объркана съм ..........

  • 1 206
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
здравейте ,мили Мами

не знаех какво заглавие да дам на темата ми за това реших , че ще пиша така както се чувствам ,,
става въпрос за захранването доста материали изчетох и пак съм объркана , от 2 дни давам на дъщеря ми
сок от моркови и ябълка , който в сокоизтисквачката става като пюре според мен , първият ден и дадох 2 л.
втория ден 3-4 л. и иска още , давам и първо да суче и после лъжичките и после пак да суче, правим го по обед.
Нямаме колики , от това . Но кога да почна да и давам пюренца и по колко ,,, не ми стана ясно изобщо по колко ,
и от това което прочетох , пише че трябвало в 15 ч. 1/3 от 140 мл.....
Мами, пишете ми как е започнало вашето захранване,  и по колко пюренце давахте в началото , и кога , защото
в схемата която четох пише само в 15 ч. а педито ми каза да й давам и вечер............
чакам Вашата помощ
благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 1 081
Маринка, едва ли ще получиш отговор, различен от този. Забрави за всичко, различно от кърма, преди детенцето да ти навърши 6 месеца. А соковете ги отложи след годинката. Влез в Библиотеката на този подфорум, и ще получиш отговор на всичките си въпроси  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Маринка, едва ли ще получиш отговор, различен от този. Забрави за всичко, различно от кърма, преди детенцето да ти навърши 6 месеца. А соковете ги отложи след годинката. Влез в Библиотеката на този подфорум, и ще получиш отговор на всичките си въпроси  Hug
  Peace
Само да допълня, че ако все пак решиш да даваш пюре вечер, което не те съветвам, не въвеждай вечер нова храна. Ако има някаква реакция, по-добре е да е през деня  Peace
Захранването започнах на 6 навършени месеца, със зеленчуково пюре, колкото иска, никакви милилитри и графици. Сок давам от скоро, я има веднъж седмично, я не.

# 3
  • Мнения: 502
  Дали наистина си прочела достатъчно?На бебе на три месеца му е рано да бъде захранвано с каквото и да е,трябва му само млекце...

# 4
  • Мнения: 200
и моя съвет е същия като на мамите по горе,много е рано за захранване,особено със сурови плодове

# 5
  • Мнения: 3 760
Много ви е рано за захранване!
Прочети някоя по-съвременна статия по темата, не се води по старите български книжки (и в по-новите им преписи  ooooh!).
А сокът е напълно отречен като първа храна (също като втора, трета и пета).
Влез в библиотеката (една от закованите теми в този форум) - там има преведени множество статии, които ще те ориентират в обстановката  Peace

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да раничко е захранване, а и соковете не са много подходящи за първа храна. Ако искаш ми пиши на личния, предлагам често схемата си захранване, не че е съвършенна. Има и теми за захранването тук в кърмаческия.

# 7
  • Мнения: 781
Най-важната храна за детенце сега е млякото, на твое място бих оставила опитите за захранване. А това, че детето искало, каквото и да му дадеш ще яде на този етап.
Моето бебе е почти на вашата възраст и не съм си и помисляла да захранвам още повече със сок, но ти сама си преценяваш.
Имам позната която захрани доста рано със сокове и пюрета понеже детето ги приемало (то всъщност изобщо не знае за какво иде реч милото) и след това храненето с мляко и нормално ядене бяха мит.
Извинявай, но наистина не мога да разбера защо спирате или намаляте млечните хранения на толкова малки бебета, за да им давате сокове и пюрета?
Ще те посъветвам да почетеш малко повече, живеем във века на информацията smile3521

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Маринка, едва ли ще получиш отговор, различен от този. Забрави за всичко, различно от кърма, преди детенцето да ти навърши 6 месеца. А соковете ги отложи след годинката. Влез в Библиотеката на този подфорум, и ще получиш отговор на всичките си въпроси  Hug
   Peace

# 9
  • Мнения: 422
и искате да ми кажете , че никоя мама, от вас не е давала сок,говоря за 2/3 л. на детето си след 3-тия месец ?????
аз пюре не смятам да давам,,,, смятам да си продължа така на обед, с 2/3 л. сокче , това е ,, суче си без проблем ,
харесва и сокчето , няма проблем ,, а пюретата смятам , след 6-тия месец ,, и това ли е грешно ??????? ooooh!
аз не и давам , по 100 мл.сок на ден ,,,

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
marinka_d, здравей. Аз си захранвам бебето по т.нар. "стара схема". На около 2 месеца давах плодов сок, на 3 и половина плодово пюре, а вече на обяд яде зеленчуково пюре.
Плодовия сок го давах следобяд между храненията.
А ако искаш да ме питаш нещо друго пиши на лични.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Мен ме смути това, че пишеш за сока, че от сокоистсквачката излиза като пюре.
Ако все пак даваш сок, което не те съветвам, поне го прецеждай през тензух или марля, защото тази целулоза много би раздразнила червата на едно бебе.
Дали е грешно - ами бебето няма нужда от този сок, а в книгите за полезно хранене не препоръчват сокове дори за възрастните, какво остава за малко бебе. Соковете дразнят.

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Никой няма предвид да правиш нещо против волята си. Ако смяташ, че сокчето го понася, така и така си дала, давай си. А пюретата по-късно. Но е хубаво да е изцедено през тензух.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не смятам,че е грешно да даваш сок-всяка майка си решава как да храни детето си,кои храни да му дава и от кога  Peace

# 14
  • Мнения: 2 837
Няма да обсъждам кое е грешно и кое-вярно. Аз дадох сок сравнително рано (но не на 3 месеца) и сега съжалявам - това трябваше да е последната храна, която въвеждам. Освен че засилват коликите, соковете нямат почти нищо полезно. Витамините от тях изчезват много бързо, в процеса на прецеждане се минава през метала на сокоизстисквачката, така че на детенце даваш оцет. Много повече витамини има в кърмата.
При второ дете бих дала направо пасиран плод, когато то е готово за това (около годинка).
Пюре аз въведох на 7 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт