problemi sled normalno rajdane

  • 1 519
  • 17
  •   1
Отговори
zdraveite mam4eta,imam edno vapros4e.Niakoia ot vas da e imala problem s nezadarjane na irina  Sad?Bixte li mi kazali kak se spravixte s problema.Rajdaneto mi e minalo po normalen pat bes nikakvi uslojnenia.blagodaria predvaritelno.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Aз съм нямала такъв проблем,но съм чела,че към края на бременността и след нормално раждане може да има незадържане на урина.Немога да те посъветвам нищо за съжаление   newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 58
Докато бях бременна четох, че трябва да се правят "упражнения" за преодоляване на проблема. А те представляват съзнателно прекъсване и задържане за секунди по време на уриниране. Или поне опити...

# 3
  • София
  • Мнения: 553
Може би упражненията на Кегел биха помогнали. Пусни в търсачката в интернет има много инфо за тях.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Консултация с лекар

# 5
  • Мнения: 1 006
Консултация с лекар, но можеш да започнеш с тези упражнения, за които са споменали и момичетата - помага.
Коклкото п-скоро вземеш мерки, толкова по-добре...... Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 431
Да, аз имах такъв проблем. При мен беше доста зле положението първите 2 седмици, сега вече почти нямам фалове. Гинеколожката ми каза, че нямам смъкване (много често това е причината за незадържането на урина), а изместване на някаква ос, когато ми е пълен мехурът. Просто трябва да ходя да пишкам по-често, за да не допускам при пълен мехур и по-рязко движение да се изпусна. Правя и упражнения на Кегел, но май забравям доста често.
Ти не пишеш колко време е минало след раждането, но задължително говори с гинеколога си, той ще ти даде най-точни съвети. Успех!

# 7
zdraveite mam4eta blagodaria za otgovorite .Doctora sa6to mi kaza za uprajneniata no do tozi moment niama efekt.Minali sa 11 meseca slet rajdaneto.

# 8
  • Мнения: 9 973
Консултация с лекар, но можеш да започнеш с тези упражнения, за които са споменали и момичетата - помага.
Коклкото п-скоро вземеш мерки, толкова по-добре...... Peace
това е и моя съвет

# 9
  • Мнения: 247
аз бях така Simple Smile
случи ми се три пъти да се напикая и после реших да не се пробвам да стискам, а да си ходя щом ми се пишка Simple Smile)
не се притеснявай ще се оправиш аз вече с гордост мога да ти кажа ,че не се напикавам  Joy

# 10
  • Мнения: 247
не бях видяла ,че са минали 11 месеца  newsm78

# 11
  • Мнения: 953
След като са минали 11м от раждането явно само с упражнения няма да стане, отиди на доктор, защото за този дълъг период би трябвало да си се възстановила.

# 12
  • Мнения: 780
Отиди на лекар.Още преди да забременея, при един преглед ми казаха, че имам "наклонена матка" и синдромът "кихне-пикне" няма да ми се размине.Това го получавали и повечето раждали жени.Допишка ли ми се, трябва да тичам на секундата, иначе....

# 13
  • Мнения: 1 900
Както вече са казали консултация с лекар. Упражненията на Кегел няма да ти навредят. Peace

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз също бях така известно време - около 2-3 седмици след раждането.
После всичко се оправи от само себе си.  Peace
Дано и пре теб да е така .  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт