация пред кумовете!!!
Тя вика да си тръгваме от там веднага за да говорим!Ние съответно ставаме и се прибираме!!!
Аз си влизам в стаята а моя отива при тях в кухнята и както си оправям документите се отваря вратата със всичка сила и кой да видя свека и започна така ,,Откакто си дошла само раздори затова ела веднага в кухнята!!!Да ви кажа аз изобщо не съм ги обиждала!!!
Така и продължава,,ако не дойдеш в кухнята няма да има сватба защото който държи парите той поръчва музиката,,
И в същото време влиза моя и се нахвърли срещу нея започна да я блъска и да и вика да не се разправя с мен дойде и баща му
който се обърна и ми каза ,,ти не си живяла в семейство и не знаеш как да се държиш,, майка ми е женена разведена!
Тези хора са направо луди аз до сега не съм виждала такива хора!
Искам също да кажа че те ме познават от 11 години и сега установиха че не ме искат една седмица преди сватбата!
Но нали свека вади парите и тя поръчва музиката!

Така както си описала нещата изобщо не бих могла да ти повярвам. Това поведение за една жена и супер нереално!
А и не споделяш , каква е точната причина за скандала... дали пък ти не си ги вършила зад гърбовете им .... а и извинявай, но според мен отдавна минаха времената, в които свека и свеко плащат сватбата  Grinning
След като си се съгласила те да плащат ще ги гледаш в очите все пак..
А дали те са лудите си помисли добре...  Whistling или някой друг тегли конците  bowuu

# 11
  • Мнения: 1 150
За мен проблема в случая е, че свекървата няма да плаща, не е и длъжна да го прави  Crazy
Когато живееш в чужда къща трябва да се съобразяваш с домакинята. Ако не си го правила през времето, в което си живяла с тях е нормално и да не си разбрала, ако е имало дрязги.
Щом имате записана дата, можете спокойно да отидете и да подпишете с приятеля ти.
Струва ми се, че има нещо недоизказано в разказа ти  Thinking
Напълно подкрепям мнението на Феритопия

а и извинявай, но според мен отдавна минаха времената, в които свека и свеко плащат сватбата  Grinning
След като си се съгласила те да плащат ще ги гледаш в очите все пак...

И още нещо, не е нужно да обиждаш някого за да има раздори в дома му, поведението също много дразни  Wink

# 12
  • Мнения: 1 897
И защо се наехте да правите сватба, когато самите не сте готови да поръчвате музиката?
И аз това се питам.

# 13
  • Мнения: 460
аз само мога да кажа,че мъж,който не може да зещити семейството си/в случая това си ти/просто не си заслужава да си губиш времето и надеждите!
аз ако съм,може да ми е мн.трудно,но ще сложа една голяма точка!!!
и започвам на чисто! Flutter

# 14
  • Мнения: 2 270
И защо се наехте да правите сватба, когато самите не сте готови да поръчвате музиката?
И аз това се питам.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт