Неиска да пишка

  • 6 715
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте,много съм притеснена.Реших да приуча дъщеря си на гърне и махнах памперса,но не стига че неиска да седне на гърнето,но неиска и да пикае.Днес ме пита може ли мамо да ми сложиш пампито.А аз знам от мои познати майки,че веднъж махнеш ли го повече не го слагаш.Вчера  пишка сутринта и после чак вечерта към 17.30ч.Като я сложих да спи,пак нямаше памперс и за пръв път се събуди суха,сега цяла сутрин я мъча да пикае а тя се стиска.Какво ще ме посъветвате,да не стане проблем с бъбреците?Виждам че и се пишка а не иска,вашите деца по колко пъти на ден пишкат?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Вероятно не е дорасла още до идеята... Но пък щом може да сдържа, може и да я притеснява емоционално някак... Пробвай със седалка за тоалетна - 'като мама', но да се стиска е много вредно и опасно... Ако не иска, по-добре й върни памперса.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Вероятно не е дорасла още до идеята... Но пък щом може да сдържа, може и да я притеснява емоционално някак... Пробвай със седалка за тоалетна - 'като мама', но да се стиска е много вредно и опасно... Ако не иска, по-добре й върни памперса.

Peace И аз така смятам.Велизар единствено там се задържа, неговото гърне не го влече много много.

# 3
  • Мнения: 4 406
влизайте двете в тоалетната и й покажи буквално как се прави, като й говориш колко е хубаво да се пишка там. насърчавай я да опита и да повтаря.

# 4
  • Мнения: 341
Аз затова питам,по колко пъти пишкат вашите дечица защото,и с памперс пикае горе долу по три пъти на ден,най-вече сутрин и следобед.Нямам седалка,но вече имам 3 гърнета които неиска да види,днес най-интересно и беше да я държа над тоалетната,но пак не пика,ще и купя седалка и така ще пробвам.

# 5
  • Мнения: 341
Сега се напика в гащите,много ме яд защото всичко разбира и говори,а се инати.Аз и викам ,че е голяма и трябва да пишка на гърнето а тя ми отговаря че си има пампи.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Малко е трудно да се разбере като детенце е с памперс по колко пъти пишка  Rolling Eyes

Пробвай като за начало да свикне с гърнето но не я насилвай  Peace При нас безотказно действа веднага като се събуди и на гърнето винаги има резултат Wink Иначе  малкия още е с памперс но вече знае за какво е гърнето (макар че не винаги го ползва по предназначение)
Просто трябва малко постоянство и търпение  Hug

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Опитайте на тоалетната чиния, или пък да я вдигнеш над някой тревичка!

# 8
  • Мнения: 341
Много съм притеснена,пишка по два пъти на ден и виждам че нарочно се стиска,даже когато махнах памперса вечер не се напикава.Посъветвайте ме какво да правя,дали е проблем че пишка само два пъти.

# 9
  • Мнения: 27 524
Не притеснявай и не насилвай детето. И синът ми още не иска да чуе за тази идея, а виждаш колко е по-голям. Не се притеснявам, не го мисля и не го насилвам. Рано или късно ще стане  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 897
Не притеснявай и не насилвай детето. И синът ми още не иска да чуе за тази идея, а виждаш колко е по-голям. Не се притеснявам, не го мисля и не го насилвам. Рано или късно ще стане  Simple Smile

Подкрепям, тъй като и при нас положението е същото.
Не я насилвай, когато е готова, сама ще ти го покаже Peace

# 11
  • Мнения: X
щом детето се стиска,  не бих насилвала. С моята стана за една седмица, но нито се е стискла, нито се е притеснявала, ако имах проблем, нямаше да пробвам.

# 12
  • Мнения: 1 447
Не притеснявай и не насилвай детето. И синът ми още не иска да чуе за тази идея, а виждаш колко е по-голям. Не се притеснявам, не го мисля и не го насилвам. Рано или късно ще стане  Simple Smile

Подкрепям, тъй като и при нас положението е същото.
Не я насилвай, когато е готова, сама ще ти го покаже Peace
подкрепям и двете дами напълно

Общи условия

Активация на акаунт