Изледвания за Токсоплазмоза - положителни

  • 1 185
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, бременна съм в началото на 4-ти месец.Вчера си взех  резултатите от изследванията и тези за Токсоплазмоза излезнаха положителни- но уж били в ниски граниници.Лошото е че лекарката е нямаше , за да говорим за евентуално лечение, а резултатите ми го даде акушерката .Аз много се притесних, защото ще мога да се видя с лекарката едва след празниците, а до тогава не искам да съм под напрежение.Лошо ли е това, сега четох статии за Токсоплазмозата и пише че заразата се пренася по котките или при консумиране на сурово месо.Кажете ми нещо, да притеснявам ли лекарката през почивните дни или да изчакам?

# 1
  • Мнения: 8 999
Освен, че е редно да я притесниш, то е редно и твоята лекарка да се интересува от пациентите си и да им гледа резултатите, дори и те да не се явят на преглед, да влиза незабавно в контакт с тях /пациентите/, когато изследванията им показват някакъв проблем. Особено, когато пациентът е бременна жена.

# 2
  • Мнения: 2 131
Ето какво знам аз по въпроса. Това, че са положителни означава, че си прекарала токсоплазмоза. Оттук-нататък се прави ново изследване след известно време, за да се види дали заболяването е активно /не знам дали правилно се изразявам/. Тоест вижда се дали има промяна в показателите. При мен беше така - правихме второ изследване. Нямаше промяна, респективно това означава, че съм боледувала преди.
Ако при първото изследване не са открити антитела, мисля че така се казваха, това означава, че има опасност сега да се заразиш, ако контактуваш с животни или чрез месо. Щом има антитела, няма опасност да се заразиш сега, по време на бременността.
Обясних го много объркано. Мисля, че всичко при теб е наред, не се притеснявай.  Hug

# 3
  • Мнения: 82
До колкото знам е опасно само ако си се заразила за пръв път по време на бременността. А положителен резултат може да има и ако си боледувала преди това.

# 4
  • Мнения: 125
 Зависи кои антитела са положителни. Ако изследването е за стари антитела и е положително, значи може да си спокойна, защото ти имаш имунитет към токсоплазмоза и детето ти ще има вроден имунитет. Ако изследването е за нови антитела, има проблем. Той обаче не е сериозен, защото веднага ще ти предпишат антибиотици, за да се изчисти токсоплазмозата.
 И в двата случая е задължително да звъннеш на АГ-то, за да ти каже какво да правиш.
 Не се притеснявай толкова, защото е поправимо, но звънни непременно на лекарката. На нея това и е работата!
   bouquet

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз бих се обадила за да ги разчете.Важно е и по кой метод са ти направени,защото този резултат може да и от това,че си прекарала токсоплазмоза преди да забременееш.
Желая ти успех!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Тъй като и аз не бях наясно с това изследване, когато ми казаха, че резултата е положителен направо изпаднах в ужас, дори не ми обясниха тогава, обадих се на педито и тя ми каза, че това означава, че съм я карала някога затова се казва, че е положителна. Знам, че по време на бременност е опасно да се заразиш. Все пак звънни на лекарката си задължително още днес!

# 7
  • Мнения: 41
здр. и аз правих тези изследвания, но комбинирани, след това ходих до института по паразитология и ми обясниха,че ако първото ти изследване/Toxoplasma IgM/ излезе положително,но е в долните граници, значи имаш имунитет,т.е. някога си била заразена или си имала контакт с паразитите, но най-вероятно преди доста време. Сега трябва да ти пуснат и следващото /Toxoplasma IgG/ и ако то е положително тогава съществува опасност. С изследванията можеш да се консултираш с паразитолог, защотото АГ според мен не са съвсем наясно и създават излишни притеснения.Успех и по-малко притеснения  Wink

# 8
  • Мнения: 700
Както вече са ти писали се следи изменение в показателите, а не наличието на антитела. Ако не искаш, не можеш или няма как да говориш в джипито си, просто отиди в ХЕИ. Отиди при друг лекар ако трябва!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Изследването за антитела ли е, или си проверявала дали си болна? Може би просто си я прекарала - това би било добре, няма да се притесняваш през остатъка от бременността. Но при всяко положение се обади на доктора за тълкование и обяснение.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите изследвания за токсоплазмоза бяха положителни-ходих на паразитолог и всичко беше ОК Допълнителни изследвания не съм правила

# 11
  • Мнения: 2 448
Преди години майка ми боледува от това и цялото семейство си правихме изследвания. Резултатите бяха в долната граница, казаха, че най-вероятно сме преболедували. Но нищо опасно. Като бременна не съм си правила изобщо. Съветвай се с лекар непременно и то добър, защото заболяването не е безобидно при бременност. Щом резултатите са ти ниски , най вероятно не е опасно, но за всеки случай се консултирай със специалист.

# 12
  • Мнения: 4 753
Вместо да се притесняваш се обади на лекар...  Peace

# 13
  • Мнения: 2 035
Освен, че е редно да я притесниш, то е редно и твоята лекарка да се интересува от пациентите си и да им гледа резултатите, дори и те да не се явят на преглед, да влиза незабавно в контакт с тях /пациентите/, когато изследванията им показват някакъв проблем. Особено, когато пациентът е бременна жена.
Абсолютно  Peace

# 14
  • Мнения: 254
второто изследване се прави 2 седмици след първото и тогава ако и то е положително ще ти назначат лечение

Общи условия

Активация на акаунт