За смукането на палеца

  • 829
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте,

Имам такова питане към миналите по този път майчици. Дъщеря ми е на 4 месеца и от няколко седмици вече постоянно си смуче палеца. Всяка свободна секунда е в устата й. Разбира се ме притеснява деформирането на захапката и най-вече на самата кост. Консултирах се и с педиатъра и със стоматолог. Казаха ми, че е твърде рано за притеснения, но днес забелязах, че мястото, на единия преден горен зъб, от страната на която си смуче пръста, е вдлъбнато по-нагоре в сравнение с другата. Веднага позвъних на стоматолога и той каза, че това са меките тъкани, но скоро (след около месец) може да почне изкривяване и на костта. Предложи да й слагам ръкавички. Аз съм съгласна с това и по-добре сега, докато е малка и докато още не може да си ги маха самичка.
Това, което ме притеснява, понеже много плаче заради това, че не може да си налапа палеца, е дали е възможно по някакъв начин това да я травмира? Предполагам, че до 3-4 дена ще отмине, надявам се. Може ли да й се навреди на психиката? И ако сте се преборили с този проблем как и колко време ви отне?
Само да кажа, че й давам биба, но тя не я иска. Плюе я, но дори да я захапе за по-дълго - все някога й пада от устата и пак рев.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 363
Моят син е по4ти на 3 месеца и от известно времв съшо само иска да си лапа ръката ,пък ако се слу4и да е някой пръст още шп- добре Joyаз не му махам ръкавиците и съм мног настоятелна с бибата.постоянно му я пъхам в устата и ве4е има ефект.каъо му падне реве да му я дам ,ина4е пак иска да лапа ръце.по добре биба,по лесно се оту4ват след време.Мога само да те посъветвам да не се отказва6,няма да се травмира,та сега те о6те нямат напълно развит мозък,всяко 4удо е за малко при тях PeaceБъди упорита ина4е после става стра6но-може и гожора да си деформира заради деформираното непце-така е мъжа ми ,койъто доскоро си сму4е6е пръста(майтапя се ,но е било до бая късно Stop)пробвай да смени6 бибата с друга-може формата да не и допада.Ние скоро сменихме с по голям разнер на авент от 3 -6 месеца и пове4е ги харесва ...ъспех желая на теб и мен и вси4ки с този проблем,нека се борим до кеай с вредните навици Peace

# 2
  • Мнения: 1 900
Поне при нас това беше период.  Peace

# 3
Смукането на пръста при бебетата е първия начин за самоуспокоение и не е вреден стига да не се прекалява,защото тогава пръстът се деформира или по-точно сплесква!Малчо си смуче пръстчето от малък не му се карам ,а преди да заспи просто му слагам бибата и след като е заспал тя отново е извън устата му,децата се отучват с времето от този навик,защото намират други начини за самоуспокоение,това просто е етап на израстване! Peace

# 4
  • Мнения: 9 990
Оххххх, ще изокам тук аз само-нищо не помага при моята-ни мазила, ни ръкавици, ниюочкоооо, и така вече година TiredВсе още деформация няма обаче, но....борбата продължава.

# 5
Тогава и давай любима играчка нещо ,с което обича да си играе и я успокоява и несъмнено не след дълго ще забрави за пръста! Peace

# 6
  • Мнения: 498
Аз успях да я откажа с ДаумЕксола + много обяснения....но тя беше на 1г. 7-8 месеца вече.До тогава смучеше палеца за приспиване само,през деня-не.Биби също никога не прие.Единствено нокътя на палеца беше леко...като нацепен...други промени не съм забелязала. Peace

# 7
  • Мнения: 9 990
еми не става...пробвала съм всичко за което аз съм се сещала и от други съм чувала.Не забравя за палеца и това е.Когато си иска палеца захвърля демонстративно назад със засилка каквото и да и подадеш-играчка най-малко я впечатлява.Даумекзол току-що ПАК намазах...да не казвам кое шише подред.За обяснения е малка. Tired

И е пак в устата ...намазан...ей това е

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 023
В момента и ние сме в такъв период.Така че се записвам да следя темата.

# 9
От една приятелка знам как са я отучили със лейкопласт на палеца,чувала съм още и за горчиво или лютиво,последните две съм сигурна ,че действат!!! Mr. Green

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята бебка имаше такъв период - за щастие бързо отмина.Не съм правилла нищо специално-просто всеки път и махах ръчичката  Peace

# 11
  • Мнения: 9 990
От една приятелка знам как са я отучили със лейкопласт на палеца,чувала съм още и за горчиво или лютиво,последните две съм сигурна ,че действат!!! Mr. Green

Не бъди толкова сигурна.Едно действа при едни, при други не-справка-моята дребна....нищо не е панацея за всеки.Следя, белким някой каже нещо, дето несъм прилагала усилено, за да пробвам.

# 12
  • Мнения: 660
Аз все още не искам да прилагам методите с люто или горчиво - прекалено е малка още. А и да беше сам при заспиване, а то - и през деня и на разходка като сме. Надявам се, че сега като почне повече да се заиграва и да лапа и други неща, може да забрави за пръста. Но истерията е страшна като й слагам ръкавички и не може да си докопа палеца. Човек ще си каже, че най-малкото я дерем жива!  #Crazy А е само първи ден от опитите!  Tired

# 13
  • Мнения: 1 745
И моето дете си смучеше палеца.Мнооого упорито й го махах и давах бибка.Опитай с различни бибки,може някоя да му допадне на малкото.Ние купихме Чико,Авент,Нуби и най-накрая уцелих с НУК!  Wink Хареса я и така успях да я отуча.Но си трябва време и упоритост.Може би към 5-тия месец почна да дъвче играчки и спря напълно с палеца.
Успех!!!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 415
Аз си смуках пръста до 11-тата ми година. Нямам последствия. Не се тревожи толкова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт