"Мъжът е любим на жената, докато....

  • 3 752
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
й 'хвърка' полата" .
Това е един от спомените ми от моята пра-баба.  Тя беше жена, която на 90 беше притеснена от някаква незабележима неестетичност по кожата си и пожела кожен лекар да й я махне, защото не е хубава така. Другото, което помня беше, че мъжът трябва да знае жената само от врата надолу и, че трябва да е капризна, ако иска да й е лесен живота.

До колко тези 'мъдрости' са важни във вашия живот, мъдрости ли са изобщо и не поставят ли жената в ролята на вечно играещата игрички, която няма миг спокойствие дори между стените на дома си в борбата да 'задържи' мъжа до себе си?
Спазвате ли някакви правила за поведение пред мъжа ви с цел да запазите загадъчния си образ от времето преди брака?
Вашите баби какви прозрения за връзката мъж-жена ви оставиха в наследство?

# 1
  • Мнения: 4 651
Не, натюр съм си. Не играя игрички, макар че доста често ме обвиняват в обратното.
А преди сватбата, т.е преди съжителството беше отдавна и сравнително кратко. Не помня вече какво е било чесно казано.

# 2
  • Мнения: 4 651
А защо жената да трябва да играе, за да задържи мъжа? Тя константа ли се счита?

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
баба ми каза "... няма значение да ли е убава, само човек да излезе накрая..."

# 4
  • Мнения: 677
Най-глупаво е да престанеш да "играеш" и да си мислиш,че всичко е сигурно!
 af af
Аз още не съм свикнала с мъжа ми,като нов ми е! Mr. Green
РУТИНАТА Е това,което убива любовта,а не брака,съжителството,или ежедневните проблеми!

 Да,живея,старая се,развивам се и го изненадвам вече 7 години....прекарваме по 24ч в денонощието заедно и още не сме се изморили един от друг! bowuu
Имаме нужда единствено и само от себе си,за да сме си интересни!

# 5
  • Мнения: 94
Не мисля че са нужни игрички за да задържиш мъжа си,щом още е с теб значи по един или друг начин му е хубаво с теб и продължаваш да го заинтригуваш.Максимата на моята баба е:"Не е толкова важна обвивката,а съдържанието". Wink

# 6
  • Мнения: 677
Е,да...права е била баба ти. Hug
Старая се съдържанието ми винаги да му е интересно.
А за обвивката....нямам оплаквания! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 216
Мойта мила баба,лека и пръст ми казваше така-Стой далеч от мъже които често посягат към чашката,дори и по жени да ходи Rolling Eyesама да ни пие прекалено много защото курвалъка е до време,но чашката до гроб Grinning

# 8
  • Мнения: 266
честно да ви кажа в началото на нашето съжителство ни беше по интересно,сега сме малко на приливи и отливи,може би е от напрегнатото ежедневие.Но тръпката и искрата още си ги има.обичаме се много.Моята баба все ми казва,ако искаш да живееш добре с него,ще му мълчиш и угаждаш, ooooh!.някога е било друго мисленето и друга е била ролята на жената в семейството,да ражда,готви  и посреща и изпраща мъжът си.Сега е друго време.

# 9
  • Мнения: 266
Мойта мила баба,лека и пръст ми казваше така-Стой далеч от мъже които често посягат към чашката,дори и по жени да ходи Rolling Eyesама да ни пие прекалено много защото курвалъка е до време,но чашката до гроб Grinning
забравих че и това ми повтаряше, Joy Joy Joy

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не играя игрички и не бих го правила, защото очаквам от него същото. Живеем заедно от 12 год., гаджета сме от 16, и до сега никакви интереси извън дома не е проявявал... Просто е такъв човек. Има такива, които и актьорско майстортво да си завършил, не можеш да задържиш.

# 11
  • Мнения: 421
Ако кажа,че играя игрички ще преувелича...
Да правя умишлено разни неща - умишлено и постоянно работя в/у себе си,уча се от живота и попивам до колкото мога...За изминалите две години интересът му търпи градация Simple Smile

Човек не бива сам да зацикля на едно място...
а дребните всеобщи венски трикове - не бих ги нарекла игрички

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Хич не си падам по игрички. Все пак с този мъж сме се взели да делим и добро, и лошо. За шашми и преструвки сигурно може да се издържи една година, две години... но цял живот едва ли. Не искам да се правя на такава, каквато не съм.

# 13
  • Мнения: 2
мда,това че един мъж трябва да знае жена си от кръста надолу е много много вярно....едно време хубаво ми го повтаряха,ама аз нали съм дебела глава и не слушах. по-добре да не знае какво й се вътри в главата,защото мъжете са ловци и обичат да си играят и преследват...а колкото по-малко знае един мъж,толкова по му е интересно и толкова по-малко излиза от правия път Simple Smile

# 14
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Мда... и моята прабаба казваше: "Мъжът да ти знае едната кълка..." демек хич недей всичко да му казваш, остави си тайни...


И аз съм 100% съгласна... даже имаше едно стихотворение на Дамян Дамянов:
(цитирам по памет)

... не ме допускай толкоз близо ти,
до себе си, щом искаш да съм влюбен...
....
...дори една Мадона на Рембранд, погледната отблизичко е грозна,
и цялата и прелест и талант е в нейната далечна грациозност...

та толкова за напълно естественото у жената...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт