Прищипан нерв! Адски болки, как да се справя?

  • 300 007
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 019
Абсолютно си права - аз си знам диагнозата, имам и скенер - дискова херния L5S1. В този смисъл, да, отделна такава диагноза няма, последствие е от дисковата  болест.  Hug

# 16
  • Мнения: 2 640
Благодаря ви момичета! Всяка от вас ми помогна с това което каза - явно при мен е комбинация от всички горепосочени причини.

Сега да се отчета. Бях на преглед при д-р Новаков във Варна (препоръчаха ми го като най добрия в регион) и той каза радикулит. Според него е възпаление на нерва. За жалост не можем да лекуваме защото кърмя и бих искала да продължа, а всички лекарства минават през кърмата. каза ми да вземам парацетамол който минавал частично в кърмата, аз предложих Нурофен защото знам че не минава въобще и той каза че е ОК.

Вземам сега 2 таблетки за 24 часа. След още 2рата таблетка почувствах обекчение. И сега съм много много по добре. Тази вечер ще пробвам да не взема втората таблетка да видим дали няма да съм ОК само с една.

Лекаря ми каза също и след като спра да кърмя да мина на скенер. до като кърмя обаче друго не можем да направим.

Също решихме да започна кинезитерапия другата седмица и ултразвук. Та, така - поне не се превивам от болка.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 296
Благодаря ви момичета! Всяка от вас ми помогна с това което каза - явно при мен е комбинация от всички горепосочени причини.

Сега да се отчета. Бях на преглед при д-р Новаков във Варна (препоръчаха ми го като най добрия в регион) и той каза радикулит. Според него е възпаление на нерва. За жалост не можем да лекуваме защото кърмя и бих искала да продължа, а всички лекарства минават през кърмата. каза ми да вземам парацетамол който минавал частично в кърмата, аз предложих Нурофен защото знам че не минава въобще и той каза че е ОК.

Вземам сега 2 таблетки за 24 часа. След още 2рата таблетка почувствах обекчение. И сега съм много много по добре. Тази вечер ще пробвам да не взема втората таблетка да видим дали няма да съм ОК само с еднаЛекаря ми каза също и след като спра да кърмя да мина на скенер. до като кърмя обаче друго не можем да направим.

Също решихме да започна кинезитерапия другата седмица и ултразвук. Та, така - поне не се превивам от болка.


Здравей.нядавам се да се оправиш бързо.
Знам коко е гадна болката,аз също съм с радикулит.
Преди няколко месеца се беше обострил,не можех място да си намеря от
болка.На мен тогава личната ми изписа да вземам Арника-хил,на Боарон(то е хомеопатично,
но не помня,за съжаление колко СH и по колко глобули на ден взимах,но съм много
доволна,за 10-ина дни отшумя болката съвсем.
Забравих да кажа,че и аз кърмя и не можех да пия по-силни лекарства,
нито да се мажа. Peace

# 18
  • Мнения: 2 640
Благодаря ти Евка. Само дето не ми е ясно до кога да вземам Нурофен. Вече гои намалих на една таблетка за 24 часа. И устисквам.

# 19
Здравеите,и аз имам прещипан нерв от около 4 години.Ужасно боли.няма лек.Единствено обезболяващо.Предимно се появява с рязката промяна на времето или разходките с бебо.Докато бях бремена ползвах БИОЛЕК или ДИКЛАК облекчават но не лекуват.Другия вариянт е операция но не е гарант за успех защото можеш да останеш инвалид

# 20
 CryАз също съм с прищипан нерв правиха ми миналата година ренген и ми казаха -Начална остеохондроза т.е. - шипове . Като растели и затискали някой нерви в случая на 5 прешлен затискат нерв който боли от там до слабините минавайки през поясните .В началото докато го установят от болките в слабините мислехме че е нещо генекологично но след среща и изследване със съотв. специалист се установи че ми няма нищо. 1 прешлен също е с шип и затиска седалищен нерв боли ме адски схваща ми се целия десен крак и сега почна и левия болка има и отсрани по бедрото до коляното ,но най много в тазобедренната става . Колко хапове съм изпила не е истина -Диклак,Фелоран,Дексофен , Вицитин  и т.н.  слагат ми инжекции вече 4 път -Флостерон ,Милгама ,и какви ли не още вече ни ги помня . скоро вече ми изписаха и лекарство със зелена рецепта -Миоластан - упойващо  само да ви кажа че и то не ми действа . Ако някой знае в Бургас добър мануален терапевт моля  да каже .Навремето моята свекърва е била така и я оправил д-р Хърков но той сега вече е в София и  незнам към кого да се обърна.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
с волтарен

# 22
  • софия
  • Мнения: 756
аз също съм с радикулит...на мен ми помага като се свия в поза `ембрион` на кревата...отваря прешлените и облекчава
взела съм си един гел МАСАЖЕН ГЕЛ с  див кестен и арника от който също съм доволна+обичайните хапове за болка

# 23
  • Мнения: 138
На мен ми изписаха милгама н мускулно и тебокан. И на двете в листовките пише, че не трябва да се приемат по време на кърмене, ама лекарите ме питаха дали кърмя и ми ги дадоха все пак.... незнам какво да правя...  ooooh! ако някой може да ми даде съвет

# 24
  • Варна
  • Мнения: 433
Гледам че отдавна не е побутвана тази тема, но ще питам, пък дано получа отговор:

От няколко дни и аз имам някои от горепосочените болки, а именно:
Отначало ме боля кръста в лявата страна, помислих че са бъбреци, защото чат пат имам проблем с тях, но след налагане на горещи компреси и никакво влияние от обезболяващи разбрах че не е това. След 1-2 дни болката започна да се премества нагоре по гърба, от двете страни на гръбначния стълб, особено сутрин, а последните два-три дни, ме боли само горната част на дупето в лявата страна /хълбок май се казва/. Имам чувството, че някой ми е "наръгал" 10 инжекции в дупето и едвам мърдам. Болката не е толкова остра, но е постоянно при движение.
Някой има ли идея какво е това? Определено от Парацатемол и Ношпа няма ефект, аз също все още кърмя newsm78

# 25
  • Мнения: 138
Alokazia, най-вероятно имаш същия проблем като нас, прищипан нерв. Съветвам те да си намериш добър невролог за да прецени наложително ли е лечение сега. Това което на мен помогна са инжекциите милгама н. Това е витамин В6 в много големи количества. Но той не влияе много добре на бебоците, стават по-раздразнителни, друго не им става. Аз съвместих инжекциите с кърменето, като първото хранене след инжекцията замествах с АМ, изцеждах кърмата и я хвърлях, за да не поема бебо толкова голямо количество витамин В6. от 10 инжекции си сложих само 5. Сега ръката ми е напълно оправена. Преди да започна да се лекувам не можех да стисна нищо, даже ме хвана страх, че ще изпусна детето. Спрях инжекциите, когато изтръпването почти беше изчезнало, и вече можех да си изрежа и ноктите дори, защото преди и това не можех  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Побут на темата Flutter
От близо месец и половина имам страхотни болки, които са и в двете ръце. Получих ги след като се цедих близо седмица с цел да видя колко кърма имам. Личния каза че е плексит и че не се лекува. Предписа ми Милгама, Диклак гел и таблети. След гела няма никакво подобрение или облекчение. От днес започнах и таблетките, засега- нищо. Може би ако се комбинират и двете- гел и таблети да има ефект, но кърмя, затова ги разделих.
Болката понякога е адска, особено след по-продължителен покой (нощем), понякога не мога дори да си вдигна и да сменя или нахраня детето. Имам чувството, че ръката ми ще се разпадне Tired Все едно ме болят костите, но доки каза, че е прищипан нерв отзад в плешките, а може и да са шипове.....
НЯкой имал ли е подобен проблем, каква терапия или лечение е предприел и има ли ефект?
Предварително благодаря! Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 2 019
Мишле_, бих те посъветвала да идеш на невролог, който да ти направи изследвания.
Физиотерапията помага много в такива случаи. Резултатите от лечението при този тип заболявания са бавни, не се отчайвай.  Hug

# 28
  • Мнения: 138
Мишле, виж листовките на лекарствата!!! не са за препоръчване, по-добре само витамините пий, тоя диклак е голяма отрова.

# 29
  • Мнения: 2 640
МОжеш да вземаш Нурофен до 3 пъти за 24 часа. Абсолютно съвместим с кърменето. Нурофена действа не само болкоуспокояващо, но и противовъзпалително.

Дано ти отшуми бързо, зная колко боли. Иди на невролог, ама като кърмиш няма много полза - нали не можеш да вземаш лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт