Колики

  • 25 872
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Най - добрата ми приятелка на скоро роди бебче.И имал много големи колики.Ползва някакви капчици против колики но не помагат.Помоли ме да попитам тук в форума някой знае ли "бабешки методи" против колики които имат ефект.Благодарим много предварително Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
Сварени семена от копър и анасон, продават се в аптеките.
Топлата струя на сешоара, насочена по отдалече срещу корема на бебето.

# 2
  • Мнения: 5 940
Не искам да ви отчайвам, но нищо не помага. Коликите просто трябва да се изчакат да минат. Говоря от личен опит. Единстевно като че ли звукът от сешоар и возенето в кола помогнаха малко на сина ми.

# 3
  • Мнения: 331
Лежането корем - корем ни помагаше донякъде, както и носенето на ръце. Варихме и какви ли не чайове... Приятелката ти трябва да внимава ако кърми какво яде, продават и за кърмачки разни чайчета, които минават през кърмата и действат успокояващо уж... Върху тяхното действие нямам наблюдения...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давах капки Саб симплекс и внимавах много какво ям когато кърмех  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Току що изгладена хавлиена кърпа се поставя на коремчето, като бебето трябва да лежи по корем. Най-добре на корема на мама или тати.

# 6
  • Мнения: 514
Слагането по коремче!Аз съм я тупкала лекичко отгоре/в/у мойто коремче/
Но съм съгласна че това се израства !Понякога помагаше прахосмукачката! Peace Peace PeaceУСПЕХ!!!!!

# 7
  • Мнения: 502
в началото аз давах капки еспумизан Л, но мисля че са слаби и не помагат особено. знам че инфакол е по-добър, но се продава в чужбина. нашия беше от англия, но дойде малко късно и коликите ни бяха почти минали. иначе другите майки са доволни от него.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 895
Единствено ИНФАКОЛ !!!
Ето ТУК може да се направи поръчка он-лайн и го доставят директно от Англия на посочения от вас адрес в рамките на една седмица. Цената на доставката не се променя в зависимост от количеството на опаковките. За моето бебче 3 бр. бяха напълно достатъчни да преодолеем този неприятен период.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз давах Саб симплекс и топли кърпи на корема. Това ни помагаше много.

# 10
  • Мнения: 164
Саб и Еспумизан съм давала -не мога да кажа ,че ни помогнаха

# 11
  • Мнения: 2 825
КОликинд - хомеопатично е, мисля че го има и в БГ. Не знам дали от него или на късмет, но коликите почти не ги усетихме.

# 12
  • Мнения: 674
Аз опитвах всичко каквото ми кажеха - и затоплената хавлиена кърпа,и носенето на рамо,и сушоара....
Нищо не помагаше,просто моето дете беше с много силни колики.Сега е на почти 3 месеца и коликите отшумяха.

# 13
  • Мнения: 4 335
На нас най ни помага сешоара Peace

# 14
  • Мнения: 73
Абсолютно съм съгласна за Инфакола Peace изпратиха ми го от Англ и с 2 шишенца си решихме проблема,но докато го получим ходихме при някаква баба,която ми даде някакви билки и ми показа как се прави масаж против колики: с палците,потопени в зехтин/олио от дупето нагоре по свивките на 2те крачета,с лек натиск и на смяната на всеки памперс,но трябва да сте много упорите и да не пропускате.Много го облекчаваше това масажче, а билките въобще и не пожела да ги вкуси.Ползвахме също и "Мехлемче за коремче",в упътването му пише с какъв масаж се нанася и то не е лошо.И всички видове чайчета,но те са си нищо,според мен.Успех Peace Hug
Между другото Инфакола и Еспумизана са с еднаква главна съставка,ако не се лъжа беше май Семетикон newsm78 ако бъркам за името,нека някой да ме поправи,но съм сигурна,че са с почти еднакъв състав.

Общи условия

Активация на акаунт