Кърмене и колики

  • 808
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Здравейте, моята малка дъщера има много силни колики от няколко дни! Каката е къремно бебе и нямаше колики , та сега съм учудена че толкова страда мъничето! Тъй като имам проблем с кърмата пия бирена мая и церукал, дали пък те да не го дразнят???  Давам и еспумизан - май само за мое успокоение! Перисталктиката е толкова силна че се чува от разтояние Rolling Eyes И май само цицата я поуспокоява / че не признава залъгалки/ Дайте съвет как да и помогна, не давам води и чай!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 391
И Андреа е така милата, макар че аз не пия бирена мая и спрях всякакви млечни, защото цялата се беше изринала. Май трябва да отминат сами не знам Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 95
Давай пробиотици:бифидус и никаква вода тя дразни.Пробва ли капките Colief.Сгъва ли крачета или се изпъва назад обясни миточно реакциите,по кое време се появяват

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Еспумизана не помага въобще.Няма смисъл да мъчиш детето с него.Сап-симплекса дава по-добри резултати.Поне при моето бебе беше така.Тя също имаше силни колики и при това продължиха до края на пети месец.По мои наблюдения гушкането, топла пелена върху коремчето и носенето на бебто с притиснат към дланта на мама корем имат добър ефект.Също внимавай да не ядеш варива и да не прекаляваш с млечните.Най-силното лекарство си остава времето обаче ... Съчувствам ти и ти пожелавам най-искрено успех!

# 4
  • Мнения: 2 531
wichi какви пробиотици точно имаш в предвид?
А иначе уж се успокои и заспи и почна ва реве с пълен глас и се гърчи и свива крачета, ту се изпъва! Това става обикновенно следобет или надвечер!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
При моето дете пък Саб симплекс го запече и стана още по-лошо, защото от напъване вдигаше температура. Донякъде му помагаше Еспумизан, но най-вече гушкане и цица му помагаха. Но поне беше за кратко. Прави масажче на коремчето с дланта, като масажираш около пъпа по посока на часовниковата стрелка, както и да сгъваш крачетата към коремчето.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давах всяка сутрин Саб симплекс и въобще нямаха колики-и двамата  Peace

# 7
  • Мнения: 1 428
Аз давах еспумизан 4-5 пъти дневно и сме нямали проблем с коликите.

# 8
  • Мнения: 6 441
Аз давах всяка сутрин Саб симплекс и въобще нямаха колики-и двамата  Peace
И аз използвах тези капки,но според мен той просто си нямаше,не че му минаваха от тях..


А за съвет-гушкане и разходки..едва ли капки и други химии ще помогнат-аз поне не им вярвам.Или трябва да са доста силни,но тогава пак съм против,но това е вече друга тема.Гушкане,кърмене и разходки  му е майката  Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На нас ни помогнаха Бейбинос.Много са гадни на вкус,но пък действаха.То и ние нямахме много много колики.Давах ги в лъжичка заедно с малко водичка и захар,за да не са му толкова отвратителни.Успех и дано скоро да се разминете Peace

# 10
  • Мнения: 2 132
Може да имате бърза перисталтика. Нашата бебка е така и аз и чувам как и къркорят червата.
Дръж я по- дълго време след хранене да се уригва за да си изкара въздуха. Бебка не реве, но като я мъчи корема мрънка и тогава пак я вдигам да се уригва и и поразминава.

Общи условия

Активация на акаунт