Боя за текстил?

  • 710
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте! Абе много съм се надъхала да си направя слинг шал. Даже и тензух си купих, но искам да го боядисам. Само дето ми е трудно да намеря боя. Някой има ли идея къде в Пловдив мога да намеря. В една друга тема мама Мецанка препоръчва Marabu Fashion Colour, защото е хипоалергенна, но това е в София. Дайте идея от къде да намеря боя, която да е подходяща за бебчо, че го чакаме да се появи до месец и малко Simple Smile)))

# 1
  • Мнения: 1 691
Видях текстилни бои в едно магазинче на пазара на Младежка, не знам обаче дали ще има хипоалергични.
Аз когато бях решила да си боядисвам слинга (после си остана бял), се разрових из разни руски сайтове за естествените багрила. Мога да ти дам няколко варианта:
- синьо-лилаво: става, когато свариш плата с червено вино (от най-евтиното може да е, но да е в состатъчно количество, за да се накисне хубаво).
- оранжево-червено-кафяво: люспи от лук (от количеството на люспите зависи колко ще е наситен и тъмен цветът).
-сивкаво-кафяво: силен черен чай.
- кафяво: орехова шума.

# 2
  • Мнения: 394
... жълто - брезови листа (става и за подсилване на оттенъка на руса коса)

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
А откъде купи тензуха?Някъде четох че имало в Направи си сам-какво беше учудването ми като отидох а магазина беше полуразрушен ooooh!

# 4
  • Мнения: 37
Купих го от магазинчето за платове на пазара в Тракия с/у поликлиниката - 90 см. широчина - 1.70 лв. метъра.

# 5
  • Мнения: 700
 Има едно магазинче за художници в капана.На гърба на халите.Аз от там съм си купувала на Марабу-тюркоазено.Страхотно е и е много траен цвят!

# 6
  • Мнения: 37
Мерси много, Бунгичка , дано утре да работят Simple Smile Супер много съм се въодушевила  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт