Фенобарбитал?

  • 2 167
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте д-ре!Имам питане относно удължената жълтеница на дъщеря ми.Тя е на 27 дена и още е със жълтеница.Пуснахме и кръвна картина и билирубин.От там стана ясно че няма проблем със черния дроб/кръвните бяха ок/,но общия билирубин беше 180,4,а директния 13,5.На база тези рязултати ни изписаха фенобарбитал 0,020мг за 5 дневен прием.Преди това мъчих детето с вода и захар,но нямаше видимо подобрение.Дъщеря ми се роди с хематомче на главата,което се разнесе сравнително вързо/2 седмици/Въпросът ми е няма ли друг начин на лечение на удължената бебешка жълтеница.Знам, че фенобарбитала вече не го произвегдат в България ,а преди това се е продавал срещу зелена рецепта./можел да увреди мозика на бебо?????-има ли нещо вярно/

П.С .Нормално ли е бебка като се унася да криви и забелва очи....много е страшно.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо с  фенобарбитал се лекува само жълтениа при болест на Жилбер, при останалите просто няма ефект. Второ при този билирубин проблемът не е в черния дроб- при него всичко е наред. Директната фракия е много малка част от общия и това е много добре.
Няма фенобарбитал, защото се пререгистрира, а не защото е опасен, но разбира се се изписва при определени състояния, но при Вас мисля, че това не е необходимо.

Ако кърмите спрете кърменето за 48 часа и го заменете с АМ. През това време си изцеждайте кърмата. След 48 часа започнете отново да кърмите и проследете билирубина  1 седмиа след това. Мисля, че проблемът с жълтениата ще отпадне. Добре е да давате на бебето и повече водичка, разбира се ако желае да пие.
Нормално е когато заспива зениите зда променят мястото си. Наблюдава се е при нас, но клепачите са добре затворени и не се виждат! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт