Може ли да е алергия?

  • 572
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, започнах да въвеждам жълтък. Преди 3 дни дадох няколко трошички, нямаше реакция. Вчера (нали се дава през ден) дадох около 1/5 - 1/6 жълтък със зеленчуковото пюре. Тази сутрин забелязах 4 малки червени пъпчици в близост до устата. Възможно ли е това да е алергия? Нищо друго не откривам по тялото. Досега не сме имали алергични реакции, нито с него, нито с дъщеря ми и не знам проявлението им. Не трябва ли да е по-обхватно? Да спирам ли или притесненията ми са излишни? ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 897
Малко си поизбързала с жълтъка, но според мен не става въпрос за алергия. Вероятно пъпчиците се дължат на стичащите се лигички от устата на бебето докато спи.
При алергична реакция пъпчиците би трябвало да са повече на брой и обикновенно са  разпространени по цялото тяло и най-вече по коремчето.

# 2
  • Мнения: 220
Ами, аз действам по предписания на лекарката ни. Rolling Eyes
Иначе ми се струва, че не е алергия, пъпчиците са само четири и около устата, по тялото няма, но са над устата, т.е. там не се стичат лиги. Да продължавам ли захранването? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 15 219
Не е изключено да е реакция към жълтъка.
Племенницата ми също се обриваше от жълтъка. Пъпките не бяха по цялото тяло, а само по лицето. Всеки път, когато сестра ми опитваше да даде,  се обриваше по един и същи начин.
Спри го, засега. Пробвай пак след като бебето навърши 8 месеца и захрани отново-бавно и внимателно.

# 4
  • Мнения: 154
Възможно е да е от замърсяване. Бебчетата слагат в устата какво ли не и кожата им реагира бързо. Алергичните обриви обикновено са по тялото (най-често гърдички, коремче). И на мен ми се струва, че ви е рано за жълтък. Аз дадох в 10мес. Но всеки педиатър явно има различен подход.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че е рано за яйце-аз на моята дъщеря още несмея да и давам  Naughty

# 6
  • Мнения: 668
не излизат по цялото тяло а само по лицето в повечето случаи-по бузите и т.н.Следи я ако трябва го спри за няколко дни за да видиш дали е от жълтъка.Дори и да го спреш не е проблем.По добре сега докато не е започнало кухните.Това кога започваш да го даваш не е проблемно,то ако си е алергично кам жълтъка дали на 5 или на 8 месеца все тая.Все пак се обърни за съвет към личната Peace

# 7
  • Мнения: 668
Ние в интерес на истината го започнахме на вашата възраст така ,че не се стряскай.Все си мисля 4е това не е алергия,но минете на преглед.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Все си мисля 4е това не е алергия,но минете на преглед.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт